Результати виборів. Онлайн-марафон ЧЕСНО

Фото: Результати виборів. Онлайн-марафон ЧЕСНО

21 липня українці на позачергових виборах обирають депутатів Верховної Ради. Вибори відбуваються за пропорційно-мажоритарною системою. У них беруть участь 65 партій (із них 22 висунули кандидатів за списками) та 3085 кандидатів в одномандатних виборчих округах. Із них трохи більше, ніж половина, – самовисуванці.

Рух ЧЕСНО слідкує за ходом голосування у режимі онлайн.

 

7:29

А тепер вже 33,79 % голосів у багатомандатному окрузі опрацювали в ЦВК. Інтриги не додалось.

  •  За Слугу народу 42,15 % виборців;
  • Опозиційну платформу За життя підтримали 12,70 %;
  • Європейську Солідарність і Батьківщину – понад 8% виборців;
  • Голос теж має шанси завести в парламент фракцію. Партії віддали майже 6,41 % голосів.

На держфінансування претендують Радикальна партія, Сила і Честь, Опозиційний блок, ВО Свобода, Партія Шарія і Українська стратегія Гройсмана.  

 

7:13

На багатомандатному виборчому окрузі уже опрацьовані 32,29 % голосів. Лідери незмінні:

  • За Слугу народу 42,03 % виборців;
  • Опозиційну платформу За життя підтримали 12,64 %;
  • Європейську Солідарність і Батьківщину – понад 8% виборців;
  • Голос теж має шанси завести в парламент фракцію. Партії віддали майже 6,38 % голосів.

Менше 5 %, але більше двох у Радикальної партії, Сили і Честі, Опозиційного блоку, ВО Свобода, Партії Шарія і Української стратегії Гройсмана.  

Партії, які наберуть більше 2 % голосів зможуть претендувати на державне фінансування діяльності.

 

6:45

За парламентськими виборами 2019 спостерігали представники від громадських організацій: “Слуги народу”, “Команда “Зе”, "Громадський рух “Українська стратегія”,  “Стратегія України”, “Солідарна справа громад”, “Солідарна молодь”.

Хто стоїть за цими ГО читайте в публікації ЧЕСНО.

 

6:35

За результатами 25, 8 % підрахованих голосів у шести областях Слуга народу набрала понад 50% голосів. Це такі області: Дніпропетровщина, Миколаївщина, Буковина, Полтавщина, Закарпаття і Сумщина.

Слуга народу має більшість голосів всюди, крім:

  • Луганщини і Донеччини. Там перемагає Опозиційна платформа – За життя;
  • Львівщини. В цій області найчастіше обирали за Голос.

 

6:12

За парламентськими виборами 2019 року спостерігали 229 тисяч спостерігачів. 1 719 з них — представники міжнародних організацій та іноземних держав. Про це йдеться в публікації Руху ЧЕСНО "Хто спостерігав за виборами до парламенту?"

Зі 117 спостерігачів від інших держав 35% були зі Сполучених Штатів Америки. Цікаво, що друге місце за кількістю займають спостерігачі з Угорщини — 18, а від Польщі — 16. 

Для порівняння, в першому турі виборів президента було 215 спостерігачів з інших країн. Із США було 65, від Польщі — 45, а від Угорщини — нікого. 

 

 

Серед спостерігачів від міжнародних організацій більшість були від Бюро демократичних інститутів ОБСЄ.

 

5:20

На багатомандатному виборчому окрузі уже підраховані понад 23% голосів. Лідери:

  • Слуга народу. За нього 42 % виборців;
  • Опозиційну платформу За життя підтримали 12,7 %;
  • Європейську Солідарність і Батьківщину – понад 8% виборців;
  • Голос теж має шанси завести в парламент фракцію. Партії віддали 6,3 % голосів.

Менше 5 %, але більше двох у Радикальної партії, Сили і Честі, Опозиційного блоку, ВО Свобода, Партії Шарія і Української стратегії Гройсмана.  

Партії, які наберуть більше 2 % голосів зможуть претендувати на державне фінансування діяльності.

