"Свободівець" Іллєнко, дипломат від "Слуги народу" та депутат Київради – округ №215

Фото: "Свободівець" Іллєнко, дипломат від "Слуги народу" та депутат Київради – округ №215

У 215-му одномандатному виборчому окрузі, який охоплює частину Деснянського та Дніпровського районів Києва, зареєструвалися 14 кандидатів. Зокрема, 8 – від партій, 6 – самовисуванці. Серед них є нардеп Іллєнко, дипломат Яременко, заступник гендиректора з фінансових питань ДП "Прозорро", начальник Головного територіального управління юстиції, клон "Слуги народу", підприємці, студент і безробітні.

Чинний нардеп-кандидат Іллєнко

У Верховній Раді 7-го та 8-го скликань 215-й округ представляв Андрій Іллєнко, позафракційний, керівник групи депутатів від ВО "Свобода" у ВРУ, голова підкомітету з питань засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. 

Іллєнко голосував за створення антикорупційного суду та антикорупційних органів, за закони про прокуратуру та НАБУ, проте утримався під час голосування за державне фінансування партій. Загалом, за методологією Руху ЧЕСНО, Іллєнко має високі позиції в рейтингу з-поміж понад 400 парламентаріїв. Він не був помічений у кнопкодавстві, гречкосійстві, не підтримував антидемократичних актів, не є фігурантом антикорупційних схем. Згідно з даними, розміщеними на офіційному сайті ВРУ, Іллєнко має зразкову відвідуваність засідань сесій та комітетів

Також Іллєнко проголосував за новий Виборчий кодекс (законопроект №3112-1).

З його офіційної сторінки у Facebook видно, що кандидат особисто веде активну передвиборчу кампанію на окрузі: спілкується з виборцями, роздає агітаційні матеріали.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook 

 


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook 

Передвиборча програма Іллєнка містить 30 позицій щодо соціально-економічного розвитку, розбудови ЗСУ та недопущення реваншу проросійських сил.

Від "Слуги народу" – дипломат Яременко 

Богдан Яременко – громадський діяч, засновник і голова правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ". Понад 20 років пропрацював на дипломатичній службі, очолював генеральне консульство України в Единбурзі та Стамбулі. У 2017 році став членом партії УКРОП, керував Київською міською парторганізацією. 24 червня на конференції "Українського об'єднання патріотів" обрали нового очільника осередку, який замінив його на цій посаді.


Фото з офіційної сторінки кандидата у Facebook 

Кандидат у нардепи має власний офіційний сайт з опцією для мобільного застосунку, де виборці можуть реєструватись і писати Яременку про свої проблеми. 

У своїй передвиборчій програмі Богдан Яременко зазначає чотири пріоритети та бере на себе зобов'язання голосувати, як велить сумління, регулярно звітувати й бути доступним для виборців.

На своїй Facebook-сторінці Яременко запрошував виборців на зустріч із київською Зе!командою з концертом "в нагрузку".

Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook

У Яременка є клон – самовисуванець Євген Шашенко. За інформацією ЦВК, він працює в ГО "БФ "Слуга народу". Візуально його реклама зроблена у стилі Зе!команди, тому, ймовірно, Шашенко відтягуватиме голоси в реального кандидата від "Слуги народу". Про це на своїй сторінці у Facebook писав сам Яременко.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook

У 2014 році на парламентських Шашенко був уповноваженим від БПП у 214-му окрузі.

Від "ЄС" – депутат Київради

Сергій Артеменко – директор ТОВ "НВМ – Юридичний консалтинг", член політичної партії "Європейська солідарність", чинний депутат Київради від БПП, помічник на громадських засадах народного депутата Віктора Чумака. У передвиборчій програмі Артеменка зазначено, що з 2014 року він є співзасновником благодійного фонду "Дніпровська сила", основною метою якого є допомога бійцям операції Об'єднаних сил.

За підрахунками Руху ЧЕСНО, рівень опозиційності Артеменка становив 5%. Це означає, що депутат голосував практично за всі рішення, які виносились на розгляд Київради.

Артеменко був відсутній під час голосування за музей на Поштовій площі, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі. Депутати голосували за проект рішення в цілому з усіма проголосованими правками, але голосів не вистачило.

На сайті Київради можна ознайомитися зі звітами Сергія Артеменка за 2016-2018 рр. У них зазначено об'єкти капітального ремонту, будівництво бюветних комплексів і фонтанів, сквери, участь у заходах тощо. 

Під час виборчої кампанії за підтримки Артеменка відбувалися свята, про що сам кандидат інформував на своїй сторінці у Facebook.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook

Пріоритетними напрямками роботи у країні кандидат вважає:

- запровадження мораторію на підвищення тарифів ЖКГ;

- викорінення всіх різновидів грального бізнесу;

- заборону перевірок малого бізнесу протягом трьох років від моменту реєстрації;

- заборону приватизації стратегічно важливих для країни підприємств;

- винесення наркодиспансерів за межі житлових масивів шляхом внесення змін до законодавства щодо норм їх розташування.

