Нардеп із фракції БПП Андрій Немировський поніс документи до ЦВК як самовисуванець. "Європейська солідарність" (БПП) поки що не висунула жодного кандидата в цьому окрузі. "Свободу" представляє депутат Києво-Святошинської райради Олександр Кириченко. "Голос" висунув журналістку з Ірпеня Михайлину Скорик. Від "Слуги народу" балотується Олександр Горобець.
Ze!Горобець: кого команда Зеленського висунула в окрузі?
Олександр Горобець на сторінці у Facebook повідомив своїх підписників, що подав документи до ЦВК, але на офіційному сайті інформації про реєстрацію цього кандидата ще немає.
Він працює заступником гендиректора ТОВ "Сфера житлобуд" – генпідрядника ЖК "Софіївська сфера". До цього обіймав посаду заступника керівника ДП "Укрспирт".
У 2016-2017 роках був радником з юридичних питань голови Макарівської райради Київської області.
До цього 4 роки був заступником директора департаменту в управлінні містобудівного кадастру Київської ОДА.
Також Горобець був помічником-консультантом нардепа ВРУ 6-го скликання від "Нашої України" Юрія Бута.
У місцевому штабі партії "Слуга народу" редакції Руху ЧЕСНО надали передвиборчу програму кандидата для аналізу. ЇЇ друга частина присвячена діяльності на окрузі.
Тут наведені загальні фрази: "візьму під контроль", "підтримуватиму". Частина цих обіцянок виборцям є повноваженнями депутатів обласних чи районних рад.
Досить популістські обіцянки: "створення робочих місць", що фактично можна реалізувати шляхом набуття статусу депутата місцевої або районної ради. Це типові обіцянки, які дають своїм виборцям кандидати-мажоритарники, щоб підвищити свій рейтинг.
Цікаво, як кандидат Зе!команди домагатиметься відкритості засідань сесій і комісій місцевого рівня?
Окрім того, як зазначено у програмі Горобця, він планує ініціювати залучення коштів на будівництво лікарень, шкіл, садочків та ремонти доріг, але для цього необов'язково бути нардепом. Ініціативу щодо виділення на округ субвенцій на соціально-економічний розвиток можуть виявити не лише народні обранці, а й інші суб'єкти бюджетного процесу – голови місцевих рад і місцеві депутати. Депутати ж Верховної Ради у своїх програмах повинні писати переважно про напрямок законодавчої роботи для всієї країни.
І найпарадоксальніше те, що Горобець обіцяє підтримувати створення нових парків та скверів, якими округ уже "засіяний". Його опонент – екс-мер Ірпеня, відомий "гречкосій" Володимир Карплюк – навіть називає Ірпінь "містом парків".
Хмара слів передвиборчої програми Горобця має такий вигляд:
Немировський: округ буде взяти складніше, ніж Сталінград
Восени Рух ЧЕСНО повідомляв про те, що обласний осередок БПП домовився з екс-мером Ірпеня Володимиром Карплюком, який уже зареєстрований кандидатом у цьому окрузі. Колишній чиновник, який є фігурантом антикорупційних розслідувань, мав допомагати кандидату Петрові Порошенку на президентських виборах. А натомість – здобути підтримку партії.
Тогочасний очільник обласної парторганізації БПП Ігор Кононенко тоді це спростував, наголосивши, що партія виставить кандидатів у всіх округах Київщини. Станом на зараз від БПП ("Європейської солідарності") немає жодного кандидата. А сам Кононенко вийшов з партії й пішов самовисуванцем у сусідньому 94-му окрузі.
Навіть перейменування не допомагає БПП підвищити свій рейтинг. Як свідчать результати останніх соцопитувань, до парламенту може потрапити 5% – 11 політиків.
Тому члени фракції БПП шукають собі округи, де вони могли б позмагатися за право стати законотворцем.
Так, документи до ЦВК передостаннього дня реєстрації, 19 червня, подав нинішній народний депутат, кнопкодав Андрій Немировський, який попереднього разу балотувався за списком "Самопомочі", але до фракції так і не ввійшов. Наразі він член фракції БПП.