 

5:11

ЦВК підрахували вже майже 90 % протоколів із закордонних виборчих дільниць. Бракує інформації про волевиявлення з 11 із 102 дільниць, які розташовані в західній півкулі. Мова йде про дільниці в Канаді, Мексиці, Кубі, Перу, Чілі і США.

На решті дільниць закордоном лідерами симпатій є:

  • Слуга народу. Йому віддали перевагу 29,3 % громадян;
  • Європейську Солідарність там підтримують майже так само. Партії віддали 28,8 % голосів;
  • на третьому місці Голос. За партію – 18,8 % виборців;
  • четверте місце в Партії Шарія. За неї проголосували майже 4,7% виборців.

 

3:55

За підсумками 14,4 % опрацьованих протоколів, Слуга народу має 41,8 % підтримки.

Голоси за Опозиційну платформу – За життя переважають оприлюднені екзит-полами. За партію проголосували 12,3 % виборців.

Понад 8 % підтримки має Європейська солідарність і ВО "Батьківщина". Голос – майже 6,3 %.

Більше 2, але менше 5 відсотків набирають РПЛ, Сила і честь, Опозиційний блок, ВО "Свобода", Українська стратегія Гройсмана і Партія Шарія.

Всі партії, які наберуть більше 2 % голосів зможуть претендувати на державне фінансування діяльності.

 

3:03

ЦВК повідомили, що опрацювали уже три чверті протоколів із закордонного виборчого округу. Є дані із 55 країн. Партія "Слуга народу" отримала найбільше голосів в 26-ти, а "Європейська солідарність" – у 24-х.

Опозиційна платформа – За життя отримала найбільше, 38,38 % голосів, лише в Естонії. На другому місці серед вподобань українців в цій країні Слуга народу. Цій партії віддали 22,11 % голосів, а ЄС – 14 %.

Загалом, в Естонії проголосували 719 українців.

 

2:42

А ось і надійшли остаточні дані про явку і кількість виборців, які прийшли на вибори.

 

2:18

Колега, який проводить ніч підрахунку голосів на ДВК № 800634 (220 округ), розташованій в Києві, на Подолі, передав такі результати підрахунку голосів у одномандатному виборчому окрузі:

“Слуга народу” 329 голосів, ЄС - 272, Голос - 221, ВО “Батьківщина” - 94, “Опозиційна платформа - За Життя” - 92, Сила і честь - 57, Партія Шарія - 42, Опозиційний блок - 30, Свобода - 29, Об’єднання “Самопоміч” - 21, Рух нових сил - 20, Українська стратегія Гройсмана - 22, Громадянська позиція - 18, РПЛ – 10”.

 

2:05

ОПОРА оприлюднила дані з протоколу за результатами голосування українських полярників на станції Вернадського в Антарктиді.

 


Загалом проголосувало 12 виборців. З них двоє — за партію "Європейська Солідарність", четверо — за партію "Слуга Народу", п'ятеро — за "Голос". Один бюлетень недійсний.
Дільниця на станції має номер №801052 і звітує про результати голосування 223 окружній комісії (в Україні округ охоплює частину Шевченківського району Києва).

 

1:50

Старший аналітик центру Atlantic Council Андерс Аслунд у своєму Twitter відзначив роботу українських екзит-полів:

Two observations about Ukrainian polls:
1. Once again, Ukraine's polls have proved to be of uniquely high quality.
2. All the four exit polls are strikingly similar.
The West should go to Ukraine to learn how to do polls properly...https://t.co/EgzR0MLRpD

— Anders Åslund (@anders_aslund) 21 июля 2019 г.

1:34

Уже є повні результати волевиявлення українців у 32 країнах. Партія "Слуга народу" набрала найбільше голосів у 16-ти з них.

Назви цих держав: Ісламська Республіка Іран, Республіка Вірменія, Киргизька Республіка, Держава Катар, Туніська Республіка, Азербайджанська Республіка, Республіка Сербія, Республіка Індія, Угорщина, Словацька Республіка, Грузія, Йорданське Хашимітське Королівство, Латвійська Республіка, Румунія, Соціалістична Республіка В’єтнам, Арабська Республіка Єгипет. У цих країнах підтримка партії в межах – 28,07-68,75 %.

