Дмитро Гурін і Ганна Бондар не голосували за Кабмін, у якому керівником МВС залишився Арсен Аваков.
Призначення прем'єра та скасування депутатської недоторканності підтримали всі 13 нардепів-мажоритарників, які представляють у Верховній Раді громаду Києва.
Один із парламентарів від столиці очолив комітет, троє – стали заступниками, один – секретарем.
Усі обрані в мажоритарних округах Києва народні депутати були висуванцями партії "Слуга народу" й увійшли до однойменної фракції у Верховній Раді України.
Як голосували столичні мажоритарники
У перші два дні роботи парламенту (29-30 серпня) відбулося 175 голосувань, з яких можна виокремити кілька найважливіших.
Так, призначення прем'єр-міністром Олексія Гончарука підтримали всі нардепи, що представляють столицю в парламенті.
Голосування за Кабмін, у якому міністром внутрішніх справ залишився Арсен Аваков, фігурант низки журналістських антикорупційних розслідувань, не було одностайним. Не голосували Дмитро Гурін та Ганна Бондар, а Олександр Юрченко був відсутній під час голосування.
Зауважимо, що під час розгляду кандидатур та обрання нових членів уряду активісти влаштували під стінами Ради акцію протесту, спрямовану проти повторного призначення Авакова.
За попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України проголосували абсолютно всі члени фракції "Слуга народу", зокрема й столичні нардепи. Проектом закону №7203, який ще восени 2017 року вніс тодішній Президент Петро Порошенко, передбачено скасування недоторканності народних депутатів. У разі його ухвалення закон набере чинності з 1 січня 2020 року.
У яких комітетах працюватимуть народні обранці
Частину Деснянського та Дніпровського районів Києва представляє Богдан Яременко. Він очолив Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
На момент обрання нардепом був головою правління та засновником благодійного фонду "Майдан закордонних справ", співзасновником ГО "Кримський експертний центр".
Має досвід роботи Генеральним консулом України, віце-консулом і консулом, а також заступником директора Департаменту міжнародної політики Секретаріату Президента України.
Обраниця Оболонського району Мар'яна Безугла стала заступницею голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, очолюваного її соратником Олександром Завітневичем.
До обрання нардепкою була представницею офісу реформ у Міноборони, керівницею програми "Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил України".
Микола Тищенко, який представляє Святошинський район, став одним із заступників голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури. Очолив комітет його однопартієць Юрій Кісєль.
На момент обрання народним депутатом був президентом і власником групи компаній мережі ресторанів "Наша карта".
Деснянський район столиці представляє Артем Дубнов, призначений одним із заступників голови Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Очільником комітету став "слуга народу", фігурант журналістського антикорупційного розслідування Михайло Радуцький, який керує медцентром "Борис".
До обрання парламентарем був головним лікарем, щелепно-лицевим та ортогнатичним хірургом у ТОВ "Клініка Дубнової "СтоматологіЯ", запрошеним професором у Міжнародному університеті Каталонії (м. Барселона, Іспанія). Він є президентом Всеукраїнської громадської організації "Асоціація імплантологів України".
Сергій Швець, депутат від Дніпровського району Києва, став секретарем Комітету ВРУ з питань свободи слова, який віднедавна очолює Нестор Шуфрич. Він єдиний представник фракції "Опозиційна платформа – За життя" серед голів комітетів Верховної Ради 9-го скликання.
До обрання нардепом Швець був журналістом телеканалу "1+1", власником та кінцевим бенефіціаром котрого є олігарх Ігор Коломойський.
Максим Перебийніс, який представляє Дарницький район столиці, став членом Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
До обрання депутатом був завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії медичного центру "Борис" і за сумісництвом асистентом кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця. Він лікар-анестезіолог вищої категорії.
Новообраний нардеп від Голосієва Олександр Юрченко став членом Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, який очолив його однопартієць Андрій Герус.
До отримання мандата Юрченко офіційно був безробітним та активно боровся з незаконними забудовами. У 2018 році був автором і відповідальною особою місцевої ініціативи за збереження Совських ставків, а також членом ініціативної групи з повернення місцевого самоврядування у столиці. Входив до Громадської ради при Голосіївській РДА.
Ще частина виборців Деснянського та Дніпровського районів довірили мандат Лесі Забуранній, яка стала членкинею Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Очолив комітет її однопартієць Юрій Арістов.
Забуранна є викладачкою та науковицею, професоркою кафедри менеджменту імені професора Й.Завадського Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Вона мала науково-практичні стажування в кількох європейських країнах, США та Канаді. Здійснює наукові дослідження та працює над практичними засадами соціально-економічного розвитку депресивних територій, гендерною рівністю в українському суспільстві.
Печерський, частини Шевченківського та Солом'янського районів міста Києва представляє Анна Пуртова, яка теж стала членкинею Комітету ВРУ з питань бюджету.
На момент обрання народною депутаткою була головою правління ГО "Діджитал освіта". Долучилася до створення першої безкоштовної онлайн-бібліотеки української літератури "Слухай". Працювала у сферах ресторанного бізнесу, міжнародного консалтингу щодо інвестування до України, вела освітні проекти. Має досвід роботи в галузях цифрової реклами та піару. Розробляє концепцію електронної освіти.
Представник Святошинського та частини Оболонського районів Дмитро Гурін став членом Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Очолив комітет Андрій Клочко, висуванець партії "Слуга народу".
На момент обрання до парламенту був підприємцем, консультантом із суспільних комунікацій та проектів розвитку територій. Після Майдану почав працювати над урбаністичними проектами. Разом з командою архітекторів розробив декілька проектів розвитку депресивних територій у Києві (зокрема, Рибальського півострова) та Баку.
У складі авторського колективу посів друге місце на міжнародному конкурсі на проектування будівлі Музею Героїв Небесної Сотні. Був чи є волонтером "КиївАрхітектури" та членом експертної ради міжнародного відкритого архітектурного конкурсу "Terra Dignitas".
Представниця Подільського району Ганна Бондар, як і Гурін, увійшла до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
На момент обрання нардепкою була генеральною директоркою директорату технічного регулювання в будівництві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Роман Грищук від Солом'янського району став членом Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, який очолив Сергій Бабак, також представник "Слуги народу".
До обрання народним депутатом був актором, телеведучим і художнім керівником студії "Мамахохотала".
Шевченківський район у парламенті представляє Людмила Буймістер, яка тепер працюватиме в Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку, очолюваному її однопартійцем Дмитром Наталухою.
До обрання депутаткою була членкинею наглядової ради металургійного заводу "Дунаферр" (Угорщина), обіймала аналогічну посаду на заводі "Гута Ченстохова" (Польща).
Консультує у сферах альтернативної енергетики та сталого розвитку.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував два перші дні роботи новообраної Верховної Ради та виявив депутатів Київради, які піаряться під час урочистостей, присвячених Дню знань, у школах столиці.
Також Рух ЧЕСНО підрахував, кому зі столичних "слуг народу" голос на виборах коштував найдорожче.
Поділитись