У парламенті створили об'єднання, щоб "повернути" етнічних українців з Кубані

Фото: У парламенті створили об'єднання, щоб "повернути" етнічних українців з Кубані

У Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об'єднання "Кубань". Його очільник, нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко пояснив, що депутати з цього об'єднання планують повертати в культурне, політичне й соціальне поле України етнічні території та етнічних українців. Розпочати хочуть з Кубані, яка входить до складу Російської Федерації. Під такою ідеєю підписалися 13 народних обранців.


Фото з Facebook-сторінки Олексія Гончаренка

Загалом до цього міжфракційного об'єднання ввійшли 8 депутатів з "Європейської солідарності", по двоє – з фракції "Голос" та депутатської групи "За майбутнє", а також мажоритарниця-"свободівка" з Івано-Франківська Оксана Савчук.

Оскільки серед представників об'єднання немає жодного депутата з коаліційної більшості, збирати голоси за свої ініціативи "кубанцям" буде непросто. Попри це, звернення від депутатського об'єднання мають шанс бути швидше розглянутими як у парламенті, так і у правоохоронних органах чи місцевих радах, позаяк звертається група нардепів. 

Олексій Гончаренко в YouTube пояснив, що створення такого об'єднання було його ініціативою, і подякував колегам, які підтримали цю ідею. Політик зазначив, що в назві об'єднання вирізнили саме Кубань, адже це земля, історично заселена українцями, – туди свого часу тікали запорізькі козаки. 

 

"Мова, на якій вони говорять, пісні, традиції, костюми – Кубань багато в чому українська земля, там відчувається наш корінь і дух", – сказав у відеозверненні нардеп. 

Гончаренко наголосив, що йдеться не лише про Кубань і слід пам'ятати про мільйони українців, які народилися за кордоном, але залишаються українцями. Усім їм новостворене депутатське об'єднання планує приділяти увагу. 

Нардеп зазначив, що наразі учасники об'єднання обмірковуватимуть політику повернення до соціального й культурного поля України етнічних українців. Він також висловив думку про те, що потрібно створити "картку українця".

Депутатка з фракції "Голос" Соломія Бобровська, яка увійшла до цього МФО, на своїй сторінці у Facebook теж пояснила мотиви створення такого об'єднання, закцентувавши, що "завдання України – не залишати поневолені Москвою народи на самоті в темряві".

Рух ЧЕСНО звернувся по коментарі до інших членів цього об'єднання, поцікавившись їхніми мотивами вступу до нього та конкретними планами в цьому векторі на найближче майбутнє. 

Нардеп із депутатського об'єднання "За майбутнє", мажоритарник з Волині Ігор Гузь відповів, що підписується під словами Соломії Бобровської і йому нема чого додати. 

Ще одна депутатка з фракції "Голос" Юлія Клименко зазначила, що це асиметрична відповідь російській агресії. 

"Хочемо розповісти про історію та життя українців на Кубані всіма доступними методами", – прокоментувала вона. 

"Свободівка" Оксана Савчук сказала Руху ЧЕСНО, що вирішила вступити до цього об'єднання через близькість історії українського народу, його культури з Кубанню: 

"Це не тільки про історію та сучасність. У цьому краї проживає велика кількість українців, яким важливо зберегти свою українську самоідентифікацію".

До речі, раніше Савчук зареєструвала у Верховній Раді проект постанови, запропонувавши перенести святкування Дня незалежності України на 22 січня – день проголошення IV Універсалу Центральної Ради УНР, яким було відновлено національну державність української нації. 

Читайте також, кого Савчук переконала в парламенті стати "другом Івано-Франківська".

Створення об'єднання "Кубань" обговорювали в ефірі пропагандистського телеканалу "Росія 1". 

Після оприлюднення відео Гончаренко викликав телеведучу Ольгу Скабєєву на дебати у прямому ефірі та запропонував їй зустрітися на нейтральній території в Європі.

Міжфракційне депутатське об'єднання – своєрідний координаційний майданчик народних депутатів, які гуртуються за спільними інтересами. Такі об'єднання не мають прав депутатських фракцій (груп), передбачених у Регламенті Верховної Ради України (ст. 60.1 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України). 

Окрім міжфракційних об'єднань за географічною належністю, у парламенті зареєстровано такі депутатські об'єднання: "Рівні можливості", "Українці у світі", "Бізнес-Варта", "Економіка НАУ", "Blockchain for Ukraine", "Парламентська платформа боротьби з туберкульозом", "За ФОПів", "Питна вода", "Платформа з трансформації вугільних регіонів", "Антирейдерська коаліція", "Країна доступна для всіх", "Інтелектуальна Україна", "За прискорену євроінтеграцію українського бізнесу".

Читайте також, як нові нардепи з Франківщини довірилися "старим" помічникам.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]