Третя десятка “За життя”: екс-регіонали, людина Столара, експерти з каналів Медведчука

Фото: Третя десятка “За життя”: екс-регіонали, людина Столара, експерти з каналів Медведчука

За даними останніх соцопитувань, рейтинг партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) коливається в межах 12-13%. Це означає, що до Верховної Ради політсила Юрія Бойка, Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука може завести щонайменше 30 народних депутатів. Раніше Рух ЧЕСНО презентував аналіз першої та другої десяток виборчого списку партії.

Кандидатка “з народу” Ірина Майстер замість обіцяного місця у прохідній частині списку ОПЗЖ отримала лише 63-ю позицію.

Рух ЧЕСНО проаналізував третю десятку списку “Опозиційної платформи – За життя”.

№21. Нардепка від “Опозиційного блоку”, прогульниця засідань Юлія Льовочкіна. Її брат – Сергій Льовочкін балотується за цим же списком під номером 5.


Юлія Льовочкіна (фото – platform.org.ua)

Уперше Льовочкіна була обрана до ВРУ 2007 року за списком Партії регіонів. До цього вона працювала в бізнесі, зокрема у 2006-2007 роках очолювала наглядову раду ВАТ “Миколаївський комбінат хлібопродуктів”.

На виборах 2012 року Льовочкіна пройшла до парламенту як кандидатка від Партії регіонів у окрузі №6 (Крим). Голосувала за “диктаторські закони” 16 січня 2014-го. У квітні того самого року депутатка вийшла з ПР через “незгоду з останніми рішеннями партії” (тоді політсила повністю перейшла під контроль групи бізнесмена Ріната Ахметова, яка потіснила людей з орбіти Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна). Восени 2014 року була обрана до ВРУ за списком “Опоблоку”.

У всіх трьох скликаннях парламенту Льовочкіна входила до складу постійної делегації України в ПАРЄ.

Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, що Льовочкіна через підконтрольні їй фірми заробляє на “зеленій” енергетиці. Також нардепка фігурує в низці журналістських антикорупційних розслідувань, зокрема за ознаками можливих земельних махінацій.

Читайте також: Аналіз першої десятки "Опозиційної платформи – За життя": хто чий соратник

№22. Кандидат економічних наук, науковий співробітник відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Олександр Колтунович.


Олександр Колтунович (фото – zagittya.com.ua)

Цього кандидата можна зарахувати до орбіти голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. Так, на сайті очолюваного кумом Путіна руху “Український вибір – Право народу” є публікації Колтуновича на економічну тематику, де він, зокрема, критикує асоціацію з ЄС та ретранслює ідеї Медведчука. Окрім того, його називали “керівником економічних програм” “Українського вибору”.

Також Колтунович періодично виступає як економічний експерт на телеканалах “112 Україна” та “NewsOne”, які пов’язують з Медведчуком. До того ж, на “NewsOne” кандидат веде авторську програму “Реальна економіка”.

Окрім того, Колтунович працював помічником нардепа від “Опоблоку”, соратника Медведчука Василя Німченка (шостий номер у списку ОПЗЖ). А 2015 року він балотувався від “Опоблоку” до Київради.

Дружина Колтуновича працює в Міністерстві інфраструктури заступницею директора Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автоперевезень.

№23. Екс-заступник начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Нацполіції, а нині керуючий партнер адвокатського об'єднання “Мамка та партнери” Григорій Мамка.


Григорій Мамка (скриншот відео)

У 1994-2016 роках Мамка працював у правоохоронних органах на різних посадах (починав зі слідчого в київській міліції). 2015-го не пройшов атестацію та був звільнений з посади заступника керівника ГСУ Нацполіції, проте суд це рішення скасував. Тодішній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі назвав Мамку “стовпом корупційної системи рекету та втручання у бізнес у старій міліції”.

Пізніше Мамка був радником голови партії “Розумна силаОлександра Соловйова, котрий, як припускав Рух ЧЕСНО, на цьогорічних виборах Президента виконував роль техкандидата Юлії Тимошенко. Борис Герман, визнаний винним у підготовці вбивства журналіста Аркадія Бабченка, стверджував, що “Розумну силу” фінансують з “приватного фонду” президента РФ Путіна (в самій політсилі це спростували).

Час від часу Мамка як експерт-коментатор відвідує телеканали, зокрема той самий “NewsOne”.

Читайте також: Друга десятка "За життя": Столар і Ко, друзі Медведчука, СБівець часів Кучми

№24. Запорізький екс-регіонал, фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Кальцев. Депутат Запорізької міськради з 2006 року: двічі був обраний від Партії регіонів, третього разу – від “Нашого краю” (зараз очолює фракцію цієї політсили). У міськраді 6-го скликання (2010-2015) був прогульником.

У 1998-2002 роках – депутат Запорізької облради, у 2010-2012 – секретар Запорізької міськради. Двічі був заступником голови Запорізької ОДА (2006-2008, 2010). Кальцев чотири рази балотувався на посаду міського голови Запоріжжя, але завжди програвав.


