До Івано-Франківської міської ради потрапить новий депутат-"свободівець". Це станеться після того, як секретарка міськради Оксана Савчук складе присягу як народна депутатка. Після цього депутатський корпус повинен визначитись із новим секретарем. У кулуарах ради місцеві політики згадують прізвища кількох депутатів-"свободівців". Міський голова, який і подаватиме кандидатуру, тримає інтригу й не називає жодного прізвища:
"Щодо кандидатури секретаря ще буду радитись, але однозначно це буде хтось із "Свободи", – каже в коментарі Руху ЧЕСНО мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Він заперечив, що пропонуватиме кандидатуру свого двоюрідного брата Романа Марцінківа, котрий теж є депутатом Івано-Франківської міської ради від політичної партії ВО "Свобода".
Серед імовірних претендентів депутати Івано-Франківської ради, окрім Романа Марцінківа, назвали Руху ЧЕСНО прізвище депутата-"свободівця", місцевого підприємця Романа Харука. Проте сам Харук повідомив, що така пропозиція до нього не надходила, а в разі, якщо надійде, він відмовиться.
Згідно зі ст. 50 Закону України "Про місцеве самоврядування", секретар міської ради не може вести підприємницьку діяльність або мати іншу оплачувану роботу.
Читайте також: Як правоохоронці шукали в депутата Івано-Франківської міської ради Романа Харука 7 зайвих мільйонів.
Щоб зрозуміти, кого з міських обранців підтримають на посаду секретаря політичні фракції, Рух ЧЕСНО звернувся до їхніх голів і членів. З керівником найбільшої фракції в міській раді – політичної партії ВО "Свобода" – Романом Онуфріївим, на жаль, сконтактувати не вдалося. Очільники фракцій БПП Петро Шкутяк та УКРОПу Володимир Олійник запевнили, що питання стосовно наступника Оксани Савчук з ними ще не обговорювали.
Депутат від "Самопомочі" Іван Гарасимко каже, що їхня фракція також не знає, кого на посаду секретаря запропонує міський голова. І додає: якщо це буде представник ВО "Свобода", то вважає це неправильним.
"Свобода" окупувала все. Їхній міський голова, голова бюджетної комісії та ще й секретар – був. І якщо й зараз буде?.. Усе залишається в руках однієї політсили", – коментує Гарасимко.
Проте, якщо депутати міської ради й захочуть відхилити кандидатуру, запропоновану міським головою, і подати свою, то їм потрібно набрати щонайменше половину голосів – понад 21. А за відсутності опозиції, про що писав Рух ЧЕСНО, зібрати достатню кількість однодумців з різних фракцій може бути вкрай складно.
Поки що чинна секретарка міськради й новообрана депутатка Верховної Ради Оксана Савчук теж коментує, що питання обрання нового секретаря Івано-Франківської міськради з міським головою та у фракції ще не обговорювали. Щодо своєї майбутньої діяльності в новому парламенті зазначає, що планує написати заяву до бюджетного комітету. До речі, за освітою Оксана Савчук – гуманітарій, викладачка української мови та літератури.
Верховна Рада України для здійснення законопроектної роботи, підготовки та попереднього розгляду питань, що належать до її повноважень, виконання контрольних функцій відповідно до Конституції України створює з-поміж народних депутатів України комітети ВРУ та обирає голів, перших заступників, заступників голів і секретарів цих комітетів.
Щодо наступника Оксани Савчук у депутатському кріслі, то, згідно з партійним списком, сформованим на місцевих виборах 2015 року, наступним до ради має зайти "свободівець" Ярослав Дубас. Як зазначено в його біографічній довідці на сайті ЦВК, йому 33 роки, у 2015-му він працював лікарем-рентгенологом в Івано-Франківській міській поліклініці №3. Під час розмови з Дубасом удалося дізнатися, що наразі він безробітний.
Рух ЧЕСНО писав про те, як під час виборчої кампанії на підтримку Оксани Савчук було задіяно адмінресурс.
Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО підготував мапу переможців у мажоритарних округах та проаналізував наймасштабніші програші кандидатів від "Слуги народу".
Поділитись