Клони “Слуги народу” масово припиняють діяльність

Фото: Клони “Слуги народу” масово припиняють діяльність

Одразу дев’ять підприємств, які містять у назві слова “Слуга народу” наразі припиняють свою діяльність. Ця інформація зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Компанії створили переважно влітку 2019 року під час парламентської кампанії та проіснували вони по кілька місяців.

Одночасне припинення діяльності дев’яти подібних компаній може свідчити про їхню пов’язаність між собою, або спільного виконавця, який займався їх реєстрацією, а тепер закриває юридичні особи.

Загалом у реєстрі фігурує 48 компаній, які містять у назві слова “Слуга народу”.

Читайте також: Хто масово клонує "Слугу народу" в рідному місті Зеленського

Під час парламентських виборів 2019 року 76 самовисуванців у своїх біографіях вказали, що вони працівники компаній або члени громадських організацій, які містять у назві слова “Слуга народу”. Частина із кандидатів вказали, що є членами партії “Слуга народу”.

За кілька тижнів до дня виборів 30-го червня, партія “Слуга народу” подала позов до ЦВК через кандидатів-клонів та вимагала змінити в бюлетені дані дев'ятьох кандидатів, які не належать до їхньої політсили. Наразі на сайті ЦВК частина біографій змінена — із опису виключили належність частини клонів до партії “Слуга народу”.

Усі дев’ять компаній, які зараз синхронно ліквідуються, були зареєстровані в період із 11 по 19 червня 2019 року. Найчастіше це товариства з обмеженою відповідальністю та приватні підприємства. 

До прикладу, ПП “Слуга народу” заснували 14 червня у Києві. Кандидат-самовисуванець Вадим Дубинський із 94 округу Київської області вказав у біографії, що працює керівником підрозділу "ПП "Слуга народу". А кандидат на цьому ж окрузі Максим Дубинський вказав, що він працює керівником проекту "ПП "Слуга народу". На окрузі вони змагалися із реальним кандидатом від “Слуги народу”  Олександром Дубінським.

Читати також: “Двое из ларца одинакових с лица”: кандидати-клони на виборах

Кандидат Вадим Дубинський набрав 2595 тисяч голосів, а Максим Дубинський — 943. Разом вони отримали 4,7% голосів на окрузі. 

Загалом ЦВК зареєтрувало 3 % кандидатів-клонів.

Власник ПП “Слуга народу” Дмитро Дяченко 14 червня 2019 року зареєстрував ПП “Народний депутат”, яке також перебуває у стані припинення. 

Адреса обох цих підприємств — Київ, вулиця Попудренка, 1А. У приміщенні цього будинку розташований розважальний комплекс “Космікс”, караоке-бар і пивний паб. 

Читати також: Хто клонував кандидатів “Слуг народу”

Приватне підприємство "Слуга народу" ППО АТ "Слов'янські шпалери-КФТП" ППЛГУ" зареєстроване 11 червня 2019 року в Одесі. Його керівник — Олександр Бондар, який був самовисуванцем на окрузі 207 у Чернігівській області. У своїй біографії Бондар вказав, що працює виконавчим директором ПП "Слуга народу" ППО АТ "Слов'янські шпалери-КФТП" ППЛГУ". 

У місті Корюківка Чернігівської області зареєстрована компанія ПАТ "Слов'янські шпалери-КФТП", яка входить до “Групи родини Бондар”. Згідно із даними аналітичної системи YouControl, ключові особи цієї групи — Анатолій та Олена Бондар. Основними напрямками діяльності компаній групи є виробництво шпалер (ПрАТ "Слов'янські шпалери-КФТП"), нерухомість та розведення коней на базі племінного господарства "Бреч", яке також включає в себе одноіменний туристично-готельний комплекс.

Уповноважена особа "Слов'янські шпалери-КФТП" ППЛГУ" — Віктор Мурай, депутат Чернігівської обласної ради, обраний від “Блоку Петра Порошенка”. Анатолій Бондар — депутат Корюківської районної ради сьомого скликання від “Блоку Петра Порошенка”. Олександр Бондар, який висувався на окрузі 207, ймовірно, є сином Анатолія Бондара

Читати також: Як БППшник із Київради сходив фейковим Зе!кандидатом на Полтащину

ПП “Слуга Народу” Зе! Депутат” зареєстрували в Одесі 11 червня цього року. Директор і засновник фірми — одесит Максим Вікторович Микитась. Це повний тезко нардепа 8-го скликання з “Волі народу”, “гречкосія” та фігуранта антикорупційних розслідувань Максима Микитася. На цих виборах обидва Микитасі висунули свої кандидатури в іншому окрузі Чернігівщини - №206, проте згодом Микитась-”клон” знявся з перегонів. ПП “Слуга Народу” Зе! Депутат” наразі перебуває у стані припинення.

На одесита Микитася записана ще одна подібна фірма - ПП “Слуга Народу” Команда Зе! Депутат” (код ЄДРПОУ 43055634). Основний профіль обох підприємств - надання допоміжних комерційних послуг. ПП “Слуга Народу” Команда Зе! Депутат” також закривають.

 У Кременчуці балотувалася засновниця та директорка ПП “Зе! Слуга Народу!” (код ЄДРПОУ 43060822), 58-річна Ірина Дроздова. ПП “Зе! Слуга Народу!” наразі у стані ліквідації.  Дроздова отримала 1,68% голосів. 

Знявся з виборів Дмитро Косоног на окрузі 36, який є членом партії “Опозиційний блок – Партія миру та розвитку”, але також в біографії вирішив використати брендові слова - ТОВ “Слуга Народу 1”. 

Анастасія Акімова, самовисуваниця на окрузі 174 Харківської області, вказала, що вона менеджер ТДВ "Слуга народу". Компанія була заснована 19 червня 2019 року у Харкові. Наразі перебуває на стадії закриття. Компанію заснував провідний юрисконсульт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені професора Бокаріуса Руслан Колобнєв. Акімова отримала 3,21% голосів. 

ТДВ “Слуга народу” і ПП "ЗЕ! Слуга народу!" почали ліквідацію в один день — 5 серпня 2019 року. Компанії, засновані Микитасем також почали закриття одночасно — 3 жовтня.

Ніхто із кандидатів-самовисуванців, які вказували у біографії назву “Слуга народу” не переміг, але їм все ж вдалося “відтягнути” у справжніх “слуг” по кілька відсотків голосів. 

Нагадаємо, парламентські вибори відбулися влітку 2019 року. Під час президентських виборів, які відбулися навесні 2019 року, Рух ЧЕСНО також відстежував кандидатів-клонів


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]