Конкурс: хто очолить транспортний департамент у Києві?

Фото: Конкурс: хто очолить транспортний департамент у Києві?

Рух ЧЕСНО побував на першому етапі тестування кандидатів на посаду голови Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Серед претендентів є одразу двоє топ-менеджерів "Київавтодору", які змагаються з детективом НАБУ. Кандидати не списували, складали тест за комп'ютером. З-поміж 16-ти конкурсантів троє тест провалили, а двоє навіть не прийшли його складати. ЧЕСНО.Київ проаналізував кандидатів до того, як вони взяли участь у тестуванні. 

 

Не з'явилися на тестування Дмитро Лобіков та екс-гендиректор ТОВ "Сіті Транспорт Груп" Олександр Лобко.

"Сергій Мартиновець, Сергій Слюсар та Едуард Романовський не пройшли тестування. Решта допущені до другого етапу, який відбудеться 9 грудня", – розповідають у КМДА.

Рухові ЧЕСНО вдалося поспілкуватись із Сергієм Слюсарем. Раніше він працював в.о. генерального директора державного підприємства "Державна вугільна компанія", звільнився в липні цього року. За освітою він юрист.

На запитання щодо його досвіду й бачення розвитку транспортної інфраструктури Слюсар відповів так: 

"Перші кроки на посаді я навіть і не думав, і не знаю. Перше, що нада вирішить, – це розв'язать питання з пробками в Києві та відремонтувати пошкоджені ділянки доріг. Зробить нормальні розв'язки. Міську електричку зробить хорошу, а то вона то ходе, то не ходе… У мене водійський стаж з 2000 року. Я і по Києву їздив, і по Україні катався, вивчав ці всі елементи руху. Трошки в курсі. Появилася вакансія, і я вирішив себе попробувати в цій галузі". 

Більш красномовним виявився Ростислав Гуділін, який раніше був кандидатом на посаду генерального директора Директорату автомобільного, електричного міського транспорту та дорожньої інфраструктури Міністерства інфраструктури України.

Цього разу він подав свою кандидатуру на посади і директора департаменту, і заступника.

"Перші кроки на посаді – це взагалі розробити візію, місію і стратегію департаменту… Щоб кудись рухатися, треба знати куди. Друге – я взагалі би передивився кадровий підхід. Цей департамент формує полісі для інших підприємств комунальних, державних, які підпорядковуються цій структурі. Я б, напевно, додав у департамент аналітичний підрозділ, управління, яке б структурувало всі транспортні потоки в Києві, розробляло теж політику на основі Big Data", – каже Гуділін і розповідає про поступове витіснення зі столичних доріг маршруток, а також "розумні" світлофори.

Кандидат Олександр Дудченко працює заступником директора комунальної бюджетної установи "Контактний центр міста Києва". Він каже, що має досвід роботи, дотичний до транспортної інфраструктури: 

"З транспортною інфраструктурою ми перетиналися, тому що я займаюся безпосередньо впровадженням ІТ-систем, і деякі з них були пов'язані якраз із транспортною моделлю керування, е-квитком і так далі. Є дані від різних систем таксі… по часу пересування, затримкам, пробкам. Використовуючи ці дані, ми планували й мобільні додатки".

Свої перші кроки на посаді обіцяє почати з аудиту, структурної архітектури департаменту та кадрового питання.

Кандидатів не лякає низька зарплата

ЧЕСНО.Київ поцікавився в голови конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади директорів департаментів КМДА Олександра Чернікова, чи не виникає в комісії питання, коли кандидати подаються на посаду з нижчою зарплатою.

"Ми ці питання ставимо на співбесідах, яка мотивація. Людина себе вже самореалізувала, вона матеріально забезпечена, але зацікавлена в самореалізації та пошуку творчому на державній службі. Я гадаю, що саме такі творчі люди дуже цікаві. Дивляться на справи свіжим оком і реалізують ідеї", – відповів голова комісії Черніков.

