Вибори до Верховної Ради призначено на 21 липня, а потенційні кандидати не поспішають подавати документи для реєстрації. Так, на 5 червня на сайті ЦВК було зареєстровано 35 кандидатів у народні депутати, а кількість одномандатних виборчих округів – 199. У партій є час до 10 червня, у самовисуванців – до 20-го.
За підрахунками Руху ЧЕСНО, Одеський міський голова Геннадій Труханов хоче завести до парламенту якнайбільше представників партії "Довіряй ділам" і заручитися їхньою підтримкою в регіоні. До цього списку вже входять Сергій Ківалов, Дмитро Голубов (нині народний депутат від БПП), голова облради Одещини і брат нардепа від БПП Анатолій Урбанський.
В Одеській області першим подав свою кандидатуру самовисуванець Леонід Клімов – нардеп-мажоритарник від округу №137. На цьому окрузі активізувався й очільник фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.
В Одесі почали боротьбу за мандати кандидати від партії мера Геннадія Труханова. Амбіції стосовно заведення до Верховної Ради своїх людей на прийдешніх парламентських виборах Труханов плекає давно. Раніше він зазначав, що, на його погляд, нардепи поширюють у парламенті "некоректну інформацію" про місто.
Кілька місяців тому міські депутати від партії "Довіряй ділам" активізувалися в усіх чотирьох районах Одеси.
"Зелене світло" спалахнуло на 133-му окрузі, який охоплює Київський район міста. В інтерв'ю Руху ЧЕСНО парламентар від цього округу Едуард Матвійчук сказав, що висувати свою кандидатуру не буде. Цей шанс планує використати прогульник Дмитро Танцюра, депутат Одеської міської ради. Він улаштовує на окрузі свята для дітей та зустрічається з мешканцями.
Власне, те саме робить у Київському районі й конкурент Танцюри – депутат облради від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Баранський. 4 червня він офіційно озвучив свої наміри балотуватися до Верховної Ради.
Схоже, намагатиметься знову пройти до парламенту на 134-му окрузі, до якого входить Малиновський район Одеси, кнопкодав і фігурант антикорупційних розслідувань Геннадій Чекіта. Протягом року він активно піарився на держсубвенціях. Зараз організовує заходи, які фінансує його благодійний фонд "Милосердя". Зазначимо, що в декларації Чекіти цього фонду немає. А його директоркою є Ганна Чекіта-Гладка, ймовірно, родичка нардепа. Також у травні одеські ЗМІ зафіксували факт роздавання виборцям медичних наборів.
У соцмережі Facebook 5 червня з'явився пост Олени Молодцової, котра називає себе колишньою дружиною Геннадія Чекіти. У своєму дописі вона звертається до керівників партії "Довіряй ділам" з проханням звернути увагу на моральні риси кандидата.
До речі, у декларації Чекіти наразі відсутні дані про членів родини. Раніше він зазначав лише сина.
Щодо фінансової спроможності нардепа, то за 2018 рік він задекларував 1,26 млн грн доходів (офіційна зарплата та відсотки від банківських вкладів) і 86,73 млн грн грошових активів.
Активність у Малиновському районі раніше виявляли Олександр Іваницький та Олександр Шеремет – депутати міської ради з фракції "Довіряй ділам", які представляють один район. Кого вибере Геннадій Труханов, поки що не відомо.
Марно вів агітацію соратник Труханова у Приморському районі Одеси. Днями на 135-му окрузі гучно заявляв про себе Марат Корольов – депутат міськради та за сумісництвом голова райадміністрації.
До 2 червня Корольов був певен, що він є єдиним трухановським кандидатом до парламенту від Приморського району. Однак після з'їзду оновленої партії "Довіряй ділам" у Харкові стало відомо, що до неї приєднався Сергій Ківалов – мажоритарник, якого у Приморському районі 4 рази обирали до ВРУ. Він уже почав агітацію під кольорами партії. 4 червня за підтримки Ківалова відбулося дитяче свято.
Сергій Ківалов, Дмитро Голубов і Геннадій Труханов 9 травня в Одесі. Джерело – Facebook-сторінка Дмитра Голубова.