Від "Голосу" – заступник гендиректора з фінансових питань ДП "Прозорро"

За інформацією ЦВК, Андрій Кузьменко – заступник генерального директора з фінансових питань ДП "Прозорро", безпартійний.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook 

На своїй сторінці у Facebook кандидат зазначає, що має досвід як у комерційному, так і в державному секторі, знає, як упроваджувати ефективні процеси, та вміє будувати сервіси, спрямовані на людину. У передвиборчій програмі Кузьменко обіцяє нові підходи до політики й управління державою, зміну державного апарату за допомогою сучасних підходів і цифрових технологій, передання більшої кількості повноважень і ресурсів на місця.

На сторінці кандидата у Facebook можна побачити анонси та підсумки зустрічей з виборцями.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook

Від "Опозиційної платформи – За життя" – підприємець

Від "Опозиційної платформи – За життя" балотується Євген Пархоменко, фізична особа – підприємець, безпартійний. 


Фото з офіційної сторінки кандидата у Facebook

На сторінці кандидата у Facebook можна знайти багато дописів та відео з поясненнями щодо мовного питання, ситуації на Донбасі, соціально-економічного розвитку держави. У передвиборчій програмі Пархоменко окреслює основні свої цілі в парламенті та шляхи їх досягнення. Зокрема, кандидат пропонує скасувати люстрацію, переглянути закон про мову та договір з ЄС, виносити питання зовнішньої політики на референдум.

Від партій "Батьківщини", "Сила і честь" та "Патріот" – безробітні й безпартійні

Від "Батьківщини" в окрузі висувається Юлія Юранська. З інформації, розміщеної на сайті ЦВК, відомо, що кандидатка тимчасово не працює та є безпартійною. У її передвиборчій програмі зазначено ключові обіцянки партії, як-от: європейська заробітна плата, справедливі пенсії, медичне страхування, зниження цін на газ тощо.

Від партії "Сила і честь" балотується Оксана Бєлякова, яка, за даними ЦВК, тимчасово не працює та є безпартійною. 

Партію "Патріот" в окрузі представляє Дмитро Петрук, котрий теж тимчасово не працює та є безпартійним. Найбільшою проблемою для жителів району кандидат вважає "відсутність обіцяного всіма попередніми владами метро на Троєщину". У передвиборчій програмі він пише, що вимагатиме занесення цього питання до державного бюджету та надання мешканцям графіку виконання робіт. Нагадаємо, до повноважень народного депутата не входить розв'язання таких питань – це прерогатива місцевої влади.

Кандидати-самовисуванці

Станіслав Куценко – начальник Головного територіального управління юстиції в місті Києві, безпартійний.


Фото з офіційної сторінки кандидата у Facebook

На офіційній сторінці кандидата у Facebook відсутня передвиборча агітація, а всі дописи стосуються переважно робочих питань у межах управління юстиції.


Скриншот з офіційної сторінки кандидата у Facebook 

У передвиборчій програмі кандидат виокремлює ключові проблеми: корупцію, воєнні дії на території нашої держави, високі тарифи. А також окреслює шляхи їх подолання. Проте зазначимо, що ремонт доріг, регулювання тарифів та реформування системи освіти – це більшою мірою повноваження уряду, а не народних депутатів.

Дмитро Савенко – директор ТОВ "Авто-Капітал", безпартійний.

Свою передвиборчу програму кандидат почав із цитати Т. Шевченка: "В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля. Нема на світі України, немає другого Дніпра, а ви претеся на чужину, шукати доброго добра". 

Савенко наголошує, що підтримує курс Президента Володимира Зеленського та вірить, що "ця молода в політиці людина запустить нове і свіже дихання для України". Виборцям кандидат обіцяє щоквартально звітувати через соціальні мережі про виконану роботу.

Сергій Мунтян – фізична особа – підприємець, безпартійний. 

"Я балотуюсь до парламента, бо розумію, що революція не завершується на майдані, вона живе в кожному з нас. Обіцяю продовжити революцію гідності на законодавчому рівні, тому що українці заслуговують на сильну, заможну країну, якою будемо пишатися", – написав кандидат у своїй передвиборчій програмі.

У виборчому окрузі першочерговими завданнями Мунтян вважає:

- залучення інвестицій з метою створення нових робочих місць, працевлаштування молоді, жінок і сиріт;

- зміцнення матеріальної бази шкіл і дошкільних закладів;

- реконструкцію та будівництво доріг;

- підтримку процесів децентралізації влади.

Проте виконання цих завдань не входить до повноважень народного депутата – це сфера компетенцій місцевої влади.

Олександр Константинов тимчасово не працює, є членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі". Передвиборча програма кандидата також містить пункти, які належать до компетенцій уряду чи міської влади.

Сергій Куцериб – студент Національної академії внутрішніх справ, безпартійний. 

На своїй сторінці у Facebook він розмістив ролик з передвиборчою агітацією. Основним завданням у парламенті кандидат вважає внесення змін до Конституції України про дострокове відкликання депутата за невиконання передвиборчої програми, пропуски сесійних засідань без поважних причин, створення двопалатного парламенту.

Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку партії "Сила і честь" – туди пішли нардепи із "Самопомочі", БПП і посадовці часів Януковича. Також зробили огляд перших десяток списків "Слуги народу", "Європейської солідарності", "Батьківщини", "Української стратегії Гройсмана", "Голосу" та "Опозиційної платформи – За життя". Політична партія "Голос" уже відкликала кількох своїх кандидатів з мажоритарних округів після перевірки їх на доброчесність.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]