Підприємиця з Луганщини каже, що її попросили надіслати “ляшківцям” чужі кошти

Фото: Підприємиця з Луганщини каже, що її попросили надіслати “ляшківцям” чужі кошти

Підприємиця із міста Кремінна Луганської області Ольга Лопата перерахувала "Радикальній партії" 49 тисяч гривень. Про це свідчить фінансовий звіт партії. У коментарі руху ЧЕСНО Лопата  повідомила, що це були не її особисті гроші.

Згідно із законом "Про політичні партії" всі внески на користь партії мають здійснюватися особисто, а перерахунок чужих коштів є щонайменше порушенням процедури надання внеску. У низці випадків партії використовують посередників для заведення коштів на офіційні рахунки, таким чином приховуючи імена реальних донорів.

Ольга Лопата - співзасновниця  кафе "Казка" у Кремінній.

У коментарі Громадському Руху ЧЕСНО вона підтвердила, що надсилала гроші "Радикальній партії", однак зазначила, що про перерахування її попросили, а гроші були не її.

Чиє це було прохання жінка не сказала і не підтвердила, що це були співробітники "Радикальної партії". Від імені Лопати на рахунок партії надійшло шість платежів протягом одного дня - 21 січня.

Ще один донор партії, Ілона Плоткіна з Кривого Рогу перерахувала політсилі 598 тисяч.

У лютому 2019 року шукала роботу вихователя або продавця-консультанта.

У коментарі Руху ЧЕСНО Плоткіна повідомила, що працювала у "Радикальній партії" волонтером.

"Я там працювала волонтером і мене попросили просто дати документи", - сказала Плоткіна.

Нагадаємо, понад 90 працівників "Радикальної партії" на мінімальній зарплаті профінансували свого роботодавця на 9,3 мільйона гривень протягом останніх трьох років.

Наприклад, Сергій Горобець із Нікополя отримав з 2016 року від партії 149 тисяч, а пожертвував 1,3 мільйона. Горобець був довіреною особою Олега Ляшка на президентських виборах 2019 року. Він також засновник газети "Правда Ляшка" Дніпропетровщина".

Катерина Мунтян із Дніпра отримала зарплати 32,3 тисячі гривень, а віддала "Радикальній партії" 459 тисяч. Згідно із аналітичною системою YouControl, бізнесу у Мунтян немає.

Частина донорів зараз є у списку "Радикальної партії" на парламентські вибори.

"Радикальна партія" у першому кварталі 2019 року зібрала 109,5 мільйонів внесків від фізичних та юридичних осіб.

Ще 12,2 мільйонів партія отримала з бюджету. Загальний бюджет політсили склав 121,8 мільйонів гривень. Левову частку бюджету, 104 мільйони, "радикали" перерахували до виборчого фонду свого лідера Олега Ляшка.

До цього "радикали" існували насамперед завдяки державному фінансуванню, адже приватного майже не отримували. У 2016-2017 році частка держкоштів у бюджеті партії становила 98%.

Нагадаємо, політична партія "Самопоміч" у першому кварталі 2019 року зібрала від приватних осіб рекордні за останні кілька років 15 мільйонів гривень. Із них 9,8 мільйона – від фізичних осіб та 5,7 мільйона – від юридичних.

У першому кварталі 2019 року народний депутат України, член фракції "Блок Петра Порошенка" Гліб Загорій та його дружина Катерина, яка очолює "Фонд родини Загорій", профінансували партію Порошенка на 1,3 мільйона гривень.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]