По 25 одномандатному виборчому округу у Дніпрі, який включає Чечелівський та частину Амур-Нижньодніпровського районів, до Верховної Ради балотується чи не найбільше кандидатів серед округів області - 25. Більше кандидатів тільки в сусідньому, 26-му окрузі. Там їх 37.
Це має бути один з найгарячіших округів, зокрема, через боротьбу між діючим нардепом Максимом Курячим та Загідом Красновим. В 2014 році висуванець БПП обігнав лідера Громсили всього на 441 голос.
Хто йде від “Слуги народу”?
У першому турі президентських виборів 2019 року мешканці 25 округу підтримали висуванця партії “Слуга народу” Володимира Зеленського – 45,15% виборців, друге місце зайняв Юрій Бойко, який наразі очолює список кандидатів від партії "Опозиційна платформа – За життя", – 12,78%. Це дає розуміння того, як партійний бренд може допомогти кандидату.
Партія “Слуга народу” по 25 округу висунула Макса Бужанського.
“На тему годовщины Майдана могу сказать его участникам только одно. Вы убили эту страну”, – писав він у Facebook 10 листопада 2016 року.
8 липня на програмі “Свобода слова” на ICTV ведучий Вадим Карп’як поставив питання Дмитру Разумкову, голові політпартії “Слуга народу”, про те, яка ідея, чи що буде об’єднувати різних політичних людей в їхній партії?
“Для прикладу, у вас по мажоритарці іде Максим Бужанський – людина, яка дуже критично висловлювалася на адресу Євромайдану. У вас же ж іде Богдан Яременко – людина, яка за підтримку Євромайдану була звільнена свого часу з роботи. З дипломатичної служби. Це абсолютно два різних погляди на політичну ситуацію в межах однієї партії”, – сказав Карп’як.
Тоді Разумков відповів:
“У нас и общество имеет очень часто диаметрально противоположные взгляды. Но, тем не менее, нужно искать те точки, которые объединят людей вокруг тех задач, которые стоят перед парламентом, которые общество перед парламентом поставило: убрать коррупцию, сделать так, чтобы в парламенте все были равны...”.
Макс Бужанський – блогер, письменник та публіцист. Балотується в депутати вперше. У відомостях про кандидата зазначено, що він працює менеджером ТОВ “Арна”.
До 1 січня 2019 Максим Бужанський керував ТОВ “Арна ЛТД”. Кандидат є співвласником ТОВ “Ал’янс плюс”.
Співвласником обох зазначених підприємств є Олексій Ставицький.
Важковаговики з клонами
Знов по 25 округу балотуються Максим Курячий та Загід Краснов. В 2014 році висуванець партії “Блок Петра Порошенка” Курячий обігнав висуванця партії “Громадська сила” Краснова всього на 441 голос.
Цього разу обидва кандидати балотуються як самовисуванці.
З 2006 по 2010 роки Максим Курячий працював заступником голови виконавчого комітету Чечелівської районної у місті Дніпрі ради. Цей район – центр округу, який він наразі представляє у Верховній Раді та по якому знов балотується.
З 2010 року Курячий був помічником народних депутатів від БЮТ на платній основі та депутатом Дніпропетровської міськради від тієї же партії. Очолював міську парторганізацію ВО “Батьківщина”.
У 2013 році він вийшов з фракції та приєднався до фракції партії ВО “Демократи”.
Обраний у 2014 році депутатом Верховної Ради по 25 округу Максим Курячий став заступником голови фракції “Блок Петра Порошенка” (БПП). В українському парламенті він кнопкодавив, але зразково відвідував сесії та комітети.
На своїй сторінці у Facebook та на сайті Максим Курячий рапортує про проведені ремонти доріг та будинків.
“Еще один адрес – пр.Воронцова, 75. Здесь сняли асфальт, скоро зайдет техника – сделаем хорошую, ровную дорогу”, – написав у Facebook Курячий.
Журналіст Всеволод Новохатько виявив, що ремонт дороги на проспекті Воронцова (зараз –Мануйлівський), 75 у Дніпрі проводиться за бюджетні кошти.
Примітно, що по 25 одномандатному виборчому округу балотується і колишній помічник Курячого – Станіслав Попека. У відомостях про кандидата зазначено, що його місце роботи – керівник ТОВ “Слуга народу - ЗЕ!”, яке було створене в червні 2019 року.
По цьому же округу балотуються й радник того же ТОВ “Слуга народу - ЗЕ!” Віктор Бейко та консультант із суспільно-політичних питань – Сергій Лук’яненко.
Також кандидатами зареєстровано директора ТОВ “Депутат – Слуга народу” Олександра Назаренка з Кременчука та члена правління ТОВ “ПП “Слуга народу” Станіслава Погуляя з смт Божедарівка.
По округу балотується ще й член правління ТОВ “Слуга народа” Андрій Богдан.
Ще він – співзасновник ГО “Координаційна рада студентських гуртожитків Дніпропетровської області”. Одним із співзасновників та керівником цієї громадської організації є Станіслав Басов – партнер сина Загіда Краснова – Руслана Краснова – по ТОВ “Сілл”.
Вочевидь, це технічні кандидати, чия мета – заплутати виборців кандидата від партії “Слуга народу” та “розмити” його підтримку на базі бренду партії.
Кандидати обмінялися взаємними звинуваченнями у Facebook щодо того, хто причетний до клонування.
У клона Краснова тільки по батькові інше – Володимирович. Поява клона внесла корективи у передвиборчу кампанію Загіда Краснова. У нього почали, і це не вперше, загострювати увагу на по батькові “Геннадійович”.
Та однофамілець Загіда Краснова, який проживає в Києві, відмовився від балотування.
