З-поміж депутатів Київської обласної ради, що балотувалися до парламенту за мажоритарною системою, стати нардепом пощастило лише Сергію Буніну у 98-му окрузі.
Решта депутатів облради, які змагались у 9-ти мажоритарних округах на Київщині, до ВРУ не пройшли.
У Київоблраді Бунін входив до фракції "Самопомочі", а парламентарем став як висуванець партії "Слуга народу".
98-й округ мав найменшу кількість претендентів на мандат у Київській області – 16 охочих потрапити до ВРУ. Там не було клонів навіть у представника Зе!команди Сергія Буніна.
Хоча партія "Слуга народу" обіцяла не кандидувати чинних нардепів, депутатів місцевих рад до своєї команди вони взяли.
Бунін є чинним депутатом Київської облради, якого 2015 року обрали від "Самопомочі". Він балотувався від Боярки та Петропавлівської Борщагівки (95-й округ), але в нардепи вирішив іти у 98-му окрузі.
В облраді він став прогульником, оскільки неналежно відвідував засідання транспортної комісії протягом 2017 року.
Його опозиційність у 2017 році становила 4,2%. Це означає, що депутат підтримував майже всі рішення облради. Того року політик не брав участі у 35% голосувань. Отже, позиція його виборців під час цих голосувань не була представлена в облраді.
У першому турі президентських виборів Бунін був довіреною особою у 95-му окрузі (Приірпіння та частина Києво-Святошинського району) лідера "Самопомочі" Андрія Садового, який зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. А до парламенту балотувався вже від "Слуги народу".
Бунін фінансував свою виборчу кампанію сам, загалом вклавши трохи більш ніж 380 тис. грн. Якщо поділити цю суму на кількість отриманих кандидатом голосів, то вийде, що один голос коштував йому 10 гривень.
Потенційним депутатом облради, який має стати до виконання обов'язків замість Буніна, є киянин, президент Національної федерації академічного веслування Володимир Власенко.
У "Самопомочі" від мандата ніхто не відмовлявся, аби завести до ради "потрібних" людей, на відміну від "Опоблоку" в Київоблраді, де за списком "Опозиційної платформи – За життя" до ВРУ пройшов Олександр Качний.
Фракція "Опоблоку" складається лише із шести депутатів, а останній, хто отримав мандат за списком, прогульник Сергій Мазепа був 34-м у партійному списку. Тобто 28 кандидатів, котрі обиралися (і деякі з них одержали понад 10 тисяч голосів виборців), з тієї чи іншої причини написали заяви про відмову від депутатського мандата.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки депутатів Київради піде до парламенту та хто їх може замінити. Окрім того, оприлюднено мапу переможців у мажоритарних округах і проаналізовано наймасштабніші програші кандидатів від "Слуги народу".
Загалом до парламенту 9-го скликання в мажоритарних округах пройшли 40 чинних нардепів, з яких тільки 5-м списочникам удалося перемогти на мажоритарці. Жоден із 13 нардепів, котрі балотувалися на Київщині, вибори не виграв.
З якими результатами програли чинні народні депутати, читайте в матеріалі "Які нардепи програли, одержавши найбільше голосів з-поміж парламентарів".
Поділитись