Як депутати, які балотуються знову, голосували за зоозахисні законопроекти.
Понад два роки по всій Україні не вщухають зоозахисні марші та протести. Десятки тисяч українців виходили під Парламент та на центральні площі найбільших міст, щоб закликати депутатів прийняти більш гуманні закони щодо тварин, зокрема - заборонити експлуатації звірів у сфері розваг та промисловості.
Однак, далеко не всі парламентарі прислухались до закликів виборців. До нового скликання Верховної Ради балотуються аж 307 народних обранців з попереднього складу, як у списках партій, так і мажоритаркою. На вибори кандидати йдуть з оновленими програмами та часто, під новими політичними брендами.
Не завжди програмні обіцянки співпадають з реальною політикою під куполом Верховної Ради. Ми проаналізували, як депутати, які балотуються знову, голосували за зоозахисні законопроекти.
За інформацією ініціативи UAnimals, за останні кілька років Верховна Рада 8 скликання опрацьовувала щонайменше 7 зоозахисних законопроектів.
Тільки один з них отримав необхідну кількість голосів та став законом. Це Закон під номером №5119-1, який посилив адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами та його пропаганду у суспільстві. Двом законопроектам не вистачило голосів: за законопроект, що наближає нас до стандартів ЄС у сфері захисту тварин від жорстокості голосували декілька раз. Під час першої спроби не вистачило 16 голосів, а під час другої - 75.
Читати також: Хутром назовні: шубовласники Верховної Ради
Для законопроекту, який регулює хутрове виробництво не вистачило 38 голосів навіть для внесення до порядку денного. Ще чотири законопроекти повернули на доопрацювання авторам, і жодного прогресу за ними не спостерігалося.
ЯК ГОЛОСУВАЛИ ФРАКЦІЇ?
Отже, за результатами ключових голосувань за перелічені три законопроекти, відсоткова підтримка від фракцій розподіляється таким чином:
Найчисельнішу підтримку (у співвідношенні із загальним розміром фракції) забезпечили депутати від фракцій Народний Фронт (в середньому 64,56% депутатів голосували “за”), Самопоміч (63,20%) та Радикальна Партія Олега Ляшка (60,95%). Найгірше голосували депутати від групи “Воля Народу” (16,67%), Опозиційний Блок (30,53%) та Відродження (34,40%).
Примітно, що найбільшим шубовласником парламенту є саме нардеп з “Волі народу” Степан Івахів, який балотується по 21 округу на Волині.
Кандидати-самовисуванці які найкраще голосували за зоозахисні законопроекти
Оскільки чимало депутатів та політичних сил напередодні виборів зробили ребрендинг, найбільш корисною буде інформація з поіменним голосуванням депутатів. Частина народних обранців вирішила позбавитися партійної прив’язки та балотуватися як самовисуванці - мажоритарники по різних округах. З-поміж них є як найбільші прихильники, так і найзавзятіші опоненти зоозахисних ініціатив. Так, бачимо 11 кандидатів- самовисуванців, які найбільш послідовно голосували за зоозахисні законопроекти.
Однак на жаль, противників зоозахисних ініціатив з-поміж самовисуванців набагато більше - 21 депутат не підтримав своїм голосом жодний з законопроектів.
Кандидати від партій
На щастя, з кандидатами від партій (як списочниками, так і мажоритарниками) ситуація зворотна: більша кількість депутатів були найпослідовнішими прихильниками зоозахисних законопроектів та щоразу голосували на їх підтримку. Це 23 депутати, більшість з яких висувається від партії "Європейська Солідарність" (11 кандидатів) та "Української Стратегії Гройсмана" (7 кандидатів). Інші п’ять адвокатів зоозахисних законопроектів йдуть на виборах від партій “Сила і Честь”, “Самопоміч”, “УДАР”, “Голос” та “Громадянська Позиція”.
Щодо 21 кандидата від партій, які не послідовно не голосували або голосували проти зоозахисних законопроектів, також можна виокремити дві основні групи. Перша - це представники політичної сили “Опозиційна Платформа - За Життя”, адже 9 висуванців від цієї партії не голосували за зоозахисні ініціативи взагалі.
Схожа ситуація із висуванцями від “Опозиційного Блоку”, 7 кандидатів якого показали такі ж результати голосування. Також, нульовий рівень підтримки законопроектів на захист тварин продемонстрували загалом 5 кандидатів від партій “Свобода”, “Батьківщина” та “Аграрної партії”.
Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.
А 15 вересня ініціатива UAnimals вже втретє проведе Всеукраїнський марш за тварин, під час якого мешканці усіх обласних центрів закликатимуть вже нових народних обранців доопрацювати та нарешті ухвалити зоозахисні законопроекти.
Поділитись