На сайті ЦВК на 20 окрузі з центром у Горохові зареєструвалося 9 кандидатів у народні депутати. Серед них чинний нардеп Сергій Мартиняк, який перемагав на окрузі два терміни поспіль. Сильним конкурентом Мартиняка є кандидат від “Слуги народу”, В`ячеслав Рубльов. Ситуація цікава й тим, що на окрузі добре знають теж екс-укропівку Олену Твердохліб, яка очолює Княгининівську ОТГ поблизу Луцька. Вона йде самовисуванкою.
“Європейська Солідарність” кандидує очільника волинського осередку партії Івана Мирку.
Рух ЧЕСНО аналізує перебіг передвиборчої кампанії на 20 окрузі.
Мартиняк піариться через проект “Свої” та запрошує артистів
Фігурант антикорупційних розслідувань Сергій Мартиняк двічі представляв округ № 20 (центр - в місті Горохів) в парламенті. За інформацією руху ЧЕСНО, Мартиняк кнопкодавив у парламенті та прогулював засідання комітету у Верховній Раді 7 скликання. Він підтримував важливі законопроекти,які стосувалися реформи поліції, освіти, публічних закупівель. Під час голосування за виборчий кодекс він був відсутній.
Незважаючи на 15 пов’язаних з агробізнесом фірм, у парламенті Мартиняк працював в аграрному комітеті. Порівняно з іншими волинськими нардепами, на його округ надійшло небагато субвенційних коштів в 2017 і 2018 роках. За даними Громадянської мережі ОПОРА, Мартиняк піарився на субвенціях
Читати також: Субвенції Волині: найбільше коштів отримали фігуранти антикорупційних розслідувань
Під час своєї передвиборчої кампанії він активно проводить зустрічі з виборцями, запрошує артистів та презентує волинський творчий проект “Свої”.
На сайті проекту вказано, що він реалізовується за підтримки Волинського благодійного фонду Сергія Мартиняка.
У рамках цього проекту він запрошував на Дні міст в окрузі співачок Ніну та Тоню Матвієнко.
Також Мартиняк залучився підтримкою голів об`єднаних територіальних громад, місцевих лікарів, підприємців і священиків.
Нам вдалося знайти звіт кандидата Мартиняка,коли він ще був нардепом, і він датується 2015-им роком. Там він згадує про благодійну допомогу від його фонду “Європейський вектор”.
У червні 2015 році, як стверджує сайт “Наші гроші”, Мартиняк оглядав будівництво дитсадка, тендер на яке відбувся лише у вересні. Місцеві ЗМІ писали про візит депутата як про "допомогу від бізнесу людям". Справа в тім, що фірма нардепа "Пан Курчак" веде виробництво на території Холонівської сільради і виділила 200 тис. грн на будівництво дитсадка у цьому селі.
У своїй передвиборчій програмі кандидат обіцяє продовжувати ті кроки, які розпочав, підтримувати процеси децентралізації, культуру та інші напрямки.
Від “Слуги народу” – керівник волинського осередку “УКРОПу”
Партія “Слуга народу” кандидує до парламенту В`ячеслава Рубльова – депутата Волиньради, керівника фракції УКРОП. .
На сайті ЦВК вказано, що Рубльов є безпартійним.
За даними аналітичної системи You control, ніяких змін щодо керівництва осередку немає, і Рубльов залишається керівником. Крім того, він є радником голови Волиньради Ігоря Палиці, який балотується від Луцька до парламенту.
Читати також: Як в Зеленського зливають Луцьк Палиці
Згідно частин 1. 2 статті 53. Закону України "Про вибори народних депутатів України" висування кандидатів у депутати від партії в одномандатних округах здійснюється партією на з'їзді (зборах, конференції) у порядку, встановленому статутом партії. Партія може висунути кандидатом у депутати особу, яка є членом цієї партії, або безпартійну. особу, яка відповідно до статті 9 цього Закону має право бути обраною депутатом.
В даному випадку, у разі, якщо Рубльов залишається членом УКРОПу, то він вказав недостовірні відомості під час подачі документів на сайт ЦВК, його партійна принлежність може стати підставою для скасування реєстрації.
Він відмовився пояснювати, чи наразі є членом УКРОПу та керівником осередку. І порадив звернутися до керівника партії “Слуга народу” Розумкова. На жаль, з ним зв`язатися не вдалося.
