Що не дозволено президенту, те дозволено нардепу: як ЦВК зареєструвало Костанчука?

Фото: Що не дозволено президенту, те дозволено нардепу: як ЦВК зареєструвало Костанчука?

Тарас Костанчук у своїй передвиборчій програмі виступає за запровадження смертної кари. Його ЦВК зареєструвало кандидатом по 218 округу. Примітно, що під час реєстрації кандидатом у президенти, Костанчуку ЦВК відмовило, оскільки цей пункт - пропагує насильство.

Зараз пункт, який унеможливив реєстрацію Костанчука як кандидата у президенти, стоїть першим пунктом у програмі кандидата в нардепи: “Безальтернативна вища міра покарання за мародерство та корупцію чиновників під час війни!”

Як відомо, менш ніж півроку тому ЦВК відмовила в реєстрації Костанчука, який планував взяти участь у виборах президента України, через повернення смертної кари.

Також Костанчук вимагає зняття презумпції невинуватості з державних службовців, в разі, якщо він не зміг довести походження своїх статків.

Секретарка ЦВК Наталія Бернацька пояснила, чому Костанчуку було відмовлено в реєстрації у лютому 2019:

“Пункти його передвиборчій програми … запроваджують дискримінацію за професійною ознакою, пропагандують насильсьство” і суперечать встановленим Конституцією України правам і свободам людини”.

За словами Наталії Бернацької, у передвиборчій програмі Костанчук, зокрема, пропонує “ввести смертну кару для державних службовців усіх рангів” за корупцію, зраду, розкрадання державного майна тощо. Представниця наголосила, що згідно з рішенням Конституційного Суду, поновлення смертної кари суперечить Основному закону держави, посягає на права і свободи людини.

Також секретар ЦВК розповіла, що Костанчук пропонує “зняти презумпцію невинуватості для державних службовців – не можеш пояснити походження статків, автоматично сідаєш у тюрму з конфіскацією майна свого і найближчих родичів, які також не можуть пояснити своїх статків”. У цьому контексті Бернацька зазначила, що згідно з Конституцією України ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Нагадаємо, активна рекламна кампанія Костанчука на бордах Києва і Київщини пройшла навесні 2018 року.

 

Тоді на рекламу бордів він витрачав біля 600 тисяч грн на місяць.

Примітно, що у 2017 році політик претендував на посаду голови Національної поліції.

У 2016 році балотувався як самовисуванець на Луганщині. 

Саме на цьому окрузі рух ЧЕСНО зафіксував рекордну кількість кандидатів. Тут Костанчук, який вирішив іти в президенти, набрав менше 5 %. На окрузі переміг екс-регіоанал Шахов, який увійшов до депутатської групи “Воля народу” і представляє зараз партію екс-регіоналів “Наш край”. Рух ЧЕСНО на підставі аналітичного аналізу припускає, що на цих виборах Костанчук був техкандидатом, який працював за домовленістю із владою.

Під час виборів на Чернігівщині Костанчук взяв на себе відповідальінсть за машину, яку затримали разом із конвертами де щонайменше 200 тисяч гривень були посортовані в конверти. Політик тоді сказав, що це гроші для його агітаторів. Місцеві активісти не виключають, що гроші мали бути спрямовані на підкуп виборців.

Корбан, який балотувався по цьому округу на Чернігівщині, тоді назвав Костанчука техкандидатом представника партії влади – Березенка.

У 6 скликанні Костанчук був помічником Юрія Кармазіна, голови “Партії захисників вітчизни”. За часів “регіоналів” займався археологією та перепохованням загиблих у Другій світовій війні червоноармійців. Дякував за сприяння екс-регіоналам Юрію Бойку та Анатолію Присяжнюку.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]