"Європейській Солідарності" віддали перевагу українці, які живуть в 13 країнах: Австралія, Грецька Республіка, Держава Кувейт, Королівство Бельгія, Королівство Швеція, Республіка Австрія, Республіка Болгарія, Республіка Кіпр, Республіка Словенія, Республіка Хорватія, Турецька Республіка, Чорногорія, Швейцарська Конфедерація.  Підтримка партії в цих державах коливається в межах 36,57-42,10 %.

 

1:27

Радіо Свобода порахувало, що українці на парламентських виборах 2019 встановили історичний антирекорд. Явка на позачергових виборах до Верховної Ради склала лише 49,8%, а отже це найнижчий показник за всю історію парламентських виборів в Україні.

 

00:47

ЦВК повідомила результати голосування на дільницях у 25-ти країнах. "Слуга народу" перемагає в 12-ти з них. Це такі країни як: Болгарія, Вірменія, Македонія, Йорданія, Азербайджан, Індія, Словаччина, Кувейт, В’єтнам.

"Європейська Солідарність" отримала найбільше голосів у дев’яти країнах. Серед них: Чорногорія, Австралія, Словенія, Австрія, Катар, Хорватія, Кіпр і Туреччина.

Ці партії поділили однакову кількість голосів у Південно-Африканській республіці. Обидвом партіям віддали по 29,62 % голосів.

ЄС і Голос отримали по 20 % у Македонії.

У Естонії  "Опозиційна платформа – За життя" набрала 38,38 % голосів.

 

23:46

Розповідаємо про перші повідомлення щодо майбутньої коаліції в Парламенті:

Петро Порошенко розповів про можливу коаліцію:
"Ми відкриті для будь-яких інших сил, які задекларують чітко євроатлантичну і європейську спрямованість. До п'ятої колони держави агресора, звичайно, що  будемо давати відсіч спробам розвернути рух нашої країни назад в бік Росії".

Президент Володимир Зеленський заявив, що "Слуга народу", як і раніше, хоче створити коаліцію разом із партією "Голос" Святослава Вакарчука.

«Це була наша ініціатива до пана Вакарчука, була ще з самого початку моєї президентської кампанії, тому будь ласка, ми не можемо більше наполягати, у нас трішечки більший рейтинг, ніж у «Голосу», але запрошуємо пана Вакарчука до розмови із задоволенням, він нове обличчя», — сказав глава держави.

Партія "Голос" готова вести переговори про створення коаліції з партіями "Європейська солідарність" та "Батьківщина", якщо вони готові підтримувати деолігархізацію.

Про це кандидат у депутати від партії Святослава Вакарчука Ярослав Юрчишин повідомив "Громадському".

"Ми ніколи не ввійдемо у коаліцію з проросійськими силами, які відстоюють інтерес окупанта. За яке б життя вони не називалися", – сказав він.

Щодо власних планів висловилася лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко:

"Із  всіх патріотичних, проєвропейських сил в парламенті ми готові бути в єдиній коаліції тільки зі "Слугою народу" і партією "Голос". Більше ми не з ким коаліцію створювати не будемо".

22:32

Результати Національного екзит-полу (станом на 20:00):

22:21

21:47

"Найголовніше – у нас немає жодного постраждалого громадянина" – перший заступник міністра внутрішніх справ.

21:23

"З Коломойським і каналом "1+1", от з ними готовий" – Рабінович

21:18

– О чем вы говорили?
– О жизни
Медведчук про розмову з Путіним:

21:15

Тимошенко заявляє, що "Батьківщина" співпрацюватиме лише зі "Слугою народу" та "Голосом"

21:06

"Ми були переконані, що це буде прохідне місце" – Нестор Шуфрич про ситуацію з переможницею проекту телеканалу "112 Україна" "Кандидат", якій обіцяли місце у прохідній частині списку ОПЗЖ, а дали 63-тю позицію: 