Володимир Кальцев (фото – 061.ua)

У різні роки Кальцев очолював запорізькі осередки ПР та “Нашого краю”, а зараз є головою обласної організації ОПЗЖ. На виборах Президента 2010 року був довіреною особою Віктора Януковича в окрузі №75 (Запоріжжя). Працював помічником двох нардепів-регіоналів – свого рідного брата Сергія Кальцева та Бориса Петрова.

За підсумками 2017 року Кальцев став найбагатшим депутатом Запорізької міськради: його статки склали понад 119 млн грн. Основний бізнес політика – група компаній “Александр”, яка опікується, зокрема, будівництвом. Наприкінці 2017-го ГК “Александр” заявила про намір спорудити в Запоріжжі торговельно-розважальний комплекс площею понад 100 тис. кв.м із загальними інвестиціями в розмірі 1,4 млрд грн. Проте побудувати ТРЦ вирішили на місці парку, що обурило містян. У квітні 2018 року місцеві активісти намагалися завадити зруйнуванню зеленої зони, але згодом парк таки знищили.

Нещодавно в мережі зчинився скандал через фото Кальцева з Африки, де він позує біля вбитих диких тварин.

Фото: Facebook UAnimals

Згодом у Facebook-спільноті “UAnimals”, яка поширила ці світлини, заявили, що від них вимагають видалити публікацію, лякаючи судом. Тим часом низка запорізьких ЗМІ оприлюднили коментар Кальцева, який стверджує, що фотографіям “років десять”, більшість тварин убив не він, полювання було легальним і “зараз я б цього не робив”.

Під час однієї з кампаній, коли Кальцев балотувався в мери Запоріжжя, за політика агітували нинішній Президент України Володимир Зеленський та інші актори студії “Квартал 95”. Їхній агітаційний календарик можна побачити в “Музеї виборчого трешу”, який був створений за ініціативи Руху ЧЕСНО та спецпроекту “Вибори вибори”.


Фото: Рух ЧЕСНО

№25. Нардеп від “Опоблоку”, голова житомирського обласного осередку ОПЗЖ Юрій Павленко. До Верховної Ради 4-го, 5-го та 6-го скликань обирався за списком “Нашої України”, очолював організацію цієї партії на Житомирщині. Був членом “помаранчевої” команди третього Президента Віктора Ющенка, проте згодом працював у адміністрації лідера регіоналів Віктора Януковича. Зараз Павленка зараховують до групи Бойка-Льовочкіна.


Юрій Павленко (фото – zagittya.com.ua)

Перш ніж стати політиком, Павленко обіймав керівні посади у молодіжних громадських об’єднаннях, займався журналістикою, був депутатом райради в Києві. Вперше став нардепом 2002 року за списком блоку “Наша Україна” як голова Молодіжної партії України. За президентства Ющенка Павленко двічі очолював Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту (2005-2006, 2007-2010), був головою Житомирської ОДА (2006-2007). А вже 2011 року Янукович призначив колишнього “помаранчевого” уповноваженим Президента з прав дитини. На цій посаді Павленко перебував до лютого 2014-го.

12 листопада 2015 року картка Павленка голосувала у Верховній Раді в той час, як сам нардеп перебував у Житомирі. Аналогічний випадок стався 26 листопада того ж року.

№26. Депутатка Київради від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Наталія Приходько. Вона тісно пов’язана з бізнесменом та екс-регіоналом Вадимом Столаром, який у списку ОПЗЖ має 11-й номер. Зокрема, коли Столар був нардепом (2010-2012), Приходько працювала в нього помічницею, а коли він у лютому 2014 року очолив патронатну службу голови КМДА Володимира Макеєнка – стала його заступницею.


Наталія Приходько (фото з Facebook)

Читайте також: Орбіти Вадима Столара: кого веде до ВРУ колишній регіонал і "сірий кардинал" Києва

Восени 2015-го Приходько стала депутаткою Київради від округу на Оболоні, який є частиною того, де у 2012 та 2014 роках балотувався Столар. Під час виборчої кампанії вона займалася “гречкосійством”: пригощала дітей та влаштовувала свята для дорослих, а також відкривала спортивні й дитячі майданчики. Вже будучи депутаткою, Приходько у своєму окрузі фарбувала лавки, створювала сквери та навіть виплачувала матеріальну допомогу.

№27. Людина з орбіти Медведчука, директор ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм" Віктор Чорний. За даними системи YouControl, він є співзасновником та керівником цілої низки охоронних фірм з такою назвою, зокрема ТОВ “Детективне охоронне агентство “Шторм”. 2017 року проект “Схеми” повідомляв, що саме на це агентство зареєстровані автомобілі охоронців Медведчука, які перешкоджали журналістам.


Віктор Чорний (фото з Facebook)

Чорний двічі невдало балотувався до Верховної Ради в лавах політсил Медведчука: 2002-го – як мажоритарник від СДПУ(о), 2006-го – за списком “Опозиційного блоку “Не так!”. Також він був активістом руху “Український вибір”, очолюваного кумом Путіна.

Окрім того, Чорного та Медведчука об'єднує Федерація бойового самбо України, де перший є віце-президентом, а другий – почесним президентом.

