Два нардепи, екс-голова ОДА та колишня прес-секретарка Кучми – округ №93

Фото: Два нардепи, екс-голова ОДА та колишня прес-секретарка Кучми – округ №93

На окрузі депутата-втікача Онищенка війна агітаторів представниці "Слуги народу" й місцевого Жукотанського.

Самому Онищенку ЦВК відмовила в реєстрації, і Верховний Суд підтримав таке рішення. Натомість кандидаткою зареєструвалася його цивільна дружина – спортсменка Ганна Різатдінова.

Кандидат у Президенти Володимир Зеленський набрав у цьому окрузі в першому турі виборів майже 30% голосів. Відтак представник "Слуги народу" може розраховувати на досить потужну підтримку. Від партії Президента тут кандидується Анна Скороход.

Під час президентських виборів 2019 року вона очолювала окружну виборчу комісію у 98-му окрузі за квотою Володимира Зеленського.

Скороход обіймає посаду заступниці директора з організаційно-правових питань у ТОВ "БК "Прогрес", що працює у сфері будівництва нерухомості та зареєстрована у Броварах.

Ян нам вдалося виявити, у передвиборчої програми Скороход, опублікованої на сайті ЦВК, той самий автор – Бойко Д., що й у програм трьох технічних кандидатів-самовисуванців з інших областей та округів. 

Двоє з цих "техніків" узагалі є "парашутистами" з інших регіонів. Наприклад, Денис Клімов з Вінниці балотується у 137-му окрузі на Одещині та є клоном кандидата й чинного народного депутата, екс-регіонала Леоніда Клімова.

Скороход веде агітацію в соцмережах. На її сторінці у Facebook розміщено допис про несумлінну конкуренцію, де вона стверджує, що агітатори кандидата Олександра Жукотанського нібито навмисне заклеюють афіші кандидатки, де міститься інформація про безкоштовні концерти "Ліги сміху" на її підтримку.

А в коментарі до цього посту є аналогічне відео, але там, навпаки, агітація Скороход наклеєна на плакат Жукотанського.

До речі, Жукотанський зробив свої агітки ідентичними за дизайном, як у кандидатки від "Слуги народу".

Хто ж такий самовисуванець Жукотанський?

Олександр Жукотанський – голова правління ПрАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів", член ради Федерації роботодавців України.

Зауважимо, що кінцевим бенефіціаром очолюваного ним підприємства є фігурант антикорупційних розслідувань Юрій Косюк. Саме Косюк обіймав посаду першого заступника голови Адміністрації Президента, а згодом був позаштатним радником Петра Порошенка.

На місцевих виборах 2015 року Жукотанський став депутатом Миронівської райради за списком "Солідарності". Наразі він входить до бюджетної комісії ради.

Попри те, що Жукотанський є депутатом райради ще з 2015 року, на сайті НАЗК його декларації про доходи й майно відсутні. Але є декларації його дружини, котра працює в апараті Миронівської райради та звітує щороку. У деклараціях Валентини Жукотанської також немає жодних відомостей про дохід і статки чоловіка. Зазначено, що він інформації не надав.

І хоча про доходи Жукотанського нічого не відомо, зате є дані про фінансові активи Косюка, чиїм підприємством керує кандидат. За версією "Форбс Україна", Косюк постійно примножує власні статки. 2019 року він опинився у трійці найзаможніших бізнесменів України з капіталом 1,4 мільярда доларів. Також він збудував маєток, який є копією Версальського палацу, на місці археологічної пам'ятки скіфської доби.

Екс-голова ОДА від "ЄС"

Олександр Горган балотується до парламенту від "Європейської солідарності". Нині він є депутатом-прогульником Київської облради від цієї політичної сили. 

Від 2015 року між БПП та "Батьківщиною" в облраді існує конфлікт через вплив на область. Горган бажав стати головою облради, але йому для цього 2015 року не вистачило одного голосу, й облраду очолила "батьківщинівка" Ганна Старикова. Натомість Горган отримав посаду голови Київської ОДА, на яку претендував "батьківщинівець" Костянтин Бондарєв.