З'явиться на окрузі й нове обличчя. Партія "Демократична Сокира" презентувала список своїх мажоритарників. В Одесі на крісло нардепа претендуватиме активіст Анатолій Мазур.
Поповнив лави партійців "Довіряй ділам" і давній друг Труханова, який узяв його на поруки під час розслідування справи щодо заводу "Краян", – мажоритарник від 136-го округу (Суворовський район Одеси) з фракції БПП Дмитро Голубов. Він активно "засіває" округ уже протягом кількох років. У цьому йому допомагає благодійний фонд "Манна небесна". Він теж долучився до виборчих перегонів і провів захід до Дня захисту дітей.
Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, як у суді розвалилася кіберсправа Дмитра Голубова.
Також до партії двох мерів приєднався голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський. Він був присутній на партійному з'їзді, що відбувся 2 червня в Харкові.
Олексій Рева, Анатолій Урбанський, Уляна Ткаченко, Сергій Чернов, Олег Бриндак, Геннадій Труханов, Геннадій Кернес, Сергій Удалов, Ольга Коник, Руслан Требушкін, Андрій Райкович, Галина Мінаєва, Богдан Андріїв на з'їзді партії "Довіряй ділам" 2 червня
Нещодавно він і його брат-нардеп Олександр Урбанський з фракції БПП піарилися на субвенціях з обласного та державного бюджетів. В інтерв'ю Руху ЧЕСНО Урбанський-молодший підтвердив, що балотуватиметься на своєму 143-му окрузі.
Не марнує часу ще один соратник Геннадія Труханова – народний депутат від 139-го округу Олександр Пресман (група "Відродження"). Свою кандидатуру в ЦВК він ще не зареєстрував, але його передвиборча кампанія вже стартувала. Зокрема, Пресман оновив символіку та гасло. Тепер він не лише "Творить добро", а й називає себе "Справжнім слугою народу". Не відстає нардеп від Президента й у диджиталі – усі охочі можуть поставити собі рамку у Facebook на підтримку кандидата.
Тим часом без рамок, але з подарунками об'їжджає округ конкурент Пресмана – Віталій Саутьонков.
За нашими спостереженнями, щонайменше двоє кандидатів можуть претендувати на 141-й округ. Активізувався на цій території та в медійному просторі Віталій Барвіненко. Зокрема, 18 квітня 2019 року в нардепа з'явилася сторінка у Facebook, де він розміщує пости про свою діяльність. Як і його колеги, він організовував святкові заходи до Дня захисту дітей, а також зробив подарунок мешканцям Білгорода-Дністровського – концерт до Дня міста. Конкуренцію Барвіненку може скласти мер Аккермана Алла Гінак. На минулих парламентських виборах вона висувалася від БПП і набрала на 5% голосів менше за Барвіненка. Гінак теж має іменний фонд – "Відродження". Матеріали про його діяльність публікує на власній сторінці у Facebook та в акаунті організації.
Також на 141-му окрузі ми зафіксували активність Олександра Дубового. Під час президентських виборів 2014 року він очолював штаб Юлії Тимошенко в Одеській області. Дубовий зустрічається з мешканцями й "засіває" округ подарунками. Крім того, він має власну ГО "Команда Дубового".
За кандидата публічно агітує голова Кілійської об'єднаної територіальної громади Павло Бойченко.
Іван Фурсін, імовірно, знову претендуватиме на 138-й округ. На сайті "ТРАСА Е-95", який пов'язують з нардепом, з'явився матеріал про те, як одесит змінив ім'я та прізвище і став повним тезкою парламентаря.
Свій намір знову йти до парламенту від 142-го округу озвучив Антон Кіссе та спростував інформацію про те, що балотуватиметься від партії "Довіряй ділам".
Депутат Чорноморської міської ради Сергій Червачов став другим кандидатом, якого від Одеської області зареєструвала ЦВК. Він претендує на округ №140 Василя Гуляєва, котрий активно спілкується з електоратом, а 28 травня до його акаунту у Facebook додалася нова сторінка.
Отже, як з'ясував Рух ЧЕСНО, з-поміж 11 нардепів від Одещини лише один не планує балотуватися до парламенту, а Одеський міський голова Геннадій Труханов хоче завести до Ради якнайбільше однопартійців.
Поділитись