Піаряться й не реєструються: виборчі перегони на Полтавщині

Фото: Піаряться й не реєструються: виборчі перегони на Полтавщині

Бажання балотуватися на 148-му мажоритарному окрузі виявили вже шестеро осіб. Серед них – чинний нардеп, місцева активістка, представники "Голосу" та Радикальної партії Олега Ляшка. Але офіційно зареєструвався поки що лише один кандидат.

Протистояння (екс) радикалів

На 148-му окрузі в народні депутати планують балотуватись одразу троє кандидатів, котрі мають стосунок до Радикальної партії Олега Ляшка. Це, зокрема, колишні члени політичної сили, самовисуванці Ігор Лінчевський та Руслан Ляшко, а також кандидат від партії Віталій Мірошниченко.

Наприкінці травня Ігор Мосійчук на своїй сторінці у Facebook заявив про вихід з Радикальної партії та анонсував створення власної політичної сили, але вже після виборів до Верховної Ради. У тому самому дописі він повідомив, що на 148-му окрузі до парламенту балотуватиметься член його команди Ігор Лінчевський.

Лінчевський – наразі єдиний офіційно зареєстрований кандидат на окрузі. Нині він безпартійний і йде на вибори як самовисуванець.

Раніше Лінчевський був членом партії "Народний фронт", від якої балотувався до парламенту 2014 року. 2015-го намагався потрапити до Дніпропетровської обласної ради вже від БПП, але знову безуспішно. А 2018 року великодньої ночі Мосійчук вручив Лінчевському партійний квиток Радикальної партії.

http://bastion.tv/media/news/b3d49576aef14826b3a2f6e1323070c8.jpeg

І. Мосійчук вручає І. Лінчевському партквиток великодньої ночі (джерело – ГО "Останній бастіон")

Фото з профілю І. Лінчевського у Facebook у березні 2019 р.

Лінчевський – комерційний директор ТОВ "УКР БАТ ЛТД", що зареєстроване у Дніпрі та здійснює гуртову торгівлю запчастинами для автомобілів. При цьому, згідно з офіційною інформацією, проживає кандидат у Лубнах, раніше мешкав у Дніпрі, а родом із Саратовської області.

Прізвище Лінчевського стало відомим широкому загалу 2017 року. Тоді, як повідомляє "Тиждень.ua", він фігурував у справі щодо незаконного збагачення нардепа від "Народного фронту" Євгена Дейдея. Лінчевський нібито позичив йому понад 100 тисяч доларів готівкою. А генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що це "фіктивна позика", якою хотіли прикрити невідповідність між задекларованими Дейдеєм 1,5 млн офіційних доходів і вартістю належного йому майна (6,4 млн).

Конкуруватиме з Лінчевським колишній помічник Мосійчука, а нині очільник обласного осередку Радикальної партії Віталій Мірошниченко. Він каже, що це його перший досвід балотування й таке рішення ухвалили на з'їзді партії 10 червня.

В. Мірошниченко та О. Ляшко на з'їзді Радикальної партії (джерело – соцмережі)

Після виходу Мосійчука з Радикальної партії Мірошниченко вирішив скласти повноваження його помічника, бо певен, що "на двох стільцях не всидиш". Попри це, за його словами, вони залишилися в добрих стосунках.

Кого вважає за головного опонента на окрузі, Мірошниченко не зізнається:

"Потрібно боротися не зі своїми політичними опонентами, а із самим собою. За все в житті, що ти зробив чи сказав, потрібно буде відповідати. Як кажуть, ніде так не брешуть, як на війні, у політиці та після… полювання. Тому головне, щоб мої політичні опоненти говорили виважені речі, за які вони будуть відповідати. І якщо вони це пообіцяють, то зроблять і доведуть сказану справу до кінця, якщо стануть народними депутатами".

 

Ще один колишній радикал – депутат Полтавської обласної ради Руслан Ляшко – теж не заперечує, що може висуватися на цьому окрузі.

"Коли я зареєструюся, то надам вам інформацію. На сьогодні поки що ми вирішуємо це питання з громадськими організаціями, з колективами підприємств. Я не готовий зараз дати вам відповідь на це запитання. До 20 числа все вирішиться".

Ляшко вже балотувався до Верховної Ради, але безуспішно. 2015 року його обрали депутатом обласної ради від Радикальної партії, проте на початку червня він написав заяву про вихід з РПЛ та її фракції в облраді.

Руслан Ляшко разом із дружиною Наталією є співзасновниками ТОВ "Наш млин", яке виробляє продукти борошномельно-круп'яної промисловості. Також він володіє торговою маркою "Наша пекарня", що має мережу магазинів у Лубнах.

