Комунальному підприємству "Житлоінвестбуд-УКБ" з міського бюджету виділили без конкурсу 900 мільйонів гривень на ремонт освітніх закладів. Цим КП понад 15 років керував чинний заступник мера Києва, депутат Київради Вячеслав Непоп ("Солідарність").
Антимонопольний комітет України вимагає повернути 2,5% зазначеної суми, що підприємство отримало за функції замовника робіт, а це 22,5 мільйона гривень.
На будівництво або реконструкцію закладів освіти й охорони здоров'я, об'єктів благоустрою та спортивної інфраструктури, житлових будинків, інженерних мереж, адміністративних будівель КМДА, Київського зоопарку 2019 року Київська міська рада виділила 1,4 мільярда гривень.
Зокрема, 900 мільйонів гривень одержало комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ".
Законом України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що делегування функцій замовника будівельних чи ремонтних робіт має відбуватися на конкурсних засадах або такі роботи повинні виконуватися самостійно. Тобто відповідні департаменти КМДА могли самі провести тендери на ті чи інші послуги з ремонту або будівництва певних об'єктів.
В Антимонопольному комітеті України твердять, що Київська міськдержадміністрація порушила вимогу закону. КМДА без належних конкурсів розпорядженням міського голови Віталія Кличка визначила замовником робіт КП "Житлоінвестбуд-УКБ".
Зазначимо, що від заснування у 2002 році до середини 2018 року це комунальне підприємство очолював чинний депутат Київради та заступник голови Київської міської державної адміністрації Вячеслав Непоп ("Солідарність").
КП "Житлоінвестбуд-УКБ" віддавало підряди на реконструкцію дитсадків компаніям, які так чи інакше були пов'язані з Непопом, про що вже писав Рух ЧЕСНО.
За виконання функцій замовника комунальне підприємство залишає собі 2,5% загальної суми замовлених робіт. Тобто цьогоріч "Житлоінвестбуд-УКБ" отримало 22,5 мільйона гривень за проведення тендерних закупівель на виконання робіт, що є недопустимою державною допомогою.
АМКУ виявив порушення конкурентного законодавства.
"Адже замість обрати організацію для організації закупівель послуг з будівництва та ремонту через конкурс (що могло б призвести до економії коштів киян), КМДА своїм рішенням передає цю функцію своїм же комунальним підприємствам і "дарує" їм 2,5% коштів, виділених на будівельні роботи", – зазначає Антимонопольний комітет.
Також у своєму повідомленні комітет зауважує, що кошти, за які підрядні організації виконують роботи, не є державною допомогою, тому повертати їх до бюджету не потрібно. А отже, жодних загроз для подальшого будівництва та реконструкції немає.
Нагадаємо, раніше Громадський рух ЧЕСНО дослідив, як виділялися кошти на реконструкцію дитячих садків з порушенням чинного законодавства.
Поділитись