Декларація на мільйон: справу полтавського екс-депутата розгляне Вищий антикорупційний суд

Фото: Декларація на мільйон: справу полтавського екс-депутата розгляне Вищий антикорупційний суд

Справу екс-депутата Полтавської обласної ради Юрія Лебедина, який не задекларував 140 млн грн та більше 20 фірм, розглядатимуть у Вищому антикорупційному суді. Неточності в його декларації помітили журналісти ЧЕСНО. Слухання у справі відбудеться 31 січня. Бізнесмену та колишньому депутата може загрожувати до двох років позбавлення волі.

Громадський рух ЧЕСНО, аналізуючи декларації депутатів Полтавської обласної ради у 2017 році, виявив неточності в деяких з них. Зокрема, представник ВО "Батьківщина" Юрій Лебедин задекларував право власності на ТОВ "Чиста криниця" та дивіденди від ТОВ "Спецкран", проте не зазначив, що є головою ради засновників ТОВ "Спецкран" та “забув” про ще понад 20 підприємств, власником або співвласником яких він був. За правилами декларування, усі ці дані мали бути наведені в документі, оскільки депутат є вигодонабувачем. Загальна вартість внесків у статутні капітали прихованих підприємств склала близько 23 мільйонів гривень.

Аналітики Руху ЧЕСНО спільно з юристами проекту “Тисни!” (Bihus.Info) звернулися до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Відомості про цей факт внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування кримінального провадження доручили детективам Національного антикорупційного бюро України.

Паралельно з цим полтавська поліція розслідувала іншу кримінальну справу проти Лебедина. Через те, що він не задекларував 50 млн грн. Журналісти ІВ “Полтавщина” писали, що у 2014 році Юрій Лебедин уклав із своїм товариством ТОВ «Чиста криниця» два договори «Про надання поворотної безвідсоткової позики». Згідно з ними, депутат надавав зі своєї кишені 140 млн грн. Того ж року він фактично виплатив «Чистій криниці» 128,7 млн грн. У 2016 році підприємство повернуло 42,7 млн грн, але ця сума не була відображена у декларації.

Крім того, за даними податкового органу, у 2016 році Юрій Лебедин отримав від «Чистої криниці» ще 8,8 млн грн. Їх депутат також не вказав і пояснив це тим, що зберігав гроші вдома у готівці.

Таким чином опублікована Юрієм Лебединим декларація про доходи за 2016 рік “бідніша”, ніж могла би бути як мінімум, на 51,4 млн грн.

Також слідчі вважають, що депутат не вписав у декларацію 7 земельних ділянок на території Драбинівської сільради Новосанжарського району, загальною площею 11,6 га. Скоріш за все, це помилка правоохоронців. У декларації Юрія Лебедина вказана одна ділянка площею 11,5 га. Найімовірніше, що він зазначив усі землі однією ділянкою і неправильно вказав рік набуття права власності.

За рішенням САП цю справу також передали до НАБУ та об'єднали зі справою про незадекларовані 20 підприємств. 

21 січня 2019 року керівник САП Назар Холодницький оголосив підозру Лебедину. Про це САП повідомила на своїй сторінці у Facebook. Влітку минулого року обвинувальний акт щодо Лебедина направили до суду. Спочатку його розглядали у Солом’янському районному суді м. Києва. А наприкінці 2019 року справу Лебедина передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду. Перше слухання в цьому суді відбудеться цього тижня, 31 січня.

На екс-депутата може чекати покарання у вигляді штрафу в розмірі від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи тривалістю від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або ув’язнення строком до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність строком до трьох років.

Нагадаємо, що навіть попри незадекларовані статки Лебедин у 2016 потрапив до ТОП-3 найбагатших депутатів обласної ради.

А ще – прогулював засідання комісій та сесій.

У липні 2018 року Лебедин склав свої депутатські повноваження. Він сам написав заяву, а Полтавська облрада одностайно проголосувала за його відставку. До речі, 2016-го та 2017 року Лебедин був кандидатом на відкликання з ради, оскільки прогулював засідання комісії та сесій.

Рух ЧЕСНО також проаналізував, скільки доведеться заплатити майбутнім кандидатам на виборах у 2020 році за право балотуватися, а також як нинішні обранці намагаються завоювати прихильність виборців за допомогою подарунків.

 

 

Фото на кавері – poltava.to


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]