#ЧЕСНОdigest: Як нардепи голосували у серпні-вересні

Фото: #ЧЕСНОdigest: Як нардепи голосували у серпні-вересні

Найменше в унісон з власною фракцією голосує Олександр Дубінський (163 рази голосував “за”), у той час як середнє число — 442 голосувань “за”. 

У серпні та вересня 2019 року Верховна Рада працювала у сесійному залі 9 днів, провела 15 засідань, на яких відбулося 548 голосувань. Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, усі депутати — щонайменше 10 разів — брали участь в голосуваннях. 

Найгірше бере участь в голосуваннях фрація “Опозиційна платформа - За життя”. Найменше брав участь голосуваннях нардеп Вадим Рабінович (фракція ОПЗЖ) —  у ВРУ 8 скликання він регулярно потрапляв у “прогульники”. 

Найбільше в унісон — 479 голосів “за” — з фракцією “Слуга народу” голосує позафракційний мажоритарник Володимир Арешонков, який був членом фракції “Блок Петра Порошенка” у 8 скликанні. 

Зауважимо, що народні депутати не завжди беруть участь у голосуванні попри присутність: у перший місяць роботи Ради присутність склала 87,8%, а участь в голосуваннях — 69,5%.

Понад 50% голосувань пропустили — 113 нардепів.

Понад 90% голосувань пропустили — 15 нардепи.

Найчастіше були відсутніми (картка не в слоті) під час голосування нардепи “Батьківщини” (30%) і ОПЗЖ (29%). Натомість, найчастіше не голосували (відсутній + картка в слоті, але не голосує) фракція ОПЗЖ (близько 82%) і група “За майбутнє” (59%). 

За цей місяць нардепи, обрані на мажоритарних округах, частіше беруть участь у голосуваннях, ніж списочники: різниця в їхній активності за квітень становить 6,6%. Зауважимо, що серед 198 мажоритарників є 130 нардепів, обраних від “Слуги народу”. 

Найбільше в унісон з фракцією “Слуга народу” голосували нардепи фракцій “ГОЛОС” (35%),  групи “За майбутнє” (32%) і позафракційні (30%). 

Найбільше “проти” голосувала фракція “Європейська Солідарність” (8%) і “ГОЛОС” (7%), на третьому місці фракція ОПЗЖ (4%). 

Найчастіше “утримувалися” фракція “Європейська Солідарність” (20%), “Батьківщина” (18%),  “ГОЛОС” (16%). 

У фракції “Слуга народу” 241 нардеп хоча б раз проголосував “проти”, ще десять — жодного разу. Найбільше разів “проти” — 56 разів — голосувала списочниця Галина Третьякова

Найбільше голосів “проти” (217 голос) отримало рейтингове голосування про обрання Нестора Шуфрича заступником голови ВРУ, яке консолідувало голоси частини нардепів фракцій “Слуга Народу”, “Європейська Солідарність” і “ГОЛОС”. 

Щодо голосування фракцій, то найменше в унісон з власною фракцією голосує Олександр Дубінський (163 рази голосував “за”), у той час як середнє число — 442 голосувань “за”. 

Контрастні голосування притаманні позафракційним нардепам, фракції “Батьківщина”, групі “За майбутнє”. Позафракційний мажоритарник із Житомирщини і нардеп попереднього скликання від фракції БПП  Володимир Арешонков найбільше голосує в унісон з фракцією “Слуга Народу”. 

Найменший контраст притаманний фракціям “Європейська Солідарність” і ОПЗЖ. 

Загалом відбулося 316 голосувань, за які віддали голоси більше 251 нардепа — саме стільки нардепів входить зараз у фракцію “Слуга народу”. 

На графіку зображена гістрограма з голосуваннями “за”. На вертикальній осі показана кількість законопроектів, на горизонтальній — кількість голосів. 

Найбільшу кількість голосів “за” — 390 — Верховна Рада віддала за проект постанови про Тимчасову президію першої сесії (№1001). 

Громадський рух ЧЕСНО щомісяця відстежує відвідуваність народних депутатів, участь в голосуваннях і розподіл голосів. Мета кампанії — якісне дослідження голосувань народних депутатів з метою виявлення синхронності голосування, аномалій під час голосувань та прихованих зв'язків. 

Методологія синхронного голосування:

У цьому дайджесті ми виключили з графіки синхронного голосування двох нардепів “Слуги Народу”, як голосували “за” найменше, оскільки за даними Верховної Ради Олександр Завітневич хворів (136 голосувань “за”), а Жан Беленюк (139 голосувань “за”) відвідував спортивні змагання. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]