Нардеп Береза, заступниця Кличка Старостенко та армія безробітних – округ 213

Фото: Нардеп Береза, заступниця Кличка Старостенко та армія безробітних – округ 213

Серед охочих отримати мандат за допомогою мешканців Деснянського району – чинний нардеп Борислав Береза та колишній - Олександр Чубатенко. Перший, хоча і не виконав більшість минулих обіцянок перед виборцями, сформував нові. Серед них - завадити спорудженню сміттєспалювального заводу в Деснянському районі. Другий - відомий тим, що ввів в оману команду Володимира Зеленського, сказавши, що для виплати українським вчителям зарплати в 4 тисячі доларів на місяць достатньо 200 мільйонів доларів на рік. 

Окрім того по 213-му балотується заступниця мера Віталія Кличка Ганна Старостенко. Вона до кампанії почала готуватися задовго до її старту - займалась не лише освітніми питаннями, але й боролась зі стихійною торгівлею.

Від президентської партії йде лікар-стоматолог, який розважає мешканців округу концертом Сергія Михалка, лідера гурту “ЛЯПІС 98”. 

Всього на окрузі три десятки кандидатів: вісім від партій, інші 22 - самовисуванці.

Знову Береза

Діючий нардеп Борислав Береза подав документи до ЦВК як безпартійний самовисуванець.

Він – депутат ВРУ 8-го скликання, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, один з представників України в ПАРЄ. 2015 року балотувався на посаду Київського міського голови від "Партії рішучих громадян", пройшов до 2-го туру голосування.

За даними Руху ЧЕСНО, Борислав Береза – прогульник пленарних засідань.

А ще його диплом про вищу освіту, як повідомляють ЗМІ, міг виявитися підробкою. Ректор університету своїм листом до ГПУ підтвердив, що нардеп Береза у виші ніколи не навчався і диплом такої серії не отримував. Попри офіційний лист ректора, ГПУ, як повідомляють журналісти, справу закрила. Також Береза може бути порушником прозорого декларування (видатки на рекламну кампанію перед виборами Київського міського голови 2015 року перевищили його доходи).

Під час роботи у парламенті 8-го скликання Береза голосував “за” державне фінансування політичних партій, створення антикорупційного суду та Виборчий Кодекс.

Нещодавно Рух ЧЕСНО спробував промоніторити попередні й нинішні обіцянки Борислава Берези (за 2014 та 2019 роки). З виконаного: регулярно звітування й інформування про свою діяльність у ВРУ та організація громадського нагляду за діяльністю Деснянської РДА.

Серед невиконаних – більше, аж чотири.

Перша – про надання широких повноважень органам місцевого самоврядування. 

"Варто повернути можливість впливу місцевої влади на розподілення місцевого бюджету та забезпечити механізми використання бюджетних коштів на потреби територіальної громади округу", – обіцяв він. Зрештою, Береза спочатку в липні 2015 року утримався під час голосування за занесення до порядку денного президентського законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади та передання його до Конституційного Суду. Згодом депутат не голосував ще за низку законодавчих ініціатив, спрямованих на утвердження принципу децентралізації влади.

Друга – домогтися від президента реалізації його обіцянок про страхування кожного учасника АТО на 1 млн грн. Дотепер нардеп Береза не ініціював жодної законодавчої ініціативи щодо запровадження механізму грошового страхування учасників АТО.

Третя – започаткувати будівництво реабілітаційного центру для учасників АТО та жителів Троєщини. Натомість у липні 2015 року на базі консультативно-діагностичного центру на вулиці Закревського, 81/1 почав працювати кабінет медико-психологічної допомоги й реабілітації учасників АТО та членів їхніх сімей. Але про його створення звітувала районна влада.

Четверта – залучити інвестиції для спорудження сучасного пологового будинку, якого на Троєщині досі немає. За словами нардепа, протягом кількох років він подавав низку депутатських звернень до Кабміну та КМДА щодо будівництва пологового будинку, але отримав відповіді, що зводити новий медичний заклад немає потреби.

У своїй цьогорічній програмі кандидата заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Береза вирішив зосередитися на екологічних питаннях. Обіцяє не допустити спорудження сміттєспалювального заводу в Деснянському районі, розробити та внести до розгляду ВРУ законопроект щодо обов'язкового сортування сміття, доопрацювати та повторно внести законопроект про захист зелених насаджень у містах.

Заступниця Кличка

Вперше на Троєщині балотується заступниця мера Кличка з гуманітарних питань Ганна Старостенко. Висуває її "Європейська солідарность" Петра Порошенка.

