Київрада з другої спроби проголосувала проти будівництва на Кловському схилі

Фото: Київрада з другої спроби проголосувала проти будівництва на Кловському схилі

14 листопада депутати Київської міської ради ухвалили не продовжувати договір оренди з ТОВ "Будінформ", співзасновником якого є нардеп Віктор Бондар.

За це рішення проголосували 67 депутатів із 73-х зареєстрованих у сесійній залі. Мінімальна кількість необхідних голосів – 61. Кличко наголосив, що не готовий "отримувати лайно" через те, що центр знову забудовують.

Перед голосуванням секретар міськради Володимир Прокопів надав слово Наталії Дюбенковій – представниці забудовника, що будує на Кловському схилі.

Дюбенкова розповіла, що фірма, яку вона представляє, вже витратила на роботи з укріплення зсувонебезпечного Кловського схилу, ремонту дощової каналізації та вхідної групи Олександрівської лікарні, частина якої використовується як будівельний майданчик, понад 80 млн грн.

"Можете сказати, ви якщо 80 млн грн вкладаєте й хочете сказати, що це інвестиції в місто, який ви отримаєте прибуток? А скільки лайна я отримаю, що знову центр буде забудований? І я буду нести відповідальність", – відреагував на слова Дюбенкової мер Києва Віталій Кличко.

Ці слова міського голови спричинили оплески депутатів у залі.

Після виступу Кличка депутати з різних фракцій подякували забудовнику за внесок у розвиток міста, але договір оренди вирішили не продовжувати.

"Рішення для мене неочікуване. До останнього ми не вірили, що депутати проголосують. Я думаю, після слів Кличка багато хто змінив свою позицію щодо цього питання. Вдячна депутатам від "Солідарності", які мобілізувалися й дали 28 голосів", – зазначає авторка проекту рішення, депутатка Київради від "Самопомочі" Наталія Манойленко.

"Сподіваюся, що роботи будуть припинені. Сьогодні вранці заступник мера Микола Поворозник виписав припис на зупинку проїзду будівельної техніки по території Олександрівської лікарні. Якщо після цього керівництво лікарні дозволить проїзд, то я вже не знаю, чия це відповідальність", – додає Манойленко.

Активісти зауважують, що, попри рішення ради та інші заборони на будівництво, які не скасовані й діють, роботи на території Олександрівської лікарні нині тривають. 

"Ми розуміємо, що забудовник не буде відступати, але ми теж не збираємося відступати. Сподіваємося на спільні з юридичним відділом Київради дії, якщо забудовник піде до суду. Уся територія лікарні всипана чоловіками спортивної зовнішності, так званими тітушками. Вони представляються охоронцями. Їх виставили проти місцевих мешканців. Станом на 15-ту годину роботи не зупинялися", – розповідає киянка Ольга Малишенко.

"Забудовник діє свавільно: його не зупиняє ані рішення ДАБІ про заборону будівництва, ані рішення суду, ані припис заступника Кличка про припинення руху транспорту. Побачимо, що буде далі, коли набере чинності рішення Київради", – додає Малишенко.

Після ухвалення радою рішення мер міста має його підписати й оприлюднити.

Цікаво, що це питання Київрада вже розглядала на попередньому сесійному засіданні. Але тоді забракло семи голосів.

На сесії Київської міськради 12 листопада депутати не підтримали проект рішення про відмову в подовженні дії договору оренди з ТОВ "Будінформ". Ініціаторка проекту, депутатка від "Самопомочі" Наталія Манойленко звернулася до депутатів у залі з проханням підтримати цю пропозицію.

Голови депутатських фракцій, присутніх у сесійній залі, та деякі депутати однозначно висловилися проти будівництва на Кловському схилі й наголосили на цьому у своїх виступах під час обговорення проекту рішення.

Підтримали публічно ініціативу Манойленко депутатка від "Єдності" Алла Шлапак, очільник фракції "Солідарність" Андрій Странніков, голова фракції "Свобода" Юрій Сиротюк, очільник "Київської команди" Сергій Гусовський

"Якщо міська рада не підтримає цей проект рішення, така рада Києву не потрібна. Очевидно, що такої забудови в центрі міста не має бути. Є рішення суду, є вказівки ДАБІ. Давайте покажемо місту, що тут сидять ті люди, які вболівають за місто", – зауважив на сесії  співавтор проекту рішення Сиротюк.

Його позицію підтримала депутатка від "Єдності" Алла Шлапак, яка представляє подільський округ, і закликала депутатів голосувати "за":

"Я є також суб'єктом подання разом з пані Наталею, закликаю підтримати цей проект рішення. Це ганебно, що ви (звертаючись до президії, – прим. ЧЕСНО) дали дозвіл на проїзд важкої техніки через територію Олександрівської лікарні. Тоді як відвідати хворих заїхати не можна, будівельна техніка безперешкодно заїжджає на цю територію".

 

На запитання Руху ЧЕСНО, чому "Єдність" не проголосувала на попередньому засіданні всім складом присутніх депутатів, а дала лише 7 голосів з 11, Шлапак сказала, що голосування було добровільним і вона вдячна хоча б тим депутатам, які підтримали це питання.

"Цей проект рішення повинен показати, що нікому із забудовників не дозволено руйнувати обличчя міста, особливо центральну його частину. Тому я закликаю всіх, незалежно від фракційної або політичної належності, підтримати цей проект рішення і проголосувати "за", – переконував тоді колег Странніков.

На тому засіданні "за" проголосували 20 представників "Солідарності". Жоден депутат не висловився проти, однак голосів на підтримку цього проекту рішення не вистачило. На кнопку "за" натиснули тільки 54 депутати. Для ухвалення рішення забракло 7 голосів.

На момент голосування в залі було зареєстровано 65 депутатів. Це лише на 4 депутати більше від необхідного мінімуму. 

Цікаво, що під час голосування за наступне питання, яке Володимир Прокопів озвучив одразу після проекту рішення Манойленко, у залі вже були зареєстровані 73 депутати. На момент голосування щодо Кловського схилу 8 обранців "зникли". Це може означати, що на час розгляду цього проекту рішення 8 депутатів не тільки не голосували, вони навіть вийняли реєстраційні картки. 

Секретар Київради Володимир Прокопів попросив показати голосування стосовно Кловського схилу за фракціями, і стало зрозуміло, що були зареєстровані, але не проголосували 4 депутати з фракції "Єдність" та 7 – із "Солідарності".

Активісти виписали поіменно депутатів, які не проголосували за цей проект рішення, і роздавали листівки з їхніми прізвищами.

Нагадаємо, 2003 року Київрада за головування Олександра Омельченка виділила 22 сотки на вул. Мечникова, 7 ТОВ "Будінформ" під житлове будівництво. Забудовник отримав містобудівні умови та обмеження 2010 року. 2015-го їх визнав чинними екс-заступник директора Департаменту містобудування, а нині відомий столичний забудовник Андрій Вавриш, якого ЗМІ зараз називають "куратором Зеленського" в Києві

Будівельні роботи нібито з укріплення Кловського схилу та прокладання дощової каналізації розпочалися торік. У серпні 2018 року сплив строк договору оренди цієї земельної ділянки, але, попри це, забудовник не припиняє будівельних робіт.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]