У Верховній Раді 4-го скликання Чорний був помічником нардепа від СДПУ(о) Вадима Місюри. У 2006-2010 роках – заступник голови Подільської РДА в Києві. А 2015-го Чорний балотувався до Київради та на посаду мера столиці від партії “Право народу”.


Фото: Рух ЧЕСНО

Чорний – людина творча: він є вокалістом маловідомого фолк-рок-гурту “Сварожичі”.

Дружина Чорного – екс-голова подільського осередку Партії регіонів Ольга Арканова-Чорна. Вона також балотується в нардепи від ОПЗЖ – у київському окрузі №220 (Подільський район).


Віктор Чорний та Ольга Арканова-Чорна (фото з Facebook)

№28. Екс-регіонал з Донеччини, кнопкодав і “гречкосій” Віталій Борт. Нардеп 5-7-го скликань від Партії регіонів (у 2006 та 2007 роках був обраний за списком, у 2012-му – в окрузі №56 у Макіївці). На президентських виборах 2010-го був довіреною особою Януковича в окрузі №140 на Одещині. Голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року.


Віталій Борт (скриншот відео)

14 квітня 2014-го Борт був присутній на засіданні Макіївської міськради, яка проголосувала за проведення “референдуму про подальшу долю Донбасу”. Тоді депутат заявляв, що референдум “обов’язково має бути всеукраїнським, інакше він буде незаконним і його не визнає жодна держава”.

Пізніше він говорив, що в Макіївці немає сепаратистів, а є “люди, які висловлюють свою точку зору не так, як треба”.

Борта вважали правою рукою покійного регіонала, екс-міністра екології Василя Джарти. У жовтні 2007 року, за прем’єрства Януковича, державна компанія “Надра України”, що була підпорядкована Мінекології, продала за безцінь будівлю свого офісу пов’язаній з Бортом фірмі.

За даними YouControl, дружина екс-регіонала Ольга Борт є співзасновницею та бенефіціаркою низки компаній, що спеціалізуються на видобутку нафти й газу, сільському господарстві, ремонті промислових машин тощо.

Також із Бортом пов’язують ТОВ “ДС Пром Груп”, яка опікується будівництвом доріг та в якій сам екс-нардеп зараз працює заступником директора з економіки. Компанія виграє мільйонні тендери на ремонт доріг. “ДС Пром Груп” фігурує в декількох кримінальних провадженнях за ознаками розтрати держкоштів та зловживання службовим становищем.

Читайте також: За життя, за Рабіновича, за Медведчука

№29. Лікар-акушер, завідувач кафедри акушерства і гінекології Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Михайло Макаренко. Понад 20 років був головним лікарем київського пологового будинку №5.


Михайло Макаренко (фото – platform.org.ua)

2008 року Макаренко балотувався до Київради від Партії регіонів, але не пройшов. Натомість 2010-го став депутатом Київської облради від ПР. А вже 2014 року Макаренко пройшов до Київради за списком УДАРу. У міськраді того скликання був прогульником. 2015-го Макаренко знову змінив партію – балотувався до Київради від “Опоблоку”, але невдало.

Макаренко тісно пов’язаний з Бойком, зокрема на цьогорічних виборах Президента був його довіреною особою в загальнодержавному окрузі.

№30. Екс-дипломат Олег Волошин, який за президентства Януковича очолював Департамент інформаційної політики МЗС України. На роботу в міністерстві перейшов з посади прес-аташе посольства України в Росії, а до того працював у журналі “Експерт Україна”. У 2013-2014 роках – радник з політичних питань, зв’язків з урядовими структурами та громадськістю нафтогазовидобувної компанії “Шеврон Україна”.


Олег Волошин (фото – glavred.info)

2015 року балотувався до Київради від “Опоблоку” як журналіст видання "Вести. Репортер".

Зараз Волошин очолює службу міжнародного співробітництва телеканалу “112 Україна”. Періодично в ефірах цього каналу та “NewsOne” виступає в ролі політолога-міжнародника.

Донедавна Волошин входив до політради Партії розвитку України (ПРУ), яку пов’язували з Льовочкіним. На сайті ПРУ зазначено, що Волошину присвоїли дипломатичний ранг надзвичайного та повноважного посланника 2-го класу “за організацію інформаційної протидії спробам дискредитації України як країни-господаря фінальної частини Євро-2012”.

Читайте також: "Опозиційний блок": чи тоне рятівне коло екс-регіоналів?

У грудні 2017 року в українському англомовному виданні “KyivPost” була опублікована колонка Волошина про нібито внесок американського екс-радника Януковича Пола Манафорта, який фігурував у розслідуванні про зв’язки президента США Дональда Трампа з Кремлем, у євроінтеграцію України. За інформацією ФБР, публікацію редагував сам Манафорт.

Раніше Рух ЧЕСНО проаналізував перші десятки партій "Сила і честь", "Слуга народу", “Опозиційна платформа – За життя”, "Українська стратегія Гройсмана", "Голос", "Батьківщина" та "Європейська солідарність". Також ми аналізуємо кандидатів у мажоритарних округах.

Нагадаємо, 21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата чи кандидатки, а й перевірити його/її на доброчесність.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]