Засідання Київради, про яке міський голова намагався домовитися із головами фракцій, не відбулося: у сесійній залі зареєструвалися під час сигнального голосування 38 депутатів при необхідному мінімумі 61. Міський голова не зміг забезпечити належну явку навіть своєї фракції.
Перед сигнальним голосуванням Віталій Кличко особисто потиснув руку всім, хто прийшов у сесійну залу, і зачитав з трибуни звернення до Верховної Ради про розпуск Київради.
"Я зібрав цього вівторка лідерів всіх фракцій на консультації. Всі заявили про готовність провести сесію заради розв’язання гострих питань для міста. А їх чимало – це і соціальні виплати, і зарплати транспортникам, надбавки освітянам, і підготовка до опалювального сезону, і бюджет столиці на наступний рік. Але сьогодні кворуму знову не зібрали. З багатьма депутатами, я знаю, "попрацювали" ззовні, аби вони не ходили на засідання… Тому я звернувся до парламенту щодо розпуску Київради VIII скликання і призначення дострокових виборів у Києві. Нехай тепер депутати йдуть і розказують киянам як вони працювали. І чому думають, що їх оберуть знову!" – написав Віталій Кличко в своєму пості.
Засідання в повному складі проігнорувала депутатська група "Київська команда" екс-"самопомічівця" Сергія Гусовського.
Сергій Гусовський звинувачує команду Кличка в намаганні "проштовхнути корупційні рішення" і називає це причиною, чому його депутатська група проігнорувала засідання.
"Це, зокрема, спроби ухвалити зміни до бюджету на 1,5 мільярда (!) гривень. З них близько 800 млн грн – це гроші на непрозорі компенсації транспортним підприємствам, 120 млн грн – на електронний квиток (без уточнення, для яких саме потреб), 230 мільйонів гривень – на Шулявський міст, і це на додачу до вже витрачених 600 млн грн", – каже Гусовський у своєму відеозверненні до громади.
Українське законодавство не передбачає поважних причин для невідвідування депутатами сесій рад. Кожен депутат має відвідувати засідання й має можливість голосувати "за", "проти" або утримуватися під час голосування. Таким чином у "Київської команди", за законом, була можливість прийти на засідання, зареєструватися й голосувати так, як вони вважали за потрібне. Неявка на сесійне засідання – це прогул і невиконання представницької функції.
Читати також: Шулявський міст – пожирач бюджету.
Депутат від "Солідарності" Ілля Сагайдак, якого також не було на засіданні, що не відбулося, повідомляє, що напередодні він із групою депутатів подав звернення до НАБУ щодо дій міського голови. Причина – все той самий Шулявський міст спотикання.
У повному складі на засідання не прийшла фракція "Єдність" Олександра Омельченка, хоча перед засіданням сам Омельченко і його депутат Віталій Павлик зареєструвалися в кулуарах при вході до зали.
Сам Омельченко після звернення Кличка увійшов до сесійної зали і з трибуни звинуватив Кличка, що той не зміг мобілізувати своїх депутатів. Але мікрофон Омельченку не включили і його в залі ніхто не слухав.
Насправді з 51 депутата "Солідарності" на сесії були більше 30 представників. Прийшла депутатка Наталія Маслова, яка нещодавно народила дитину й приймала вітання колег з цього приводу.
Цікаво, що перед сигнальним голосуванням депутати відмічають свою присутність у столі реєстрації в кулуарах перед входом до сесійної зали. І за цією реєстрацією відмітилися більше, ніж 38 депутатів - 53 обранці.
При цьому під час сигнального голосування на кнопки натиснули на 15 депутатів менше – 38 депутатів.
На табло не висвітилося місце голови фракції "Батьківщина" Володимира Бондаренка, хоча він фізично був присутній у залі. Йому також не вдалося мобілізувати всіх свої депутатів – із 17-ти депутатів перед засіданням зареєструвалися 7.
Голова фракції "Свобода" Юрій Сиротюк привів 11 із 14-ти своїх депутатів.
Нагадаємо, Віталій Кличко 17 вересня провів консультації із головами фракцій, на яких, за його словами, було погоджено, що депутати прийдуть і засідання розпочнеться. На консультаціях і мером був відсутній голова депутатської групи КК Сергій Гусовський.
У липні секретар міськради Володимир Прокопів публічно заявив, що хоче скласти свої повноваження, але його заяву рада досі не розглянула.
З 16 травня по 12 вересня міський голова Кличко не скликав і не проводив жодної сесії, хоча до цього його закликали депутати, зокрема й ті, які самі зараз не відвідують засідання.
Поділитись