Зокрема, на посаду директора транспортного департаменту претендує старший детектив – заступник керівника відділу НАБУ Роман Єгізаров. Згідно з декларацією, його середньомісячна зарплата 2018 року сягала понад 76 тис. грн, що значно більше, ніж пропонують на посаді директора Департаменту.

Єгізаров спершу не бажав коментувати, але, почувши запитання про мотивацію, чому він погоджується на меншу зарплату, пояснив, що насправді це для нього підвищення як для державного службовця: 

"Що поки що коментувати? Не розумію… Є поняття “державний службовець”. Є категорія В, Б, категорія А, чули про таке? Зараз я знаходжуся на нижчій категорії, це підвищення". 

Невисока зарплата не лякає й кандидата Артема Слюняєва. Він каже, що тривалий час працював у Національному авіаційному університеті та як киянин знає проблеми міста, які хоче розв'язати. Щоправда, конкретизувати не став.

"У мене є свої бачення й ідеї, але поки що я їх розкривати не буду", – зазначив Слюняєв.

Олександр Дудченко невисоку зарплату вважає проблемою всього місцевого самоврядування. 

Ростислав Гуділін наводить приклад нерівності зарплат менеджерів у країні загалом. 

"Нещодавно… виступав Владислав Криклій, він піднімав це питання. У голови "Укрзалізниці" зарплата – 1,5 млн грн, у нього як у міністра – 44 тисячі гривень, а в Президента – 28 тисяч. Я погоджуюся, що це неправильно й так не повинно бути. Систему підходу до зарплат треба змінювати", – каже Гуділін. 

Конкурс без громадських організацій

Голова конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади директорів департаментів КМДА Олександр Черніков розповідає про механізм проведення конкурсу, який відбувається у три етапи. 

"Проводиться тестування з тими питаннями, яких ми абсолютно не знаємо, до того не маємо ніякого стосунку. Кожний конкурсант отримує логін і пароль, входить на комп'ютері до агенції державної служби й отримує ці питання. Крім них, ніхто цих питань не бачить. Ми навіть не знаємо, на що вони відповідають. Це справа державної агенції. Це автоматично оцінюється, ми лише підписуємо протокол, хто пройшов, а хто ні", – пояснює Черніков.

На наступних двох етапах від комісії залежить значно більше. Зокрема, саме вона добирає питання до ситуаційних завдань та оцінює відповіді конкурсантів. На завершальному етапі відбувається співбесіда з кандидатами. 

"Наступний етап – той, де складають іспит на ті питання та ситуаційні завдання, які затверджує комісія. Комісія затвердила щойно три такі питання. Оголосити я їх не можу. Конкурсанти, з ними ознайомившись, мають час на відповідь змістовно. Після того ми оцінюємо за двома критеріями. Один критерій на сьогодні примітивний – це вміння володіти комп'ютером, а другий – це знання відповідного законодавства, яке має знати керівник чи кандидат на керівну посаду", – розповідає голова конкурсної комісії.

На третьому етапі, під час співбесіди, комісія може уточнювати питання, які виникли під час розв'язання ситуаційних завдань, та інші, пов'язані безпосередньо з роботою цього департаменту.

Черніков зауважує, що до комісії дуже часто звертаються громадські організації, аби взяти участь у співбесіді з кандидатами. Проте цього разу ГО поки що не виявили бажання долучитися до оцінювання претендентів. 

"Дуже часто до нас звертаються різні інстанції – громадські й державні – щодо участі в співбесідах чи оцінюванні відповідей на ситуаційні завдання. Цього разу ніхто бажання не висловив. На минулому в нас були представники Асоціації готелів України, їх цікавила посада директора департаменту туризму та промоції, був представник цієї асоціації", – каже голова комісії.

Зауважимо, що на новопризначеного посадовця можуть покласти виконання обов'язків заступника голови КМДА, котрий курируватиме діяльність Департаменту. Раніше напрям транспорту й інфраструктури координував Дмитро Давтян, який 29 листопада звільнився з посади заступника Віталія Кличка.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]