"Йду по мажоритарному округу №213 (Троєщина). Тут я виросла, щодня працюю з людьми напряму, тому добре знаю їхні проблеми", – написала вона у Facebook.

Старостенко – давня соратниця Віталія Кличка.

У 2005-2012 роках була президенткою благодійної організації "Фонд братів Кличків". 2008-го на позачергових виборах її обрали депутаткою Київської міської ради за списком Блоку Віталія Кличка. Членкиня партії "УДАР" з 2010 року. У 2013-2014 роках працювала помічницею-консультанткою народного депутата України Віталія Кличка у Верховній Раді. З 2015 року – депутатка Київради VIII скликання.

Під час роботи у Київраді вона утрималася під час голосування за створення музею на Поштовій площі.

Рівень опозиційності депутатки в 2018 році в міськраді становив 6%. Таким чином вона підтримує майже всі рішення Київради.

Саме Ганна Старостенко курує питання освітніх закладів Києва, зокрема дитячих спортивних шкіл. Під її головуванням відбувалися наради, наприклад, щодо дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з вітрильного спорту "Парус" (Оболонь), яку намагалися захопити рейдери, а також дитячого футбольного клубу "Атлет", котрий теж хотіли передати приватникам.

За кілька місяців до виборів Старостенко вже почала працювати на своєму майбутньому окрузі. Школи та дитячі майданчики вона відвідувала як заступниця очільника Києва. Крім того взялась вирішувати не властиве її посаді питання – боротися зі стихійною торгівлею.

Старостенко у своїй програмі обіцяє будувати та ремонтувати медичні заклади у районі, облаштовувати парки та сквери, створювати нові мистецькі та спортивні комплекси, очищувати території від МАФів та стихійної торгівля. А ще боротися з гральним бізнесом та наркозлочинністю. Але це все може робити депутат Київради завдяки своїм повноваженням і міському бюджету.

У декларації Старостенко за 2018 рік зазначено, що вона отримала 21 тисячу зарплати та  трохи більше 10 тисяч гривень соцдопомоги. А ще у декларації ї позика – 600 тисяч гривень.

Ще одним близьким до партії Порошенка є 50-річний Вадим Онуфрійчук.

Нині на окрузі він балотується як самовисуванець. У біографії на сайті ЦВК зазначив, що нині – фізична-особа-підприємець.

Проте Вадим Онуфрійчук – чинний депутат Київради від фракції “Солідарність”, входить до Комісія з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради.

Рівень опозиційності Онуфрійчука в 2018 році становив 6%. Таким чином він теж підтримує майже всі рішення Київради і несе повну відповідальність за розвиток міста за останні 4 роки.
Під час голосування 7 червня 2018 року за створення Музею на Поштовій Онуфрійчук не голосував.

 

З 2002 року він двічі обирався до Деснянської районної ради та перебував у лавах Партії регіонів. З 2014 – до Київради (від “Удару” та “БПП”). Окрім того пропрацював заступником голови Деснянської РДА, а з 2014 по 2016 рік – в.о. голови ради.

 Стоматолог “Слуги Народу”

Пропрезидентська політична сила висунула на окрузі лікаря-стоматолога Артема Дубнова. Він окрім медичної має юридичну освіту.

“Мені 31 рік. Все своє життя я вболіваю за розвиток України. Я ніколи не стояв осторонь в самі важкі часи для нашої Країни. Учасник двох революцій: “Помаранчевої” та Революції Гідності. Коли почалася війна, активно зайнявся волонтерством. З колегами брав участь у проекті “Тризуб-Дентал”. За чотири роки ми пролікували більше 35 тисяч людей – наших воїнів та місцевих – поблизу лінії фронту, у Карлівці”, – написав він у фейсбуці.

За даними ресурсу Youcontrol, людина з там ж прізвищем, ім’ям та по батькові – Дубнов Артем Васильович є співвласником компанії “Просперітатіс” (код: 39706861, вид діяльності: покупка і продаж нерухомості). Серед її проектів забудов – ЖК Scandia у Броварах.

Щоправда, сам Дубнов говорить, що “скандальним забудовником” його називають конкуренти. Переконує: його сфера діяльності – медицина, девелопментом він ніколи не займався, а інвестував лише у власне житло як приватна особа.

Тим часом Дубнов активно працює на окрузі. Наприклад, минулими вихідними запрошував у райн виступати лідера гурту “ЛЯПІС 98” Сергія Михалка, який приїхав брати участь в “Атлас вікенді”.