На офіційній сторінці у Facebook Рубльов повідомляє про перебіг передвиборчої кампанії, а також частина його дописів стосується і його опонента Сергія Мартиняка. До слова, він викликав Мартиняка на дебати, але той не відповів на запрошення Рубльова.
Рубльов обіцяє підтримувати політику Зеленського і фактично дублює передвиборчу програму інших кандидатів в нардепи від “Слуги народу”.
Екс-укропівка Олена Твердохліб йде як самовисуванка
Голова Княгининівської ОТГ, що поблизу Луцька, Олена Твердохліб йде до парламенту як самовисуванка. Ще донедавна вона перебувала у партії УКРОП. Однак, коли Палиця та інші члени команди не підтримали її, а делегували Рубльова, вона написала заяву на вихід з партії.
Вона самостійно відвідує населені пункти округу та спілкується з людьми.
“Я не планувала балотуватися в нардепи спочатку. В нашій сільраді виникла так би мовити криза. І я написала заяву, що складаю повноваження. Тоді рада все ж таки запрацювала. І коли я це зробила, то дехто подумав, що я планую йти в народні депутати. І фактично тоді мене наштовхнули на те, що я можу балотуватися. Я почала над тим думати і звернулась до Ігоря Петровича (ред, – Палиці)”, – розповіла ЧЕСНО Твердохліб.
Кандидатка додала, що спілкувалась не особисто з Палицею, а з керівником волинського осередку УКРОПу Рубльовим, який зараз балотується від “Слуги народу” та керівником фонду Палиці “Тільки разом”.
“Мені запропонували балотуватися від “Слуги народу”. І тут вони зі мною зіграли в такий злий жарт. Товстенюк сказав мені, щоб я заповнила резюме і вони подадуть його до “Слуги народу”. Я заповнила, але вони його не передали. І тоді через певний час до мене прийшов Рубльов і сказав, що Палиця послав його, щоб я відмовилась від балотування. На другий день я написала заяву на вихід з партії і я не передумала.”
Кандидатка зауважує, що, мовляв, команда Палиці зараз намагається її дискредитувати і поширює інформацію, що вона разом з Мартиняком.
У своїй передвиборчій програмі вона звертає увагу на екологічні питання, підтримку бізнесу та ін.
“Європейська солідарність” висуває керівника обласного осередку Івана Мирку
Іван Мирка – керівник “Європейської солідарності” на рівні області. Балотується до парламенту вперше.
Він раніше працював у Волинській ОДА та був керівником департаменту інфраструктури та туризму.
Мирка агітує у футболках з написом “Мирка рулить”, “Зробив дорогу”. І розповідає про перебіг передвиборчої кампанії на своїй сторінці у Facebook
У своїй передвиборчій програмі Іван Мирка звертає увагу на проблеми інфраструктури, економіки, армії і децентралізації.
“Батьківщина” висуває депутата Луцькради Андрія Козюру
Андрій Козюра – депутат Луцької міської ради від ВО “Батьківщина”. Є директором ТОВ “Ліга права”. Він тричі був депутатом Луцької міської ради. Вперше обирався в 2006 році та був керівником фракції “Наша Україна”. В 2010 році обраний вдруге. В 2013 році став членом фракції ВО “Батьківщина” . У 2015 році був обраний депутатом Луцькради від цієї ж партії.
Як писав рух ЧЕСНО, за даними його декларації, в 2016 році Козюра був одним з найбільших боржників Луцькради. Він не входить до числа прогульників. І щодо його голосування на сесіях, то як пише ОПОРА, депутат жодного разу від початку набуття повноважень нинішнього скликання ради не натискав кнопку «Проти» рішення порядку денного ради.
До слова, 20-ий округ - це другий округ з п`яти волинських, де “Батьківщина” висунула свого кандидата. Нагадаємо, що на 21-му окрузі команда Тимошенко також кандидує свого партійця. Це саме ті округи, де найактивнішими кандидатами під час цих передвиборчих перегонів є опоненти Палиці. Натомість три інші округи (19, 22 і 23 округи) у сфері його впливу.
Як вже повідомлялося, у Волинській обласній та Луцькій міській радах склалася так ситуація, що УКРОП отримав партійну більшість. І там, і там, “Батьківщина” виступає у тандемі з командою Палиці, за винятком трьох депутатів Волиньради з “Батьківщини”, які вийшли з фракції.
Про перебіг передвиборчої кампанії Козюра повідомляє на своїй сторінці у Facebook.
Як і його конкуренти, Козюра відвідує Дні сіл та інші свята на окрузі. Наприклад, побував на Дні селища в Турійську.