20:57

Петро Порошенко про відмежування від платформи Бойка-Медведчука

20:31

"Це була наша ініціатива до пана Вакарчука ще з самого початку, ще з моєї президентської кампанії" – президент України Володимир Зеленський про можливу коаліцію з "Голосом"

20:12

Трансляція зі штабу партії "Голос":

20:03

Результати Національного екзит-полу (станом на 18:00):

19:47

Перші результати Національного екзит-полу (опитування станом на 18-ту годину) будуть оголошені о 20:00. Дивіться наживо тут: 

19:42

Включення кореспондента руху ЧЕСНО Олексія Півторака зі штабу партії "Європейська солідарність":

19:18

Станом на 18:00 до підрозділів поліції надійшло 1 792 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом. Про це повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич. 

Найбільше таких повідомлень зареєстровано в Дніпропетровській, Донецькій та місті Києві. Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією, підкупом виборців, перешкоджанням здійсненню виборчого права.

19:15

Будь-які дані Національного екзит-полу’2019, опубліковані до 20.00 – неофіційні і протизаконні. На цьому під час брифінгу наголосили представники фонду "Демініціативи", КМІС та Центру Разумкова.

19:14

Штаб партії "Батьківщина" був зачинений до 19 години. Кажуть, що штабу як такого не буде – лише прес-конференція о 20:00.

19:11

Юрій Павленко з партії "Опозиційна платформа – За життя" критикує мажоритарну систему як джерело фальсифікацій, підтримує запровадження відкритих списків, але вважає, що Виборчий кодекс треба вдосконалити. Також заявив, що проти ОПЗЖ на цих виборах найбільше фальсифікацій.

19:07

Дмитро Разумков вже у штабі "Слуги народу".

– З ким будете співпрацювати в Раді? 
– З депутатами.

19:02

Ігор Фещенко, аналітик партійних фінансів Руху ЧЕСНО:

19:00

Як працює команда ЧЕСНО у режимі онлайн-марафону – дивіться у трансляції наших колег із Громадського.

18:57

Брифінг у штабі "Опозиційної платформи – За життя": говорять про порушення з боку своїх конкурентів та закликають керівників міст Півдня та Сходу "перестати роздавати незаконні вказівки"

18:27

Заступник голови партії «Голос» Ярослав Юрчишин розповідає про кнопкодавство, прогули парламентарів та плани партії в парламенті

18:16

Дані щодо явки по областях станом на 16.00.


17:48

Наші журналісти перебувають у різних штабах кандидатів. Це включення — зі штабу партії "Голос" про баталії на мажоритарних округах.

17:32

На дільниці у Ворзелі (округ 95) під час прийняття бюлетенів з окружної комісії з'ясували, що їх на 3 менше. Був складений відповідний акт. Станом на 17:30 невідомо, куди зникли 3 бюлетені.

17:20

Очевидці стверджують, що ще годину тому цих матеріалів не було.

17:13

83 округ, 898 дільниця, спроба виносу бюлетеня, коментує голова дільниці Марія Духняк.

17:07

На дільниці в Обухові штамп "вибув" нанесли навпроти прізвищ двох кандидатів

16:48

Національна поліція України повідомляє про факти викрадення бюлетенів із виборчої дільниці у Солом’янському районі Києва. На виборчій дільниці на вулиці Михайла Донця невідомий чоловік намагався викрасти бюлетені. Викрадача затримали та розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) Кримінального кодексу України.

16:46

Біля виборчих дільниць в Печерському районі Києва Громадський рух ЧЕСНО зафіксував роздачу листівок, які розповсюджують неповнолітні особи за винагороду. 

16:39

Політики ігнорують пряму заборону закону на агітацію в "день тиші" та день виборів у Фейсбуці: від завуальованих закликів голосувати до антиреклами конкурентів на неофіційних фан-сторінках.

Зібрали порушення тут

16:14

Вакарчук на одній з дільниць у Києві закликає українців голосувати: "Не важливо, за кого ви зараз проголосуєте, важливо, щоб ви прийшли".

