Уздовж Житомирської траси помітно білборди Володимира Карплюка та голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової. Карплюк уже зареєструвався кандидатом у нардепи, а Смірнова ще тільки планує. Про це вона розповіла в коментарі Руху ЧЕСНО. Громадський рух ЧЕСНО моніторить перебіг виборчої кампанії на 95-му окрузі.
Де і як піариться Володимир Карплюк
Фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк станом на 3 червня був єдиним кандидатом на 95-му окрузі, який подав документи до ЦВК і зареєструвався. Очільник політичної партії "Нові обличчя" вирішив іти до парламенту без своєї партійної команди, у статусі самовисуванця.
Як раніше повідомляв Рух ЧЕСНО, Карплюк залишив посаду мера Ірпеня влітку 2018 року за домовленістю з обласним осередком БПП про співпрацю на президентських виборах. Після цього ірпінські правоохоронці припинили обшуки, від яких Карплюк тікав за кордон.
На посаді міського голови він за кілька перших років роботи пробув у відпустці загалом понад півроку.
Примітно, що на деяких регіональних інтернет-сайтах, які поширили новину про те, що фігурант антикорупційних розслідувань Карплюк балотується до ВРУ, замовчується інформація про його політичне минуле й оголошення йому підозри у вчиненні правопорушень.
Ба більше, опубліковані в цих місцевих ЗМІ статті мають однакові заголовки. З огляду на те, що жоден із зазначених сайтів не наводив фактів з біографії політика, це може свідчити про замовний характер матеріалів. До того ж дві публікації проілюстровано однією й тією самою світлиною.
Окрім матеріалів, які по суті виконують роль джинси, зі своєї сторінки у Facebook Карплюк розміщує рекламу в соцмережі, розраховану на мешканців Києво-Святошинського району та Приірпіння.
Цікаво те, що минулого року сім'я Карплюка витрачала в середньому більш ніж пів мільйона гривень щомісяця, а також придбала новий будинок в Ірпені площею понад 200 квадратних метрів і винаймала кімнату в Італії за ціною, еквівалентною річній заробітній платі екс-мера.
Громадський рух ЧЕСНО телефонував Карплюку для того, аби взяти коментар щодо його декларації та передвиборчої кампанії, але спершу він не брав слухавки, а згодом його номер виявився поза зоною досяжності.
Однак у соцмережі політик і далі активний. Він пише про те, що йому нібито загрожують двійники.
Смірнова – потенційна кандидатка на 95-му окрузі
Про те, що голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова може піти в нардепи на 95-му окрузі, Рух ЧЕСНО писав ще восени 2018 року. Саме тоді обласний осередок БПП, який готувався до парламентської кампанії, розподіляв округи між кандидатами й вирішив на окрузі №95 негласно підтримати Карплюка, хоча очільницею РДА Смірнову, котра має парламентські амбіції на цьому окрузі, призначив Петро Порошенко й саме від БПП вона балотувалася 2015 року до облради.
Смірнова – це квота УДАРу, який уже заявив про своє бажання йти на парламентські вибори самостійно й закликав приєднатися до них Міхеіла Саакашвілі.
Білборди Смірнової вже можна побачити вздовж Житомирської траси в межах 95-го округу.
Вони достоту не в кольорах партії Петра Порошенка, котра на ці вибори змінила і назву, і кольорову гаму, ставши синьо-жовтою.
Смірнову ще не зареєстровано як кандидатку. На білбордах вона демонструє власний звіт за 2018 рік.
Зазвичай чиновники та депутати звітують про свою діяльність за попередній рік на початку року. Наприклад, звіт за 2017 рік Смірнова оприлюднила в березні 2018-го.
Тоді мешканці Києво-Святошинського району не помічали білбордів зі звітом Смірнової.
Звітування в середині 2019 року за попередній рік може бути для політика нагодою нагадати про себе. По суті такі білборди виконують роль дочасної агітації, оскільки в ЦВК Смірнова ще не зареєструвалась як кандидатка.