У своїй передвиборчій програмі він пише про реформу аграрної політики, економічний розвиток.
“Свобода” висуває депутата Волиньради Юрія Цейка
Юрій Цейко – депутат Волинської облради, перебуває у фракції ВО “Свобода”.
Директор ПП “Фабрика солодощів “Ласка”.
Як писав рух ЧЕСНО, депутат Цейко ввійшов до переліку найсумлінніших депутатів Волиньради.
Він проводить активну передвиборчу кампанію. зустрічається з виборцями та звітує про це на офіційній сторінці у Faсebook
Його передвиборча програма є ідентичною до програм інших кандидатів в нардепи від ВО “Свобода”.
Двоє атовців балотуються до парламенту як самовисуванці
Атовець, учасник боїв в Донецькому аеропорту Вадим Ваврищук йде до парламенту як самовисуванець. Він працював завідувачем сектору запобігання та виявлення корупції Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.
Кандидат проводить зустрічі з виборцями зі своїми бойовими побратимами.
Під час своєї передвиборчої кампанії він влаштовує покази фільму “Волинські кіборги”, де розповідається про його участь та участь інших атовців в боях за Донецький аеропорт.
Як повідомила Громадянська мережа ОПОРА, агітаційні матеріали, а саме листівки на підтримку кандидата Ваврищука виявили на столі у коридорі приміщення, де знаходяться Горохівська районна та міська ради. У листівці міститься фото, інформація про кандидата, а також запрошення приєднатися для осіб, які прагнуть змін в державі, є інформація для зворотного зв’язку, а також містяться вхідні дані. Використовувати органи місцевого самоврядування для зберігання агітації заборонено. Оскільки кандидати мають мати рівний доступ і рівні умови агітації.
У будівлях місцевого самоврядування зафіксували листівки і на підтримку іншого кандидата Сергія Мартиняка. Ваврищук у відповідь повідомив, що вперше про ці листівки чує, і дане питання з`ясує.
У коментарі ЧЕСНО Ваврищук розповів, що на передвиборчу кампанію залучає власні ресурси.
“Свою кампанію будую в основному на волонтерських засадах, спираючись на друзів та побратимів. Виборчий фонд наповнював власними заощадженнями. Також друзі допомагали. Проміжний фінансовий звіт подав до окружної комісії у відповідності до вимог законодавства. Щодо того, чому цей округ - тому що я родом з цих країв”, – розповів ЧЕСНО Ваврищук.
У своїй передвиборчій програмі Ваврищук акцентує увагу на соціальних питаннях та питаннях щодо перемоги у війні на Сході України.
Ще один кандидат Віталій Пудлік, який теж йде до Верховної Ради по цьому окрузі. В 2015 році він брав участь в боях під Савур-Могилою. З 2015 року є депутатом Луцької районної ради.
На його сторінці у Facebook є дописи, де на його підтримку виступають волонтери, його побратими і тд.
У своїй передвиборчій програмі Пудлік акцентує увагу на зміцненні обороноздатності країни, проведення якісних реформ в правоохоронних та судовій сферах, на соціальному забезпеченні та ін.
“Опозиційна платформа – За життя” висуває пенсіонера
Володимир Саєвич балотується до парламенту по 20 окрузі. На сайті ЦВК вказано, що він є пенсіонером. Та за даними Єдиного реєстру фізичних і юридичний осіб підприємців, чоловік з таким же ПІБ зареєстрований як фізична особа-підприємець в Горохові і займається технічними обслуговуванням та ремонтом автомобілів, роздрібною торгівлею автомобілями та ін.
Його передвиборча програма є ідентичною до передвиборчих програм інших кандидатів в нардепи від цієї ж партії. Серед основних питань - мораторій на порушення питань, що розколюють країну, відновлення зв`язків з Росією та країнами СНД.
Нагадаємо, що рух ЧЕСНО проаналізував передвиборчі баталії на чотирьох волинських округах. У Луцьку (22-й округ) в Зеленського зливають округ Палиці. На Маневиччині (23-ий округ) кандидат від “Слуги народу” переконує, що протистоїть Констанкевич. На 19 окрузі (центр - Володимир-Волинський) підтримку кандидату, ще вчора чинному нардепу Гузеві надав Ігор Палиця. На 21 окрузі немає кандидата-протеже від Палиці і чинний нардеп Степан Івахів балотується знову.
Нагадаємо, 21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.
Поділитись