Перше послання Зеленського: "Не дай Боже, увійдете в історію як парламент, який проіснував найменше"

Фото: Перше послання Зеленського: "Не дай Боже, увійдете в історію як парламент, який проіснував найменше"

Після урочистого відкриття першої сесії Верховної Ради дев'ятого скликання Президент України Володимир Зеленський виголосив позачергове послання до парламенту про внутрішнє та зовнішнє становища України. Воно було доволі лаконічним: Президент виступав трохи більш ніж п'ять хвилин, а саме послання містило 406 слів.

Якщо порівнювати з посланнями до ВРУ попереднього Президента, то вони були значно довшими. Так, перше послання Петра Порошенка мало 3815 слів, друге – 7603 слова, третє – 5885 слів, четверте – 9340, п'яте – 5851 слово. Звісно, кількість слів у посланні не є визначальною. Важливим є саме те, як Президент викладає свою позицію щодо основних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики, окреслює загрози та пропонує ухвалити найважливіші рішення. 

Послання Президента визначені у статті 106 Конституції України й готуються на підставі аналітичної доповіді Національного інституту стратегічних досліджень, директором якого Володимир Зеленський нещодавно призначив Олександра Литвиненка. Послання Зеленського відбулось у звичному форматі: глава держави виголосив його з трибуни Верховної Ради перед депутатами та керівниками центральних органів влади.

Більше про аналіз послань Президента Порошенка читайте в матеріалі "Президент говорить: як змінювались послання Порошенка депутатам"

Володимир Зеленський на початку виступу зазначив депутатам, що "хочеться, щоб так було завжди (заповнена сесійна зала Верховної Ради, – прим. ЧЕСНО), а не лише коли фуршет з нагоди урочистого засідання. Працюйте!"

Після цього Зеленський згадав про перші 100 днів своєї президентської каденції, охарактеризувавши їх так: "Цей період можна назвати тихою прогулянкою в сутінках, з вимкненими фарами та на першій швидкості". Тут, найпевніше, йшлося про відсутність підтримки ініціатив Зеленського Верховною Радою 8-го скликання та Кабміном Володимира Гройсмана. Але далі, запевнив він, "країна нарешті зможе ввімкнути п'яту швидкість і впевнено рухатися шляхом змін".

Більше про 100 днів Президента Зеленського читайте в матеріалі "100 днів Зе!Президента: чи заглядав Зеленський у свою передвиборчу програму"

"Уже зараз точно зрозуміло: Рада цього скликання увійде в історію. Питання одне: як саме? Ви маєте всі шанси потрапити до підручників як парламент, який зробив неймовірне. Який втілив усе, що не змогли зробити за попередні 28 років. Як парламент, де не було бійок, прогулів, кнопкодавства (уся Україна вас дуже просить про це), а тільки конструктив та щоденна кропітка робота на благо українського народу", – сказав Зеленський у своєму посланні до парламенту.

Наостанок Президент застеріг нардепів від того, аби новообрана Верховна Рада не ввійшла в історію як парламент, який проіснував найменше. Він наголосив, що депутати мають один рік випробного терміну, і натякнув, що може знову розпустити ВРУ.

"Повірте, я вже знаю, що розпускати Верховну Раду – не так страшно. Але я щиро сподіваюся, що цього не станеться. Давайте зробимо це разом! Дякую! Слава Україні!" – такими словами закінчив своє послання до Верховної Ради Президент Зеленський.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]