16:08

На дільниці в Бучі (96 округ)  внутрішньо переміщеній особі видали два бюлетені замість одного (для голосування за партію та мажоритарного кандидата). Тепер не знають, що робити. 

15.40

На одній з дільниць в Лубнах члени ДВК сховали державний прапор у приміщення, бо бояться, що його можуть зіпсувати або вкрасти. І додають, що в них уже вкрали ручки з кабінок для голосування, хоча ті були прив'язані. Ручки замінили, але більше запасних немає.

15.31
Українці у США долучаються до голосування.

15.23

Майкл Светілк (Michael D. Svetlik), віце-президент програм IFES, про вибори в Україні: 

“Вибори, які відбуваються в Україні сьогодні, нагадують нам, що демократія спирається на інклюзивні та прозорі інституції і процеси. Виборці різного віку формують майбутню політику та місце України в Європі”.

15.04
Пряме включення зі штабу партії "Слуга народу".

14:58

У Старобільському районі на Луганщині спостерігачка від одного з кандидатів організувала підвіз виборців та складала списки виборців на видачу окулярів прямо у приміщенні ДВК — повідомляє Костянтин Реуцький.

 

 

14.51

Прихована агітація за кандидата Тарас Шкітера у Луцьку. Він є співзасновником громадянського руху "Свідомі".

14.47

Дані щодо явки по областях станом на 12.00.


14.33
Журналістка Громадського руху ЧЕСНО Ірина Латиш приїхала на засідання ОВК 94 округу (Київщина). Саме тут "Самопоміч" вимагає розпустити ОВК. Партія твердить, що їхні квоти сфальшували й зараз їхня партія не представлена у виборчій комісії.

Дивіться наживо:



14.19

Станом на 12:00 явка склала 19,24%. Зараз відомості щодо відсотку виборців, які взяли участь у голосуванні, надійшли вже з 195 дільниць.

Мапа: datatowel.in.ua

14.11

Станом на 13:30, поліцейські зареєстрували понад 800 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Про це повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич. 

У поліції розповіли, що переважно йдеться про незаконну агітацію та перешкоджання здійсненню виборчого права. Найбільше звернень щодо порушень зареєстрували у Донецькій, Дніпропетровській областях та у Києві. В Одеській, Донецькій та Херсонській областях надходили повідомлення про мінування дільниць.

14.02

У Латвії також приходять голосувати у вишиванках.

13.55

13:49

Харків, 168 округ. Прихована агітація від одного з кандидатів. 

13:32

У Лубнах на Полтавщині магазини самовисуванця Руслана Ляшка та авто, які підвозять продукцію, у день виборів обклеєні зображеннями кандидата на зеленому тлі. 

13:16

У Харкові на вулиці Клочківській — прихована агітація за одну з партій. 

13:00

У Луцьку досі висить неприхована агітація за того ж Ігоря Палицю. Фото ЧЕСНО

12.59
У Луцьку на виборчій дільниці 071038 на стіні висить плакат із інформацією про благодійний фонд кандидата в депутати Ігоря Палиці. Директор коледжу, де розміщена дільниця, стенд агітацією не вважає.

12.51

Порушення, яке журналісти ЧЕСНО фіксують чи не в кожному окрузі, - неправильний порядок розміщення інформаційних бюлетенів про партії і кандидатів.


12.47

Донеччина: до правоохоронців надійшли повідомлення про замінування 14 дільниць. Про це повідомляє Національна поліція України. Дільниці ніби-то замінували у Селидовому, Бахмуті та Торецьку. Зараз на місцях працюють групи поліцейських, вибухотехніків, кінологів та рятувальників.

12.41

Українці у Кишиневі (Молдова) також голосують:

12.39

178 спостерігачів від Канади моніторять українські вибори у всіх областях, повідомляє Місія Канади у твітері.

12.33
Спілкуємося із виборцями на дільниці у Луцьку:

12.27

У Харкові наш аналітик помітив елементи агітації на інформаційному бюлетені кандидата щонайменше на двох дільницях. Агітація у день тиші і день виборів заборонена.


