У мажоритарному виборчому окрузі №137 на Північній Одещині (Подільськ, Балта) зареєструвався 21 кандидат. З-поміж них можна виокремити дві пари технічних кандидатів – чинних нардепів Олексія Гончаренка з фракції БПП та Леоніда Клімова з групи "Відродження".
Станом на ранок 26 червня в окрузі зареєстровано 21 кандидата, зокрема два Клімови й один Климов, а також двох Гончаренків. До 17 червня було три Гончаренки, але один відмовився балотуватися. Не виключено, що його знайшли й мотивували не розривати поле чинному нардепу.
Клони нардепа Гончаренка
Спочатку ЦВК зареєструвала трьох Гончаренків, але згодом скасувала реєстрацію Олександра Васильовича Гончаренка, який сам 17 червня приніс заяву про відмову від балотування. Згідно з його біографією, Гончаренко працює водієм на Подільській станції швидкої медичної допомоги в КУ "Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини".
Нардеп Олексій Гончаренко опублікував на своїй сторінці у Facebook відео з Олександром Гончаренком, де він пояснює мотивацію свого балотування та зняття. Екс-кандидат каже, що начебто отримав за це гроші від помічника чинного нардепа й кандидата в окрузі Леоніда Клімова.
"Технік" Гончаренка у своїй передвиборчій програмі написав, що йому "вже набридло лише слухати та жити обіцянками можновладців, я хочу та відчуваю в себе сили та обов’язок щось змінити". Він твердив, що підтримує зняття недоторканності з нардепів; вважав, що одним з найголовніших завдань є деескалація конфлікту; виступав за боротьбу з корупцією; планував боротися за підвищення рівня соцзахисту населення та збільшення доходів.
"Моя мрія – бачити Україну сильною та квітучою країною, у якій щасливо живуть та працюють заможні громадяни. Я дійсно в це вірю всім серцем та прагну цього всією душею!" – підсумував у програмі екс-кандидат Олександр Гончаренко.
Другим Гончаренком та одним з основних претендентів на цей округ є чинний народний депутат Олексій Олексійович Гончаренко, який зараз є списочником і заступником фракції "Блок Петра Порошенка" у ВРУ.
У своїй програмі нардеп Гончаренко обіцяє виборцям дороги на окрузі, дотацію від держави на кожну корову, підвищення закупівельних цін на молоко, збільшення пенсій, програми з енергозбереження, а також кінотеатр у Подільську.
Про те, що Олексій Гончаренко претендує на мажоритарний округ на Одещині, Рух ЧЕСНО писав ще в середині травня, до початку реєстрації кандидатів. Зокрема, ми помітили, що нардеп піарився на субвенційних коштах у межах округу Леоніда Клімова.
Третій Гончаренко – чинний кандидат Сергій Олександрович Гончаренко 1988 року народження. У своїй біографічній довідці він написав, що є директором ТОВ "Укрбудінвест компані". Сергій Гончаренко йде як самовисуванець. Проживає він у місті Верхньодніпровськ на Дніпропетровщині.
У своїй передвиборчій програмі Сергій Гончаренко обіцяє підвести Україну з колін. Серед його пріоритетів – захист української мови, розбудова сильної, демократичної та незалежної держави Україна, дотримання вектора на євроінтеграцію, створення сприятливого інвестиційного клімату тощо.
Клони нардепа Клімова
Як самовисуванець іде на вибори й екс-регіонал Леонід Михайлович Клімов, нині мажоритарник з групи "Відродження". Клімов був нардепом Верховної Ради 5-ти скликань. На виборах 2014 року він здобув 31% (17 935 голосів).
Нардеп Клімов розписав у своїй програмі, що переживає за Україну та вболіває за її розвиток, окреслив такі пріоритети, як боротьба з корупцією, відродження села, соціальний захист. Він наголосив, що виступає за сильні регіони й посилення впливу місцевих громад.
Але, окрім нього, в окрузі зареєструвалися також самовисуванці Денис Миколайович Клімов, який працює журналістом в обласній інформаційній газеті "Дорожній контроль. Вінниця", та Василь Геннадійович Климов, тимчасово безробітний мешканець Дружківки Донецької області.
При цьому на сайті ЦВК у профілі Дениса Клімова завантажується передвиборча програма мажоритарника з Луганської області Юрія Едуардовича Полулященка.
Василь Климов у своїй програмі пише про те, що на окрузі буде "всіма зусиллями домагатися поліпшення умов життя, роботи, навчання простих громадян у районах одеської області" (саме з маленької літери, – прим. ЧЕСНО). З-поміж цікавих пунктів – вимога заборони на продаж землі в інтересах олігархів; упровадження альтернативної енергетики; участь у програмі незалежності України за принципами: зменшення споживання, збільшення видобутку, диверсифікація джерел; контроль використання кредитів не на другорядні потреби, а на будівництво й ремонт житла, доріг, відкриття нових підприємств для забезпечення людей робочими місцями.
Читайте також про претендентів на округи Одеси: Депутати з партії Труханова-Кернеса претендуватимуть на всі округи Одеси
Читайте про те, як розподілили субвенції на Одещині та як нардепи використали їх для піару: Економія в робочий час: як нардепи Одещини заощаджують власні кошти на піарі завдяки субвенціям
Поділитись