Верховна Рада України на пленарному засіданні 4 жовтня затвердила новий склад Центральної виборчої комісії. Подання з кандидатурами 17 членів ЦВК учора в парламент вніс Президент Володимир Зеленський. Зокрема, до оновленого Центрвиборчкому потрапили два народні депутати 8-го скликання, котрих Рух ЧЕСНО неодноразово викривав на кнопкодавстві, - Юрій Буглак та Ірина Єфремова.
Список з 17 кандидатів у члени ЦВК Зеленському передали парламентські фракції. Кількість кандидатур від кожної фракції була визначена за квотним принципом. Так, “Слуга народу” подала 12 прізвищ, “Опозиційної платформа - За життя” (ОПЗЖ) - два, “Батьківщина”, “Голос” та “Європейська солідарність” - по одному.
З попереднього складу ЦВК, який ВРУ звільнила 13 вересня, до нового переобрано четверо осіб: Олег Діденко (був призначений членом комісії ще 2014 року за квотою УДАРу, цього разу його висунула партія “Слуга народу”), Андрій Євстігнєєв (минулого року був призначений від “Батьківщини”, цього разу - від “Слуги народу”), Ірина Єфремова (була від “Народного фронту”, тепер від “Слуги народу”) та Віталій Плукар (був від “Блоку Петра Порошенка”, тепер від “Слуги народу”).
З-поміж 17 членів нової ЦВК є три нардепи попереднього, 8-го скликання - вже згадана Ірина Єфремова (“Народний фронт”), Юрій Буглак (БПП), якого висунула “Європейська солідарність”, та Юрій Мірошниченко (“Опозиційний блок”; на цьогорічних виборах балотувався за списком ОПЗЖ, але не пройшов до ВРУ), якого обрали за квотою “Опозиційного платформи - За життя”.
У парламенті 8-го скликання Рух ЧЕСНО неодноразово фіксував факти кнопкодавства Єфремової та Буглака. Так, екс-нардепка від “Нарфронту” була спіймана на неособистому голосуванні 61 раз, а за підсумками 2018 року увійшла до ТОП-5 кнопкодавів. На рахунку Буглака - 14 фактів кнопкодавства.
До обрання нардепкою за списком “Нарфронту” (2014 рік) Єфремова була радницею міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а у ВРУ 8-го скликання входила до Комітету з питань Регламенту та організації роботи парламенту.
Так депутатка Єфремова коментувала своє кнопкодавство
Буглак набув депутатських повноважень за списком БПП у березні 2017 року після складання мандату новопризначеним головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, працював у Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. До депутатства Буглак був головним юридичним радником дочірнього підприємства “Кондитерська корпорація “Рошен”, що належить Петрові Порошенку.
Третій екс-нардеп у новій ЦВК - колишній регіонал Юрій Мірошниченко свого часу був представником Президента Віктора Януковича в парламенті. Він голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року, проте згодом відкликав свій голос. Мірошниченко також фігурує в низці журналістських антикорупційних розслідувань.
Нагадаємо, про кнопкодавство у Верховній Раді неодноразово заявляв Президент України Володимир Зеленський, про цю проблему йшлося навіть окремим пунктом у його передвиборчій програмі. Під час парламентської кампанії про цю проблему також неодноразово заявляло керівництво "Слуги народу". А напередодні виборів всі кандидати від “Слуги народу” підписали меморандум, де йшлося, зокрема, про те, що обрані нардепи зобов’язуються голосувати особисто, не передавати та не приймати від колег картки для голосування.
“Слуги” також обіцяли в разі порушення положень меморандуму добровільно скласти мандат. Однак вже після перших зафіксованих фактів з боку депутатів “Слуги народу” ті відмовились складати мандат, начебто через те, що меморандум лише декларативний і не передбачає юридичної відповідальності. Натомість депутати-кнопкодави пообіцяли, що як покарання за неперсональне голосування передадуть свою місячну зарплату на благодійність.
Поділитись