Немировський твердить, що ці вибори будуть битвою, і навіть не "Сталінградом". Володимир Карплюк, який першим зареєструвався в окрузі, уже має агітаційні ролики на телеканалі "1+1" у прайм-таймі, а в Ірпені активно використовує адмінресурс.
Наразі передвиборчої програми Немировського ще немає на сайті ЦВК, оскільки від моменту подання документів до появи на сайті кандидата та його програми потрібно кілька днів.
Нардеп підтримував зоозахисників під час пікету прокуратури Київської області, коли в селищі Коцюбинське депутат, якого звинувачували в отруєнні собак, самопроголосився головою.
За час роботи в парламенті він подав 110 законопроектів та 72 депутатські запити.
Кого висуває ВО "Свобода"?
Президентські вибори показали, що найбільшу підтримку кандидат від "Свободи" здобув на Заході України. На Київщині, до якої входить 95-й округ (Києво-Святошинський район і Приірпіння), "свободівець" отримав дещо менш ніж 2% голосів виборців.
Рейтинг "Свободи" є доволі низьким. Останні результати соцопитувань свідчать про те, що партія має близько 2% підтримки. Для того, щоб потрапити до парламенту за партійним списком, треба подолати 5%-й бар'єр. А отже, мажоритарка – чи не єдиний шанс для партії мати своїх представників у законодавчому органі.
На з'їзді партія затвердила кандидатом Олександра Кириченка. Це депутат Києво-Святошинської райради – району, який належить до 95-го округу.
Програма Кириченка майже ідентична передвиборчій програмі кандидата у Президенти на виборах 2019 року Руслана Кошулинського.
Ось який вигляд має хмара слів його програми.
У ВО "Свобода" вирішили висувати кандидатом депутата саме Києво-Святошинської ради, а не облради від "Свободи", атовця Ігоря Домбровського, якого виборці Приірпіння обрали до облради 2015 року. З'їзд ухвалив, що Домбровський буде в партійному списку під очевидно непрохідним номером наприкінці другої сотні.
"Голос" висуває Михайлину Скорик-Шкарівську
8 червня відбувся з'їзд партії "Голос". Делегати вирішили кандидувати у 95-му окрузі журналістку Михайлину Скорик-Шкарівську, яка мешкає в Ірпені.
Михайлина Скорик-Шкарівська працювала головною редакторкою сайту podrobnosti.ua телеканалу "Інтер", у газеті "Лівий берег", на сайтах sobytia.tv, tochka.net та ін.
Як колумністка "Української правди" активно висвітлює корупційні справи регіону, дерибани землі, затвердження Генплану Ірпеня без належних громадських обговорень із силовим супроводом тітушок та виведення коштів з місцевого бюджету.
Про те, що Скорик заборонили в'їзд до Росії та Білорусі, вона дізналася 2017 року під час візиту до Білорусі. Журналістка пов'язує це з тим, що вона була у Криму напередодні псевдореферендуму 2014 року. Тоді виявляла активну позицію щодо анексії Криму та російської агресії на Донбасі, писала про це в соцмережах, проводила тренінги з протидії пропаганді Кремля.
Чоловік Михайлини Скорик загинув під Іловайськом 2014 року.
Такий вигляд має хмара слів її передвиборчої програми.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО вже писав про те, що ЦВК зареєструвала кандидатами у виборчому окрузі №95 двох депутатів Київської облради.
Рух ЧЕСНО вже проаналізував перших зареєстрованих кандидатів у 93-му окрузі на Київщині, агітацію в Києво-Святошинському районі у 95-му окрузі, а також клонів 95-го та 94-го округів.
Окрім того, Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку партії "Сила й честь" – туди пішли нардепи із "Самопомочі", БПП і посадовці часів Януковича.
Також зробили огляд перших десяток списків "Слуги народу", "Європейської солідарності", "Батьківщини", "Української стратегії Гройсмана", "Голосу" та "Опозиційної платформи – За життя". Політична партія "Голос" уже відкликала кількох своїх кандидатів з мажоритарних округів після перевірки їх на доброчесність.
Нагадаємо, 21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.
Поділитись