Колишній радник Авакова йде в першій 20-ці "Слуги народу"

Фото: Колишній радник Авакова йде в першій 20-ці "Слуги народу"

Владислав Криклій – начальник Головного сервісного центру МВС України. До цього він був радником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це свідчить його декларація за 2014 рік. Окрім того, Криклій – колишній власник компанії, до якої має питання Державна фіскальна служба. Фірму підозрюють у тому, що вона діяла як конвертаційний центр.

 

Зараз Криклій – кандидат у народні депутати.

"На з'їзді партії "Слуга народу" мене було висунуто кандидатом під №12 на вибори до парламенту в багатомандатному виборчому окрузі", – написав на своїй сторінці у Facebook Владислав Криклій.

Зауважимо, що кар'єру в державних органах Криклій розпочав як радник Авакова. Уже за рік, 2015-го, міністр призначив його заступником начальника Департаменту ДАІ МВС України. Утім, на цій посаді Криклій довго не затримався. Того ж таки 2015 року Аваков зробив його в.о. директора Головного сервісного центру МВС України, ким кандидат у нардепи працює донині.

Коли Рух ЧЕСНО звернувся до Криклія по коментар, то спершу він запропонував приїхати до нього, а отримавши відмову, зголосився завітати до офісу Руху ЧЕСНО. Однак на пропозицію записати інтерв'ю на камеру не пристав. Тому домовилися про коментар телефоном, хоча 12-й номер у списку партії "Слуга народу" певен, що політиком ще не є.

"Усе просто. По-перше, Аваков не просував по службі, та, звісно, підтримка міністра була. Спочатку, коли формувалася його команда, я був знайомий з її членами. Керівник апарату запросив мене взяти участь у реформі МВС і подивитися, що можна змінити. У мене був досвід ІТ-підприємництва. У нас Ека Згуладзе з'явилася, багато напрацьовували щодо стратегії. На той час стояло актуальне питання стосовно змін у Державтоінспекції, і якось вона мені запропонувала: "А давай пойдешь работать в МРЕВ!" Я перепитав, який мені сенс працювати в МРЕВ, якщо ми можемо робити цікаві для мене ІТ-продукти та щось змінювати. Згуладзе пояснила, що є цікавий досвід Грузії. Ми вивчили досвід, як створювали та брали участь у розбудові сервісних центрів у Грузії. Після цього вона подала мою кандидатуру пану Авакову. Пан Аваков мене підтримав".

Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook відрекомендував Владислава Криклія як 29-річного економіста, котрого підтримує Арсен Аваков.

"Уверен, что молодость и энергия Владислава вместе с поддержкой министра МВД, депутатов из Комитета по законодательному обеспечению работы правоохранительных органов и содействие со стороны начальника Департамента ГАИ Украины Анатолия Сиренко приведут к самым прекрасным результатам в деле реформы МВД под эгидой Арсена Авакова", – додав Геращенко у своєму дописі про призначення Криклія.

І поки Криклій працював на високій посаді в правоохоронних органах, слідчі управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області запідозрили ТОВ "Вебікс", у якому посадовець був бенефіціаром, у незаконній діяльності як "конвертаційний центр".

28 липня 2015 року фіскали відкрили кримінальне провадження №32015110130000019 за фактом фіктивного підприємництва та сприяння в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, Владислав Криклій вийшов зі складу засновників цієї фірми тільки в липні 2016 року.

Тож відкрите кримінальне провадження стосується періоду, коли Криклій мав вплив на діяльність компанії як її співвласник. ТОВ "Вебікс" також зазначене в його декларації за 2015 рік.

Як ідеться в ухвалі Солом'янського районного суду м. Києва від 6 вересня 2016 року, на території Київської області нібито діяла організована злочинна група з п'яти осіб, яка за посередництва, ймовірно, фіктивних компаній (серед яких була й фірма Криклія – ТОВ "Вебікс") реалізовувала схеми незаконного формування податкового кредиту. Така діяльність мала ознаки конвертаційного центру.

Також податківці з'ясували, що всю звітність цих фірм надсилали з однієї ІР-адреси, а самі компанії, і ТОВ "Вебікс" зокрема, не мали ані працівників, ані жодних активів.

Сам кандидат у народні депутати пояснює, що справами фірми не цікавився:

"Я не згадав, якого року ми зареєстрували компанію "Вебікс". Спочатку вона займалася скандинавськими аукціонами. Я залишався міноритарним акціонером. Потім, коли я дізнався, що є якісь проблеми… Там був такий співвласник – Віталій Волтарніст… Я побачив, що вони далі ведуть якусь діяльність, і попросив прибрати мене з цієї організації, оскільки я її не контролював, не розумів, чим вони займаються. Мені це було абсолютно нецікаво. Якщо є якісь кримінальні справи та провадження, то, гадаю, коректніше до нього звертатися, тому що він був директором".

Політик наголошує, що на момент відкриття кримінального провадження передав корпоративні права в управління, бо пішов працювати радником до Авакова.

Але якщо з компанії "Вебікс" Владислав Криклій вийшов у середині 2016 року, то ще два підприємства, згідно з декларацією посадовця за 2018 рік, залишались у його власності.

Серед них – ТОВ "Інтер Фінанс Україна", у якому Криклію належать 30%. За інформацією аналітичної системи YouControl, від липня 2010 року до червня 2014-го він був ще й очільником цієї фірми.

У березні 2013 року, коли компанією керував Владислав Криклій, між ТОВ "Інтер Фінанс Україна" та КП "Київжитлоспецексплуатація" було укладено угоду про розміщення реклами в ліфтах житлових будинків, за що комунальному підприємству мали сплачувати кошти.

Та попри підписаний договір, гроші на рахунок КП надійшли тільки частково. За період від травня до листопада 2013 року заборгованість сягнула 1,9 мільйона гривень. Відтак угоду розірвали, а на фірму "Інтер Фінанс Україна" комунальники подали до суду та стягнули з неї 2 мільйони гривень. Про це йдеться в рішенні Господарського суду м.Києва від 5 грудня 2014 року.

Щодо боргу перед комунальним підприємством Криклій, який позиціонує себе як ІТ-знавець, наголошує на тому, що, на його думку, комунальники виставили завищені ціни на розміщення реклами в ліфтах. У результаті компанія не змогла розвинути рекламний бізнес і фактично збанкрутувала.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку партії "Слуга народу", а також виявив серед інших кандидатів у списку помічника нардепа-"нарфронтівця" Антона Геращенка та ще двох людей, пов'язаних з ГО, співзасновником котрої є Геращенко. Крім того, у партійному списку опинилися кіоскери, один з яких лобіює в Києві особисті інтереси.

Фото: mvs.gov.ua


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]