12.21

Голова дільниці у Тисмениці на 84 окрузі Микола Іванишин розповів про Wi-Fi на підтримку одного з кандидатів-мажоритарників.

Раніше про те, що на двох дільницях є інтернет із назвою на підтримку кандидата від "Слуги народу" повідомляло місцеве видання "Галицький кореспондент".


12.11

На виборчій дільниці у Відні також одягнули вишиванки.

Фото опублікував посол України в Австрії Олександр Щерба.

12.02

Дільницю у Варшаві відкривали під Гімн України.

 
Відкриття української виборчої дільниці у Варшаві, 21 липня

Ось так відкривали українську виборчу дільницю у Варшаві. #FreeSentsov #деньвиборів Відео Влада Волошина з Радіо Свобода Більше новин про вибори з України та світу: https://www.chesno.org/post/3470/

Posted by Рух ЧЕСНО on Sunday, July 21, 2019

11.49

Станом на 11-ту годину всі дільничні виборчі комісії відкриті та працюють в штатному режимі. Про це розповіли у Національній поліції України.

Також у відомстві повідомляють, що до підрозділів поліції надійшло 382 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом.

11.33

Голосування голова партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова:

11.28
На дільниці у Блиставиці (округ 96, Київщина) перебуває журналістка ЧЕСНО Олена Жежера. Правоохоронець захотів сфотографувати її посвідчення, аби відзвітувати нібито перед керівництвом про те, хто із представників ЗМІ був на дільниці. На уточнююче запитання журналістки, хто є його керівником та кому відправлять фото, правоохоронець відповів, що не знає.

11.27

Партія “Самопоміч” подає скаргу до ЦВК щодо підготовки фальсифікацій у 94 виборчому окрузі. 

Прес-служба партії повідомляє, що на 94 окрузі на Київщині (Обухівський та Васильківський райони) окружна виборча комісія замінила представників від “Самопомічі” на невідомих людей, яких партія не погоджувала.

У партії вважають, що це зроблено з метою фальсифікації результатів виборів. Окрім скарги до ЦВК, "Самопоміч" також планують подати заяву в поліцію та звернутися до Міністра внутрішніх справ.

Партія анонсувала подачу заяви до ЦВК (площа Лесі Українки, 1) сьогодні об 11:45. 

11.22
У Чопі поліція почала розслідування щодо можливого підкупу виборців. Про це повідомила поліція Закарпатської області

Про імовірний підкуп виборців у Чопі розповіли представники громадської організації, які є спостерігачами на виборах. Згідно з повідомленням, до активістів звернувся невідомий чоловік та передав списки з прізвищами осіб, яким нібито обіцяли видати гроші, якщо ті проголосують за визначеного кандидата у народні депутати. У поліції розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України (Підкуп виборця). 

Також у поліції повідомляють, що з початку кампанії вже розпочато 5 кримінальних проваджень щодо порушень на виборах.

11:18

А це — дільниця Ірпінського виправного центру в селищі Коцюбинське (Київщина), на якій проголосували майже усі зареєстровані виборці — 99 зі 101. Члени комісії тепер мають зачекати до 20:00, аби відкрити скриньки та розпочати підрахунок. Наразі члени комісії по черзі поїхали проголосувати на свої дільниці. 

11.03

Ще один доказ того, що порушення з розміщенням інформаційних бюлетенів важливі.

Фото з Одеси. Виборці читають інформацію про кандидатів за кілька хвилин до того, як проголосувати.

10.47
На 94 окрузі (Київщина), де балотуються телеведучий "1+1" Олександр Дубінський та соратник Петра Порошенка Ігор Кононенко, порушений алфавітний порядок розміщення програм. Між ними мало б бути ще шість кандидатів, які є у бюлетені та на сайті ЦВК.


10.36

Спостерігачі ОБСЄ слідкують за виборами в Україні у Києві, Одесі, Львові, Харкові та Маріуполі.
 

10.21

У Португалії дільниця чекає на виборців. Фото Посольства України у Португалії.

10.16

У Чутівці на Полтавщині (148 округ) програмою "Свободи" прикрили розбите скло.