У відповідь "Батьківщина" намагалася ініціювати звернення до Президента, щоб зняти голову ОДА, і наголошувала, що Горган незаконно суміщає депутатство в облраді з головуванням в ОДА

За інформацією ЗМІ, Горган, котрий до зміни прізвища був Олександром Лялькою, починав свою кар'єру з того, що входив до керівництва Українського національного комітету молодіжної організації, з якою на той час були пов'язані Олександр Мороз і Віктор Медведчук. Згодом Олександр Лялька увійшов до складу Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові Кучмі. Цю ж раду очолював Віктор Медведчук.

У липні 2014 року з'явилася інформація про те, що Горган може стати начальником Департаменту освіти й науки, молоді та спорту КМДА. Espreso.tv зауважує, що призначення не відбулося через скандальність кандидата.

У 2014-2015 роках він головував у Вишгородській РДА також за призначенням Президента. 

У 2014 році безуспішно балотувався до Київської міської ради від УДАРу. Був обраний депутатом Вишгородської міськради 5-го скликання від громадянської партії "Пора".

На громадських засадах був помічником-консультантом народних депутатів ВРУ 4-го скликання – фігуранта антикорупційного розслідування Олександра Марченка, представника "Нашої України", та Володимира Рябіки від СДПУ(о).

Наразі Горган не веде активної агітації в соцмережах.

"Я проводжу зустрічі з виборцями, але більше агітую за партію ("Європейська солідарність"), ніж за себе", – коментує кандидат.

Цікаво те, що передвиборчу програму створено автором "Зе! команда".

З нардепів-списочників у самовисуванці

Претендує на цей округ і списочник від "Народного фронту" Геннадій Кривошея. Раніше ми писали про те, що чимало списочників з "Нарфронту" через малі шанси партії потрапити до нової Верховної Ради у зв'язку з низьким рейтингом пішли в мажоритарні округи. 

2014 року він перебував на посаді голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації. У 2012-2014 роках був оплачуваним помічником-консультантом народного депутата Леоніда Ємця.

За методологією Руху ЧЕСНО можна оцінити участь Кривошеї в ухваленні важливих законопроектів. Він підтримав рішення про фінансування партій з державного бюджету, про антикорупційний суд, про Виборчий кодекс (у першому та другому читаннях).

Але депутат також проголосував за закон про необов'язковість юридичної освіти для генпрокурора та обов'язкове декларування доходів для антикорупційних громадських активістів.

Кандидат веде агітацію на окрузі й поцупив ідею дизайну в "Зе!команди".

Юлій Мамчур обраний до парламенту 8-го скликання за списком партії "Блок Петра Порошенка". Він є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони.

Як і Кривошея, Мамчур підтримав державне фінансування партій та антикорупційний суд, а от за Виборчий кодекс у першому читанні не голосував, хоча був зареєстрований у сесійній залі, а під час ухвалення в цілому утримався.

Він проголосував за декларування доходів антикорупційними активістами та необов'язковість юридичної освіти для генпрокурора.

Обоє нардепів мають зразкову відвідуваність сесійних засідань парламенту.

"Батьківщину" представляє Муравський 

Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, що ВО "Батьківщина" в цьому окрузі планує кандидувати колишнього помічника Онищенка Віктора Гринчука, котрий є депутатом облради від "Батьківщини" на цьому ж окрузі. Колеги навіть коментували, що кандидатуру погоджено партійно.

Але наразі партію представляє депутат Миронівської міськради, доцент Національного університету біоресурсів і природокористування Олексій Муравський. У 2015 році він невдало балотувався до Київської облради від цієї ж політсили.

Кандидат веде агітацію на окрузі.

Під час агітації слів не добирає.

Радикальна партія висуває Луценка

Віктор Луценко є членом Радикальної партії Олега Ляшка та головою фермерського господарства "Плоди Богуславщини". У 2015 році балотувався до Київоблради та був обраний депутатом також від радикалів. 

Ще наприкінці минулого року обласний обранець не планував підвищувати свій статус до нардепа.

Луценко жартома казав, що Онищенко повернеться й усіх переможе:

"Онищенко пройде, прийде, вернеться. Я не планую. На зборах нічого ще не обговорювали. На цю тусовку будуть іти усі. То коли був Онищенко, ніхто не хотів сюди йти, бо знали, що не перетягнуть його".

Кандидат веде агітаційну роботу на окрузі.