Новостворені партії мають лише потенційних кандидатів

Потенційна кандидатка до ВРУ – журналістка Анастасія Ляшенко. Вона запропонувала Президенту свою кандидатуру в народні депутати й хотіла заручитися підтримкою партії "Слуга народу".

Щоправда, до місцевої "Зе!команди" Ляшенко ставиться критично. Про все це вона написала на своїй сторінці у Facebook:

"Поки самопроголошена "команда" Зе в Лубнах збирається писати президенту, я тут сама до нього приїхала. Передала листа, у якому громадськість 148 виборчого округу, громадські об'єднання й організації звернулися до Володимира Зеленського, аби його політична сила підтримала мене на виборах в народні депутати".

Біля Адміністрації Президента вона записала відео про те, що громадські об'єднання виборчого округу підтримують її кандидатуру та просять, аби підтримав і Зеленський.

Під час розмови з журналістами Руху ЧЕСНО Анастасія Ляшенко зізналася, що особисто зустрітися з Президентом у неї не вийшло – вона тільки передала йому листа. І що є ймовірність, що "Слуга народу" кандидуватиме на окрузі іншу людину. Якщо це станеться, то Ляшенко, за її словами, розглядатиме варіант самовисування.

"Сьогодні з'явилася інформація, що "Слуга народу" підтримує кандидатуру Некрасова, невідомого нам бізнесмена й банкіра", – повідомила Ляшенко.

Вочевидь, ідеться про Костянтина Некрасова. Його батько – банкір Олександр Некрасов, котрий володіє контрольним пакетом акцій АТ "Полтава-банк". Сам Костянтин Некрасов був акціонером банку до 2017 року. Нині ж він бенефіціар восьми підприємств, одне з яких – акціонерне товариство "Лубнифарм", де він є головою наглядової ради.

Інформація про те, що Некрасов балотуватиметься до Верховної Ради від "Зе!команди" на 148-му окрузі, днями з'явилась у Вікіпедії. На головній сторінці сайту Некрасова також міститься інформація, яка свідчить про його прихильність до Зеленського.

Скриншот із сайту Костянтина Некрасова

Від партії "Голос" на 148-му окрузі в нардепи йтиме підприємець Артур Кобзар. Список усіх кандидатів на одномандатних виборчих округах політична сила опублікувала на своєму сайті.

Кандидат від партії "Голос" А. Кобзар

Артур Кобзар – директор будівельної компанії "Будгруп" і співвласник фермерського господарства "Софія-агро", яке зареєстроване та працює в межах 148-го округу – в Оржицькому районі. Також він є співзасновником громадської організації "Полтавська платформа".

Спроба номер 2

Про намір повторно висуватися до Верховної Ради заявляє й Костянтин Іщейкін.

"Після п'яти років напруженої роботи є нове бачення для розвитку округу, бо чимало першочергових потреб громад вирішено. Заходити з нуля і з досягненнями – дві великі різниці".

За його словами, він ще не зареєструвався кандидатом, бо збирає необхідні документи.

У парламенті Іщейкін очолює підкомітет з питань бюджетної політики та вдосконалення положень Бюджетного кодексу. Офіційно він безпартійний, хоча на попередніх парламентських виборах балотувався від БПП і нині є членом фракції цієї партії в Раді.

Іщейкін є фігурантом антикорупційних розслідувань. Журналісти "Bihus.info" виявили, що 2014 року він продав своїй тещі незадекларовані квартиру та паркомісце в курортному місті Варна в Болгарії, а влітку 2016-го переписав болгарську компанію "Юкон Інвест" на свого помічника Сергія Соколовського.

На окрузі нардеп веде доволі активну діяльність. Приміром, наприкінці травня він вручив соцпрацівницям Великобагачанського територіального центру соціального обслуговування велосипеди та подяки від свого імені, а його помічники роздавали малечі подарунки до Дня захисту дітей.

Подарунки він народного депутата (джерело – ІВ "Полтавщина")

Подарунки від народного депутата (джерело – сторінка К. Іщейкіна у Facebook)

Іщейкін запевняє, що такі активності – це не піар, а доброчинність і вони не пов'язані з наближенням виборів.

"Я всі 5 років витрачав свою зарплату, всякі виплати на різні благодійні ініціативи. У мене є програма мікрогрантів, коли різні ГО чи просто ініціативні представники громад пишуть заявки на локальні проекти, а я розглядаю й ухвалюю рішення, буває, що відкритим голосуванням у Facebook, якщо накопичується кілька цікавих проектів. Це моя постійна робота, а не агітаційна".

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, скільки субвенцій народні депутати від Полтавщини залучили на свої округи та хто з них піарився на коштах платників податків.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]