І тому програма "Свободи" – перше, що бачиш, коли заходиш на дільницю.

10.13

Комунікаційниця ЧЕСНО Юлія Решітько закликає усіх іти на вибори:

10.06
Виборча дільниця у Кувейті: і хіджаб, і вишиванки.

10.00
Виборці у Львові вчитуються у плакати з інформацією про кандидатів за кілька хвилин до того, як зробити вибір. Порушення щодо правил розміщення цієї інформації (не алфавітний порядок, повторне розміщення, закриті частини плакатів) - ми фіксуємо у різних регіонах.


А так розвісили інформаційні бюлетені у Бучі (Київщина). Роздивитися їх людині невисокого зросту не так уже й просто.



09.55

Журналісти ЧЕСНО помітили на дільниці у селі Заріг на Полтавщині, що інформація про кандидатів і партії розміщена не в алфавітному порядку, як того вимагає закон. Це порушення одразу усунули після нашого зауваження.

09.48

09.42
У Мінську вибори розпочалися із виконання Гімну України:

09.14

На "студентській" 211 дільниці у Києві - охочих проголосувати небагато.

Екзитполісти кажуть, що вже поспілкувались із 40 людьми, переважно це місцеві мешканці.



09.05

09.00
Виборча дільниця у Салоніках (Греція) чекає на виборців.

09.00

Дорогою до дільниці 800308 (округ 215 у Києві) у день виборів ще можна знайти агітацію.

Фото журналіста ЧЕСНО.



08.55

А це – побажання українцям на виборах у твіттері посольства США:

Тимчасовий повірений у справах Тейлор: «Українці вирушають на виборчі дільниці, щоб обрати своїх представників до ВР – бажаю їм всього найкращого у цій справі. Українська демократія в дії надихає! Сполучені Штати разом з народом України очікують мирних, вільних і чесних виборів».

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 21 липня 2019 р.



08.43

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом бере участь у моніторингу виборів в Україні.

"Сьогодні в Україні – парламентські вибори. Як зазвичай, команда Посольства Швеції бере участь у моніторингу із 2 довгостроковими і 15 короткостроковими спостерігачами зі Швеції разом з ОБСЄ, а також із 4 членами шведського парламенту", – написав посол у twitter.

08.37

Коцюбинське (Київщина, 95 округ) голосує:



Журналістка ЧЕСНО повідомляє, що у Коцюбинському інформаційні матеріали про кандидатів розмістили не в алфавітному порядку, як того вимагає закон.



08.23
Полтавщина голосує. На відкриття дільниці в Оржиці вже чекали троє місцевих жителів.

Рух ЧЕСНО закликає усіх громадян України піти на вибори і долучатися до флешмобу у Facebook. Фоторамки для флешмобу можна скачати тут (#япроголосував) і тут (#япроголосувала).



08.19

Так голосує Київщина. Дивіться пряме включення із Гостомеля (95 округ):

08.10

На Полтавщині у ніч перед виборами офіс громадської приймальні кандидата в народні депутати від 148 округу Ігоря Лінчевського обклеїли листівками проти іншого кандидата на цьому окрузі – Фахраддіна Мухтарова. Про це повідомила журналістка ЧЕСНО з місця подій.

Напередодні Рух ЧЕСНО фіксував агітацію у день тиші.

08.02
Першими у світі голосують українці в Австралії, на єдиній виборчій дільниці у столиці Канберрі. Посольство України в Австралії опублікувало відео голосування:



А це – фотозвіт із Сеула, тут також уже можна голосувати.



07.53
Виборчі дільниці відкриються о 8 ранку за київським часом. У Гостомелі на Київщині (95 округ) – невелика черга охочих проголосувати ще до відкриття дільниці. 

07.45

21 липня українці на позачергових виборах обирають депутатів Верховної Ради. Вибори відбуваються за пропорційно-мажоритарною системою. У них беруть участь 65 партій та 3085 кандидатів в одномандатних виборчих округах. Із них трохи більше, ніж половина, – самовисуванці.

Рух ЧЕСНО слідкує за ходом голосування у режимі онлайн.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]