Пенсіонер від УДАРу

Микола Головін є членом партії УДАР і балотується від неї. Наразі він пенсіонер, є засновником ГО "Спілка волонтерів та учасників бойових дій "Серця патріотів".

УДАР до парламенту не веде кандидатів за списком. Партія висунула лише 14 кандидатів у 199 округах.

Від аграріїв – Зінченко

Сергій Зінченко є членом Аграрної партії України, від якої й кандидується. Наразі є депутатом Рокитнянської райради. 

У ВРУ 5-го та 6-го скликань був помічником-консультантом одразу двох народних обранців – БЮТівця Ігоря Єреська та прогульника-регіонала Олександра Дарди.

Кандидат веде агітаційну роботу на окрузі.

Від "За життя" йде колишній аграрій

Олександр Шевченко – член партії "Опозиційна платформа – За життя", професор Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

У 2002 році його обрали до парламенту 4-го скликання від партії "За єдину Україну". 2006-го безуспішно балотувався від "Блоку Литвина"

У 2007-2010 роках обіймав посаду заступника Мінагрополітики, на той час був членом Аграрної партії України.

На окрузі агітує, про що звітує в соцмережах. Здебільшого проводить зустрічі з працівниками бюджетних установ.

"Опоблок" кандидує безробітного

Олексій Філіппов, який іде від "Опоблоку", наразі безробітний. Раніше балотувався до Київміськради 8-го скликання від партії "Відродження".

Був помічником народних депутатів: у ВРУ 5-го скликання – регіоналів Юлії Ковалевської та прогульника Андрія Орлова, у парламенті 6-го скликання – Андрія Пінчука, у ВРУ 7-го скликання – кнопкодава, гречкосія та фігуранта трьох антикорупційних розслідувань Віктора Остапчука, у котрого працював на платних засадах.

Самовисуванці округу

Ольга Туній – самовисуванка, начальниця управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ ДАБІ.

У 2007 році обіймала посаду прес-секретарки президентського фонду Леоніда Кучми "Україна". Потім перейшла на таку ж посаду до секретаря Київміськради Олеся Довгого, який пізніше став народним депутатом і відзначився гречкосійством, прогульництвом, кнопкодавством та фігуруванням у кількох антикорупційних розслідуваннях.

Також була помічницею-консультанткою народного депутата ВРУ 6-го скликання від "Нашої України", прогульника Ігоря Кріля.

Туній веде агітацію та звітує на своїй сторінці у Facebook. Переважно це приватні розмови з виборцями у громадських місцях, а не заздалегідь анонсовані заходи.

Спортсменку Ганну Різатдінову також зареєстровано кандидаткою в народні депутати. Вона йде як самовисуванка. 

Раніше ЗМІ повідомляли з посиланням на власні джерела, що Різатдінова, котра народила нардепу Олександрові Онищенку сина, – одна з кандидаток, яку "Зе!команда" розглядає як висуванку від "Слуги народу" в цьому окрузі. 

Проте в ефірі програми "Право на владу" голова партії Дмитро Разумков зазначив, що Різатдінова від "Слуги народу" не балотуватиметься. 

У 2016 році Онищенко залишив Україну, щоб уникнути покарання, оскільки НАБУ почало розслідування корупційних схем за фактом розкрадання газу в АТ "Укргазвидобування". Наразі нардеп перебуває в розшуку. Але навіть це не завадило йому претендувати на повернення в українську політику – Онищенко подавався як кандидат і 2019 року. ЦВК виграла останній суд, і йому було відмовлено в реєстрації.

Борис Герман – заступник голови правління ПрАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів", тобто кандидата Жукотанського.

Олег Донченко – безпартійний пенсіонер, самовисуванець. Імовірно, він є техкандидатом Жукотанського, бо має спільного автора програми з трьома іншими кандидатами. Третім був Олександр Керусенко, який знявся з реєстрації достроково.

Вадим Шкарівський – безпартійний директор ТОВ "Детекстар", який мешкає в смт Рокитне Київської області. На місцевих виборах 2015 року він був членом ДВК Рокитнянського району від ВО "Батьківщина".

Фізичні особи – підприємці Олег Дишлевий та Олександр Коломієць теж претендують на цей округ.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]