Замість Мураєва на Зміївщині балотується його колишня дружина

Фото: Замість Мураєва на Зміївщині балотується його колишня дружина

Станом на 17 червня Валерія Мураєва – єдина зареєстрована кандидатка на 181-му окрузі. Це екс-дружина чинного народного депутата, якого двічі обирали до парламенту саме від цього округу. Сам нардеп очолив список "Опозиційного блоку", який поки що не набирає й 1% голосів.

Попри розлучення, колишнє подружжя не припиняє політично підтримувати одне одного. За сприяння Мураєва відбувся концерт до 9 Травня. На сцені була радянська символіка – зірка із серпом та молотом.

Рух ЧЕСНО фіксував рекламу Мураєвої на окрузі ще 2018 року й далі стежить за виборчою кампанією в регіоні.

Фігуранта антикорупційних розслідувань, позафракційного нардепа-прогульника Євгенія Мураєва двічі обирали до Верховної Ради від мажоритарного округу №181, центр якого розташований у місті Зміїв Харківської області. Однак на цьогорічних позачергових парламентських виборах він балотується як перший номер у списку партії "Опозиційний блок".

7 червня 2019 року стало відомо, що "Опозиційний блок" та ще 4 партії ("Відродження", "Довіряй ділам", "Наші", "Партія миру та розвитку") підписали меморандум про спільну участь у виборах до Верховної Ради.

У своїй програмі Мураєва зазначає, що обстоюватиме позаблоковий статус України, підтримує проведення референдумів і виступає за виконання Мінських угод. Позаблоковий статус обіцяв підтримувати й її чоловік Мураєв. Про це йдеться в його програмі за 2014 рік.

Окрім цього, у програмі Мураєвої міститься доволі популістський блок, який не стосується повноважень народного депутата, а є виключно компетенцією депутатів місцевих рад, котрі розподіляють місцевий бюджет.

Так, Мураєва як потенційна законотвориця виступає за групи подовженого дня у школах, чого вона могла б домогтися як депутатка місцевої ради. До такого прийому в програмах кандидати в нардепи вдаються доволі часто, щоб схилити на свій бік виборців. Такою самою популістичною є й обіцянка щодо зниження тарифів, які затверджує не парламент, а Кабінет Міністрів України.

На попередніх місцевих виборах харків'янку Валерію Мураєву обрали до Харківської облради від 76-го округу, центр якого в місті Зміїв. Вона балотувалася як безпартійна за списком "Опоблоку". На окрузі за неї проголосували 2,6 тис. містян (43,8% виборців).

Невдовзі після виборів Мураєва очолила обласну організацію партії "Центр", що з 2016 року до грудня 2018-го мала назву "За життя". Проте у вересні минулого року Мураєва з'явилась у відеоанонсі партії "Наші", головою якої після виходу з політради "За життя" став нардеп Євгеній Мураєв.

Саме від цієї партії Мураєв балотувався на посаду Президента на виборах 2019 року, але зняв свою кандидатуру на користь Вілкула, котрий у результаті набрав дещо більш ніж 4% голосів.

Фото: околиця міста Зміїв, березень 2019 року; із соцмереж

Із березня 2019-го Валерія Мураєва очолює харківський осередок партії "Наші".

У квітні 2017 року Мураєви розлучилися через "непорозуміння, різницю інтересів, утрату поваги одне до одного". Утім, прізвище депутатка вирішила не змінювати.

Та, попри "втрату поваги", Мураєва далі політично підтримувала колишнього чоловіка.

Ще наприкінці 2018 року ми, аналізуючи роботу депутатів Харківської облради від Зміївщини, писали про те, що Мураєва працювала та рекламувалася не тільки у Змієві (звідки її обрали до облради), а й на всьому 181-му мажоритарному окрузі. Отже, є підстави вважати, що балотуватися саме від цього округу вона планувала давно.

Фото: околиця міста Зміїв, листопад 2018 року; автор: Руслан Зерницький, аналітик Руху ЧЕСНО

Наприклад, 1 вересня 2018 року Валерія Мураєва, усупереч базовому закону "Про освіту", поїхала до Покотилівської школи з подарунками. Їздила депутатка й вітати з Днем народження Рогань, відкривати дитячі майданчики в селищах Докучаєвське та Васищеве. А на початку вересня "за підтримки Мураєвих" до Мерефи завітала співачка Ірина Білик.

Ще наприкінці 2018 року ми зазначали, що Мерефа, Покотилівка, Докучаєвське, Рогань і Васищеве належать до 181-го мажоритарного округу, від якого до ВРУ обрали Євгенія Мураєва, і не потрапляють до округу його екс-дружини. Тоді ж ми намагалися дізнатися й про парламентські амбіції Валерії Мураєвої.

"Во-первых, как я могу знать, что вы представляете какое-то издание? Во-вторых, откуда вы взяли мой личный телефон? И, в-третьих, если вы хотите получить какую-то информацию, напишите, пожалуйста, на бумаге и отправьте на областной совет", – сказала тоді депутатка під час телефонної розмови.

Рух ЧЕСНО лист із переліком запитань надіслав, однак на момент опублікування матеріалу майже за чотири тижні відповіді не отримав.

Утім, на цьому поїздки Мураєвої округом не закінчилися. Приміром, у травні 2019 року вона нагороджувала випускників Роганської гімназії на святі останнього дзвоника.

Ми писали й про те, що у квітні цього року Валерія Мураєва роздавала на окрузі великодні паски від себе та свого екс-чоловіка.

Фото: квітень 2019 року; зі сторінки Валерії Мураєвої у Facebook

Цікаво, що у травні 2019 року у Змієві відбувся концерт до Дня перемоги у Другій світовій війні. На сцені поряд з ім'ям та прізвищем Євгенія Мураєва була зображена заборонена в Україні комуністична символіка.

Фото: травень 2019 року; із соцмереж

Прізвище екс-чоловіка дає Валерії Мураєвій додаткові преференції на 181-му окрузі під час виборів до Верховної Ради. І на 17 червня офіційно зареєстрованих конкурентів, судячи із сайту ЦВК, у неї немає. Останній день реєстрації кандидатів у депутати шляхом самовисування – 20 червня. Наразі залишається відкритим питання, чи встигнуть потенційні конкуренти Мураєвої подати документи для реєстрації.

Нагадаємо, що минулоріч очільник Зміївської РДА Віталій Кошеленко не виключав можливості свого балотування до Верховної Ради на 181-му окрузі.

"Мысли по поводу парламентских выборов есть, но пока ничего конкретного сказать не могу. Окончательное решение, баллотироваться или нет, будет зависеть от политической ситуации в стране. Но если всё-таки буду, то по мажоритарному округу. Да, скорее всего, по 181-му", – казав він тоді в коментарі Руху ЧЕСНО.

Раніше Громадський рух ЧЕСНО писав про діяльність депутатів Харківської облради від Зміївщини, проаналізував декларації депутатів Зміївської міської ради, їхні голосування й відвідування засідань сесій і комісій 2017 року та підготував матеріал про відвідуваність депутатів Зміївської райради 2017 року та їхні декларації.

Фото: partiya-nashi.org


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]