У своїй програмі Дубнов обіцяє у парламенті займатися реформуванням медицини, ініціювати створення нових шкіл та дитячих садків у Деснянському районі, розбудовувати транспортну інфраструктуру. Останні пункти можна робити маючи повноваження депутата Київради, який розпоряджається місцевим бюджетом.

Напевне частково забиратиме у Дубнова голоси 30-річний Віктор Степаненко, про якого у бюлетені буде зазначено, що він – заступник директора благодійної організації “Всеукраїнський благодійний фонд “Слуга Народу”. А ще 21-річний Данило Колесник. У його біографії на сайті ЦВК також вказано, що він  керівник проектів у ГО “БФ “Слуга Народу”.

У районі агітки останнього дуже схожі на агітки Дубнова.

Ще один кандидат асоціюється зі “Слугою народу” – це самовисуванець Олександр Чубатенко.

Він був присутній на одній з зустрічей команди Володимира Зеленського і розповів, що за його розрахунками для виплати українським вчителям зарплати в 4 тисячі доларів на місяць достатньо 200 мільйонів доларів на рік. Згодом у штабі визнали, що їхній експерт “дещо помилився” в розрахунках.

Інженер та політолог за освітою Чубатенко - двічі обирався до Верховної Ради: у 1998 (самовисування) та 2013 роках (ВО “Батьківщина”). Потім очолював Центр стратегічних ініціатив, був начальником Головного управління економіки Київської ОДА та працював політтехнологом.

Син начальника управління культури

42-річний Ярослав Биструшкін балотується від ВО “Батьківщина”.

Він – син народного артиста України та колишнього начальника Головного управління культури та мистецтв КМДА Олександра Биструшкіна.

Ярослав був депутатом Київради у 2002-2006 роках від “Нашої України”, де очолював комісію з гуманітарної політики. Не пройшов до неї у 2015 році.

Два рази поспіль балотувався до Верховної Ради, але і у 2012, і у 2014 роках безуспішно. Крайній раз намагався пройти до парламенту від РПЛ.

Напередодні виборів 2012 року дарував виборцям Троєщини продуктові набори. Це не що інше, як гречкосійство.

Зі списку – на округ

Член політичної партії "Громадянська позиція" Олександр Лоєнко вирішив також балотуватись по мажоритарці, хоча спочатку мав бути у списку політсили.

“Іду на ВИ! Наводимо порядок в районі та Державі”, – написав він у фейсбуці, коли отримав посвідчення кандидата.

Лоєнко – директор ТОВ "БК "Київмістобуд". У своїй програмі говорить про недотримання законодавства у будівельній сфері, зокрема в частині побудови нових шкіл та дитячих садочків під час будівництва житла. Тому обіцяє контролювати процес “виконання вимог щодо побудови нових об’єктів інфраструктури соціальної сфери, а також встановлення відповідальності за невиконання таких умов”.

Журналіст та волонтер

Патрія "Сила Людей" кандидатує журналіста та волонтера Олену Стефурак.

Вона – помічник народного депутата Наталії Веселової, яка висувається від цієї ж партії на прифронтовому окрузі в селищі Зайцево.

Стефурак – учасниця Євромайдану. У ніч побиття студентів 30 листопада була на Майдані. У 2014-2015 роках, як волонтер і журналіст, допомогала військовим, працювала в зоні АТО.

Інженер з Деснянської РДА

Ще один кандидат від партій - Сергій Троценко. Його висунула політична партія "ПАТРІОТ". Її лідер - у 2014 році перший заступник генерального прокурора України люстрований Микола Голомша.

За інформацією у біографії на сайті ЦВК, Троценко народився у селі Троєщина Броварського району Київської області.

Він - провідний інженер КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району міста Києва".

 З табору “регіоналів”

Артем Багіров кандидатується від “Опозиційного блоку”. Він родом з Кіровоградщини. Нині не працює офіційно.

У Facebook є сторінка Артема Багірова. Зважаючи на дописи, можна припустити, що він бореться з незаконними забудовами. Можливо, хотів йти як член Зе-команди – у травні 2019 року заявляв про свою підтримку президента Володимира Зеленського і був присутній на з'їзді партії "Слуга народу".

Вадим Мотуз – представник “Опозиційної платформи – За життя” з Умані Черкаської області. Юрист, голова правління ОСББ та заступник генерального директора з правової роботи КП "Плесо".

