Цьогорічний вересень став початком нового політичного етапу життя для новообраних народних депутатів, більш ніж половина яких потрапила до парламенту вперше. Закон України "Про освіту" забороняє партіям втручатися в освітні процеси, але політиків старого формату у ВРУ попередніх скликань це ніколи не зупиняло. Як виявилось, і нардепи-дебютанти піаряться на урочистостях до Дня знань.
Політики часто використовують дітей для піару. Одна з проблем полягає в тому, що світлини із зображенням малечі згодом публікують на сайтах і в соцмережах без дозволу батьків.
Політики, які ходять до шкіл для промов і виступів, зокрема й на День знань, порушують базовий закон "Про освіту", відповідно до якого політичні партії не мають права втручатися в освітню діяльність навчальних закладів, а об'єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають використанню не за освітнім призначенням.
Громадський рух ЧЕСНО дослідив сторінки парламентарів-мажоритарників від Києва та Київської області в соцмережі Facebook і поцікавився, чи відвідували вони шкільні лінійки.
В одній зі шкіл столиці новообраний "слуга народу" Микола Тищенко виступив перед учнями з промовою, ніс на плечі ученицю початкової школи, яка калатала у дзвоник, і завітав до першачків.
У своєму дописі у Facebook Руслан Гончаров зазначає, що Тищенко встиг побувати на лінійках у двох школах столичної Борщагівки, перевірив перебіг ремонтних робіт і завітав ще до одного навчального закладу з ревізією процесу оновлення їдальні.
Зазвичай до початку навчального року готуються заздалегідь, та й готовність перевіряють не під час чи після урочистостей, коли зібралися учні й батьки.
А от батьки школярів були обурені такою поведінкою парламентаря та жваво обговорювали її в соцмережах. За повідомленням одного з підписників, під час лінійки Тищенко розповідав про законотворчу діяльність і чому процес був таким довгим.
Під дописом є чимало коментарів невдоволених батьків, які стали свідками цих подій та чиї діти мали вистояти й вислухати всі ті незрозумілі для них речі.
Народний обранець Олександр Юрченко, який представляє Голосіївський район, також не згаяв нагоди засвітитись у статусі народного депутата перед дітьми та їхніми батьками.
У коментарях дописувачі твердять, що це лише піар, та й жодних позитивних емоцій такі появи політиків не викликають.
Також Юрченко опублікував інформацію про те, як громада, борючись за свої права, перекрила одну з трас через довготривале будівництво додаткового корпусу. За словами нардепа, у кишенях підрядників опинилося 38 млн грн, ще 20 млн вимагає будівельна компанія "Укрбуд", яка останньою взялася за завершення робіт.
Зауважимо, що президентом державної будівельної корпорації "Укрбуд" у 2010-2016 роках був Максим Микитась, обраний 2014 року за списком партії УДАР до Київської міської ради. У 2016-му на проміжних виборах до ВРУ він переміг в одному з мажоритарних округів.
Микола Бабенко, висуванець партії "Біла Церква разом", вважає за честь відвідини лінійок із нудними промовами для учнів. В одному з дописів він зазначив, що був на урочистостях у багатьох навчальних закладах Білої Церкви.
На одному з місцевих телеканалів навіть висвітлили цю подію.
Громадський рух ЧЕСНО звертався із заявами про неприпустимість та обмеження виступів й участі політиків в урочистостях у навчальних закладах. Але новообраним парламентарям так кортить показати себе, що вони забувають про власний обов'язок – законотворчість – і вирушають на піар-акції до шкіл та дитсадків.
А от нардеп від "Слуги народу" Роман Грищук визнав, що депутат не має ходити на шкільні лінійки.
Натомість Грищук опублікував зворушливе відео, де він і деякі його колеги діляться враженнями від найпершого 1-го Вересня у своєму житті, коли всі вони були ще малими дітьми.
Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про подарунки українцям від народних депутатів. Зі світлинами можна ознайомитися в нашому "Альбомі для різної жесті" у Facebook. Якщо ви бачили або самі отримали дарунки від депутатів, надсилайте нам фото через особисті повідомлення на нашій сторінці у Facebook.
Нагадаємо, раніше ми довідалися, у яких комітетах працюватимуть нардепи від Києва та Київщини, як минув День знань у депутатів Київської міськради та як політики використовують дітей для піару.
Поділитись