Робоча група, отримавши понад 1000 поправок до ухваленого в першому читанні законопроекту "Про столицю", вирішила розділитися на робочі підгрупи за компетенціями.
"Наша пропозиція була утворити 7 підгруп. Народні депутати запропонували ще певні теми… Сьогодні до нас зареєструвалися загалом 106 людей, тому ми думаємо, що буде плідна робота й підгрупи будуть також немаленькі. До другого читання надійшло більш ніж 1000 поправок. Підгрупи будуть з питань місцевого самоврядування, особливостей виконавчої влади, зі стратегічної та містобудівної документації міста Києва, служби в органах місцевого самоврядування та з інших тем, які регулюють життя великого міста", – каже народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Гурін, котрий є співавтором законопроекту.
Колишній міський голова Києва та чинний депутат Київради Олександр Омельченко має намір долучитися до двох робочих підгруп.
"Я записався на місцеве самоврядування та виконавчу владу. Вони чомусь їх розділили, а це ж взаємопов'язані питання", – розповів Омельченко після засідання журналісту Руху ЧЕСНО.
Зауважимо, що це були два перші пункти в анкеті, яку заповнювали члени робочої групи.
"У нас понад 1000 поправок, і ми очікуємо, що підгрупи працюватимуть стільки, скільки потрібно, щоб ми отримали ідеальний текст законопроекту. Думаю, що це декілька тижнів. Потім у нас буде підкомітет, на якому вже буде ухвалюватися рішення, і комітет, на якому будемо ухвалювати остаточне рішення щодо редакції до другого читання", – повідомляє Гурін.
На запитання, коли ж ухвалять закон "Про столицю", Гурін припустив, що це буде ще цього року.
Більшість присутніх на засіданні, хто мав змогу висловитися, підтримали пропозицію працювати в робочих підгрупах.
Експерт програми Ради Європи Маркіян Дацишин застеріг: якщо не буде напрацьовано спільного бачення, то робота в підгрупах матиме проблемні моменти, коли різні концептуальні рішення доведеться насамкінець зводити в одному законі. Такої ж думки перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував, як зміниться життя киян після ухвалення нового закону "Про столицю". Загалом до парламенту подано 4 такі законопроекти.
25 жовтня група депутатів Київради звернулася з листом до Президента України, уряду та Верховної Ради з проханням звільнити Віталія Кличка з посади очільника КМДА та призначити перевибори Київської міської ради.
На сесії Київради, яка відбулася 24 жовтня, частина депутатів вийшла з фракцій, а також разом із нардепом Олександром Ткаченком, котрий претендує на посаду голови КМДА, оголосили про формування депутатської групи "Новий Київ".
Поділитись