Кияни, які виступають проти забудови Крістерової Гірки, 5 листопада перекрили рух вулицею Вишгородською з вимогою до міської влади розірвати договір оренди земельної ділянки із забудовником.
За їхніми словами, це вже п'яте перекриття вулиці від початку боротьби за парк. Народна депутатка-мажоритарниця від Подолу зі "Слуги народу" Ганна Бондар (округ №220) уже надіслала звернення до ДАБІ та готує ще одне – до Віталія Кличка. Про це на акції повідомила її помічниця Ганна Гончаренко, більш відома як захисниця Поштової площі із псевдонімом Аннабелла Моріна.
На акцію прийшли переважно місцеві жителі. Вони ходили пішохідним переходом, а тим часом хтось із них брав до рук мікрофона й озвучував причини перекриття вулиці та вимоги до міської влади.
Поліція перекрила дорогу за 100 метрів обабіч переходу, тож жодних конфліктів з водіями в місцевої громади не трапилося, а машину швидкої допомоги протестувальники пропустили безперешкодно.
"Ми хочемо, аби влада приїхала та пояснила, як вийти з конфліктної ситуації. Ми маємо успішну петицію, їй 2 роки. Під неї розроблено проект про розірвання договору оренди із забудовником. Цей проект рішення був готовий уже в листопаді минулого року, але його не виносять до сесійної зали Київради вже рік. Мабуть, є певний ризик, що депутати нас підтримують. Вони ж теж хочуть нормально виїжджати зі своїх будинків. Хочуть, щоб тут був парк", – каже одна з організаторів акції Тетяна Ратушняк.
Вона нагадує, що для цієї місцини не розроблено детального плану території (ДПТ).
"Мер не контролює процесу – місто забудовується хаотично. Тут, де ми перебуваємо, ДПТ немає. Його не розроблено. А коли настане час подумати, як розвивати район, місця вже не буде", – нарікає місцева жителька.
Як твердять активісти, міська рада має всі підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником (він діє до травня 2022 року), оскільки орендар, за їхніми словами, не сплачує податку на землю.
Помічниця народної депутатки від "Слуги народу" Ганни Бондар Ганна Гончаренко зазначила, що Бондар уже звернулася до ДАБІ, а також має намір написати звернення до міського голови:
"Стосовно парку з'ясували, що вже є проект землевідведення парку, що вкрай важливо для порятунку решти дерев, і виділено кошти. Також активісти повідомили, що в забудовника немає дозволу на вивезення родючого шару ґрунту. Я прошу поліцію, поки що усно, не давати забудовнику заводити важку техніку на ділянку... Ганна Бондар підготує звернення до нашого мера Віталія Кличка для розірвання договору оренди із забудовником, оскільки ми знаємо, що вже є розроблений проект рішення Київради".
Зауважимо, що петицію киян про заборону вирубування дерев у парку "Крістерова Гірка" було взято до розгляду у квітні 2018 року.
Автор петиції Дмитро Тодоренко зазначає, що забудовник звів паркан навколо значної частини парку, було вирізано дерева та знищено дитячий майданчик. За його словами, територія, захоплена забудовником, межує з Інститутом харчової біотехнології та геноміки НАН України, раніше там був Інститут хлору. Ініціатор петиції закликає зупинити початок будівельних робіт російським забудовником і не допустити можливої техногенної катастрофи.
Відповідальними за виконання петиції визначено заступників голови КМДА Вячеслава Непопа та Петра Пантелеєва.
Згідно з хронологією розгляду петиції, у жовтні 2018 року її підтримала екологічна комісія Київради, проте в червні 2019-го її не схвалила земельна комісія.
Голова земельної комісії депутат Київради від БПП "Солідарність" Олександр Міщенко каже сам особисто підтримав петицію, але голосів депутатів не вистачило.
"У мене до петиції не було зауважень, але, на жаль, у нас у комісії 23 депутати і кворум – 12. Наскільки я розумію, тоді проголосували чи 8 чи 10 депутатів, тобто не вистачило 2 чи 3 голоси. Моя особиста позиція – я підтримую. А в комісії дуже багато депутатів і дуже важко зібрати кворум", – бідкається голова комісії.
Натомість Міщенко зауважує, що його комісія підтримала проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником. Цей проект, за його словами, буде внесений як невідкладний на сесійне засідання Київради.
"Там у нас три проекти є. Місцева ініціатива, проект рішення розірвання договору оренди і петиція. Ми підтримали проект рішення щодо розриву договору оренди (із забудовником – прим. ЧЕСНО). Я думаю, що на найближчу сесію цей проект рішення буде … Наскільки мені відомо, є невідкладність від Віталія Володимировича (Кличка – прим. ЧЕСНО), тому що цей проект минулого тижня в мене забрав секретаріат КМР, і я впевнений, що він буде винесений на розгляд засідання Київради як невідкладний за поданням Віталія Володимировича Кличка. Я особисто його буду підтримувати, так само, як я підтримую щодо Протасового яру", – резюмує голова земельної комісії Міщенко.
З листа заступника голови КМДА Олександра Спасибка Віталію Кличку видно, що забудовник – ТОВ "Будінвест КМ" – самовільно зрізав на прилеглій ділянці 28 дерев, через що сплатив 26 тисяч гривень штрафу.
Нагадаємо, рішенням Київської міської ради №51/712 від 25.01.2007 р. земельну ділянку площею 1,09 га на вулиці Вишгородській, 47-Ж у Подільському районі передано в оренду на 5 років ТОВ "Київське будівельне підприємство №3" для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з об'єктами соціально-громадського призначення та підземним паркінгом.
Згідно з рішенням Київради №934/8271 від 12.07.2012 р. зазначений договір оренди поновлено ще на 5 років і змінено землекористувача на ТОВ "Будінвест КМ". Угоду про поновлення та внесення змін до договору оренди цієї земельної ділянки №155 від 29.05.2017 р. укладено на 5 років – до 2022 року.
Забудовник отримав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки для проекту будівництва "Колективне житлове будівництво з об'єктами соціально-громадського призначення та підземним паркінгом на вулиці Вишгородській, 47-Ж".
Поділитись