До того працював в інших київських комунальних підприємствах, зокрема, “Київжитлоспецексплуатація” та “Київзеленбуд”.

Підприємець Сухарський

Фізична особа-підприємець Олександр Сухарський – самовисуванець.

У своїй програмі Сухарський обіцяє зробити акцент на економіці. Водночас вона не позбавлена загальних популістичних фраз на кшталт скорочення "бюрократичного апарату", "запровадження стандартів життя європейського рівня".

ФОП Сухарський, згідно за даними YouControl, має стаж понад 20 років. Основний вид його діяльності – "роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами". Також від грудня 2016 року Сухарський є одним із засновників ГО "Громадська солідарність "Браття" (ЄДРПОУ 41032018).

9 травня члени ГО сходили до обеліска невідомому солдату, де Сухарський пообіцяв ветеранам, що не поставить під сумнів їхній героїчний подвиг "сколько бы и кто не пытался нам навязать иную историю".

Також члени організації святкують "23 февраля".

Восени минулого року СБУ провела обшук у Сухарського у справі про держзраду, де головним фігурантом проходить Олена Бережна.

Технічний спортсмен

Ще один самовисуванець – Ростислав Карпич.

Він – соратник за партією "Північній шлях" кандидата з Печерська – Володимира Петрова. Карпич народився у Полтавській області, живе у Києві, має загальну середню освіту.

Якщо Петров намагається сподобатися мешканцям округу концертами струнної музики, то Карпич на Троєщині вдає із себе "свого" на районі.

У коментарі Руху ЧЕСНО Ростислав Карпич заявив, що під час виборчої кампанії основний акцент планує робити на розвитку спорту в Україні, зокрема спортивних секцій для дітей: "Я – діючий спортсмен і знаю не з чужих слів, як розвивається спорт. А тим паче на такому районі, де багато молоді, як Троєщина".

Де взяв гроші на заставу для реєстрації в ЦВК, Карпич не зізнається. Каже, що на кампанію нині жодних грошей не збирає:

"Усе планую робити без коштів, використовувати Інтернет та особисті знайомства з кожним жителем району. Я планую знайомитися, спілкуватися. Упевнений, людині достатньо дві хвилини, аби зрозуміти, чи хоче вона голосувати за тебе".

Автор програми кандидата Карпича – той самий, що й Петрова, – Кім Веремійчук.

Цікаво, що, якщо у програмі Петрова Веремійчук називає киян з Печерська "головними киянами", то в програмі Карпича він пише: "Я змушу столичну владу усвідомити, що мешканці Троєщини нічим не гірші від решти киян". І називає троєщинців "троєщанами". Щодо решти програма майже така сама, навіть містить пункти про мораторій на забудову та озеленення міста без тополь.

З мріями про метро на Троєщину

Самовисуванцем йде безпартійний адвокат Олександр Бардаш.

“Я мрію, аби на Троєщині, після багатьох років невиконаних обіцянок, таки була збудована станція метро. Задля реалізації цієї мрії я зроблю все від мене залежне”, – написано у його програмі. А ще обіцяє не допустити виникнення техногенної катастрофи. “Внесу до Верховної Ради законопроект про заборону скупчення в одному районі великого міста кількох заводів та теплових електростанцій”, – говорить кандидат.

Помічник нардепа

Сергій Кириленко у 2014 році балотувався до Верховної Ради – 124-м номером у списку “Радикальної партії Олега Ляшка”. Але до парламенту не потрапив.  Був помічником нардепа від цієї партії Олексія Кириченка. Нині йде самовисуванцем.

Зараз Кириленко директор ТОВ “Альве”, що займається оптовою торгівлею фруктами та овочами.

Окрім того по округу вирішила балотуватися молодший юрист адвокатського бюро "Прагнум" Віталія Бобриньова" – Вікторія Вороненко.

А також адвокат – Радмила Гревцова. Остання очолює ще й Інститут медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України.

Ще до Ради хочуть потрапити і Валерія Корнєєва – головний фахівець з контролю та забезпечення рекламної продукції, управління операційного маркетингу департаменту маркетингу ТОВ "Рітейл Тренд" та директор ТОВ "ВІП МОНТАНА" Аршак Саргсян.

По 213-му кандидатуються ще вісім безробітних: Дмитро Коморний, Віталій Краснєвський, Максим Крезуб, Дмитро Осарчук, Олена Волошко, Володимир Прокопенко, Роман Рачковський, Юрій Черній, та один студент Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Микола Примачок з Чернігова.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]