Загід Краснов – депутат Дніпровської міської ради, який щорічно, з 2016 по 2018 роки, пропускав більше 50% сесій.
Він акціонер ПрАТ “Запорізький завод залізобетонних шпал” та АТ “Дніпропетровський стрілочний завод”.
15 січня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ “Укрзалізниця”.
Серед бізнесменів підозри оголошені і топ-менеджерам виробника стрілочної продукції ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод”.
У боротьбі між Загідом Красновим та Максимом Курячим у хід йдуть і соціологічні опитування. У Загіда Краснова зазначають, що він – лідер передвиборчої гонки.
У Курячого соцдослідження не проводили, але пропонують довіритися експертці.
“Кандидат в народные депутаты Украины по 25 округу (Чечеловский и часть Амур-Нижнеднепровского районов) Максим Курячий – практик, имеющий профессиональный опыт в решении сложных задач для Днепра и страны в целом. Такой подход и таких людей поддерживают избиратели, за это они будут голосовать на досрочных выборах в Раду 21 июля. Об этом заявила политический эксперт Наталья Белоус”, – йдеться на сайті Максима Курячого.
“За життя” з екс-регіоналом
Партія “Опозиційна платформа - За життя” висунула по округу заступника голови Дніпровської міськорганізації своєї партії Олексія Лещенка.
У 2006 році він балотувався до Верховної Ради України за списком партії “Народний блок Литвина”, але не пройшов. В 2010 році став депутатом Красногвардійської районної в місті Дніпропетровську ради від Партії регіонів.
Лещенко був помічником на громадських засадах депутатів Верховної Ради 4-го скликання Сергія Касьянова, який був уповноваженим представником депутатської фракції Народної Партії.
Він довгий час був помічником на громадських засадах депутатів Верховної Ради від Партії регіонів Юрія Самойленка (5 та 6 скликання) та Івана Ступака (7 скликання).
Директор ТОВ "Простір Нерухомість", власник якого голова Дніпровської міської організації партії “Опозиційна платформа - За життя” Геннадій Гуфман.
Інші партійні висуванці
Від політпартії “Сила і честь” балотується тимчасово безробітний Владислав Котов. В 2014 році він балотувався по цьому же округу від партії “Народний фронт” та зайняв третє місце.
Партія “Опозиційний блок” висунула 32-літнього начальника сектору ДП "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К. Янгеля" Артема Решетилова. Він депутат Чечелівської районної у м. Дніпрі ради від “Опозиційного блоку”. На всіх сесіях райраду у 2019 році він був присутнім. Даних про його присутність на сесіях в 2018 році на офіційному сайті райради немає. Решетилов – член ГО “Антикорупційний комітет майдану”.
Адвокатку, волонтерку Юлію Сегеду висунула партія “Європейська солідарність”. У відомостях про кандидата зазначено, що вона тимчасово не працює. Була кандидаткою в депутати Дніпропетровської міськради від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” в 2015 році.
Сегеда є співзасновницею ТОВ “ЮК “Ексанте” та ТОВ “Агенція інжинірингу продажу”. Крім того, вона – керівниця та співзасновниця ГО “Ліга українських правозахисників”, співзасновниця декількох благодійних фондів.
Від ВО “Батьківщина” балотується тимчасово непрацюючий 25-літній Сергій Черкаський.
На Facebook-сторінці Черкаського зазначено, що він виріс в Дніпрі, навчався, жив та працював в Китаї. Тепер повернувся в Дніпро.
Інші самовисуванці
По 25 одномандатному виборчому округу балотується тимчасово не працюючий Віталій Бричка з села Аудиторівка Світловодського району Кіровоградської області.
Депутат Дніпровської міськради заступник голови фракції партії “Наш край”, директор КП “Дніпровські пороги” Руслан Вишневецький також вирішив йти до парламенту. До міськради він обирався від партії “Опозиційний блок”.
У Дніпрі громадська організація під назвою “Честь та віра” отримала чергові бюджетні гроші. В 2017 році в якості бюджетних грантів на проект “Козацька слава” цій організації вже виділяли 170 тисяч гривень. У той же час, дана організація тісно пов'язана з депутатом Дніпровського міської ради Русланом Вишневецьким. Про це повідомляли в громадській організації “Платформа Громадський Контроль”.
По 25 округу також балотується депутат Дніпропетровської облради від партії “Опозиційний блоку” Віктор Волков. У відомостях про кандидата зазначено, що він - пенсіонер з м. Зеленодольськ. Та ще, принаймні, в 2018 році працював на ДТЕК Криворізька ТЕС.
В 2018 році Волков пропустив 50% засідань депутатської комісії, а в 2016-му році - 33% сесій.
До Верховної Ради також балотується начальник відділу логістики ТОВ "В.І.Ф." Віталій Заєць з Полтави та тимчасово не працююча Яна Копєйкіна.
Кандидатом зареєстровано директора ТОВ “Айболіт”, екс-керівника КП “Зооконтроль” Дніпровської міськради Олега Кучіна.
В народні депутати балотуються тимчасово непрацюючий Владислав Малько. У нього свій рекламний бізнес. Малько, та ще декілька кандидатів з інших округів Дніпра, називають себе “Командою Дніпра”.
Самовисуванцями також є екс-начальник відділу підготовки проектів рішень департаменту забезпечення діяльності Дніпровської міськради Роман Сердюк. Він – керівник та співзасновник ГО "Інститут реформ та інновацій". Був помічником народного депутата Андрія Денисенка.
Також по округу балотуються головний інженер ТОВ "АКВАРТУС" Семен Юрченко та тимасово не працюючий член партії “Об’єднання “Самопоміч” Михайло Яценко. В 2015 році він був кандидатом в депутати Дніпровської міськради, але не пройшов.
Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.
Поділитись