"Узагалі, ми зараз роздаємо газету повністю з моїм звітом. Борди більше для впізнаваності й показати, що ми звітуємо. А хто захоче, інформацію знайде. Звіт саме зараз, бо не бачили сенсу робити його під президентські вибори – він би загубився в інформаційному просторі", – пояснює Смірнова.
Вона не приховує, що має намір балотуватися на 95-му окрузі:
"Я визначилася: я йду. З політичною силою я ще визначаюся. Є 5 років роботи, є що показати. Я глибоко знаю проблематику регіону – тут не парки треба будувати, тут треба розбудовувати соціальну інфраструктуру, тому що йде серйозна забудова, не вистачає садочків, медзакладів".
Що стосується фінансування виборчої кампанії, то голова Києво-Святошинської РДА, яку на посаді досі ніким не замінив Президент Володимир Зеленський, планує витрачати власні кошти. Але, можливо, звернеться також по допомогу до друзів.
Як зазначено в її декларації за 2018 рік, нещодавно Смірнова продала власну квартиру за 1,3 млн грн. Ці кошти вона показує як заощадження.
У коментарі Руху ЧЕСНО чиновниця додала, що наразі розробляє свою передвиборчу програму. На запитання, у якому комітеті парламенту вона хотіла б працювати, відповіла:
"У комітеті, пов'язаному з правоохоронною діяльністю. Зараз я вчуся в Академії МВС на юриста й, гадаю, буду корисною в цьому напрямі".
Зауважимо, що інформацію про звітування Смірнової вже поширили ЗМІ.
Аналогічний матеріал можна знайти й на іншому сайті.
Інформацію подано так само, як і у випадку з Карплюком. Практично однаковий текст із використанням ідентичної фотографії політика може свідчити про джинсу.
Поки що Громадський рух ЧЕСНО не зафіксував рекламних дописів на сторінці Смірнової в соцмережі.
Та оскільки Смірнова обіймає посаду голови Києво-Святошинської РДА, у неї є можливість піаритися бюджетним коштом. Приміром, місцеві журналісти розповідали про візит чиновниці під час реконструкції за субвенційні гроші дитячого садочка в селі Крюківщина.
Як зазначають медіаексперти, ці ЗМІ висвітлювали події за участю очільниці РДА й подавали їх так, що є підстави вважати їх за джинсу.
Смірнова вже має досвід балотування в народні депутати. На минулих виборах її занесли до списку БПП, але під непрохідним 110-м номером. Тоді Смірнова працювала заступницею голови Києво-Святошинської РДА. 2012 року вона йшла до парламенту від УДАРу. На той час вона була безробітною, проживала разом з матір'ю та братом. Її річний дохід не перевищував 50 тисяч гривень.
Щодо кандидатур від БПП та "Слуги народу", то їхні партійні з'їзди відбудуться 8 червня. Активісти й журналісти вже звернулися до політсил із закликом серйозно поставитися до вибору кандидатів на цей округ, аби була противага фігуранту антикорупційних розслідувань Володимиру Карплюку.
Попри те, що це позачергові парламентські вибори й агітаційна кампанія стартувала раніше, уздовж траси є десятки вільних білбордів. Помітно й рекламу, яка залишилася ще з президентських виборів.
Проте кандидати не поспішають реєструватися в ЦВК та займати рекламні площі. Конституційний Суд України повинен перевірити на конституційність указ Президента Зеленського про розпуск парламенту. Засідання суду має відбутися 11 червня.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, що на сусідньому 94-му окрузі балотуватимуться Кононенко, Мосійчук і Дубінський, проаналізував розподіл округів представниками БПП на Київщині до того, як стартувала президентська кампанія, розповідав, як Ігор Кононенко, Віталій Ярема та Артур Палатний піаряться на субвенціях і, можливо, претендуватимуть на округи своїх політичних опонентів, а також про те, як мажоритарний округ нардепа-"свободівця" захоплює Хвича Мепарішвілі. Остаточно прізвища кандидатів у народні депутати будуть відомі наприкінці червня цього року.
Поділитись