У Волинській області на 23-му ласому бурштиновому окрузі з центром у Маневичах до парламенту планує балотуватися чинна народна депутатка, "укропівка" Ірина Констанкевич. Конкуренцію їй може скласти голова Маневицької РДА, представник "Європейської Солідарності" Андрій Линдюк, чию кандидатуру розглядатимуть на партійному з'їзді 8 червня.
Рух ЧЕСНО моніторить перебіг виборчої кампанії на окрузі, активність реальних і потенційних кандидатів у нардепи.
Фонд Палиці й субвенції: як піариться Констанкевич
Фігурантка антикорупційних розслідувань Ірина Констанкевич перемогла на позачергових виборах до парламенту 2016 року. Маневицький округ два роки поспіль у Верховній Раді представляв Ігор Єремеєв (бізнес-група "Континіум"). Після його смерті оголосили вибори, і фавориткою перегонів стала Констанкевич. Як повідомляв Рух ЧЕСНО, під час передвиборчої кампанії вона використовувала благодійний фонд голови Волиньради, "укропівця" Ігоря Палиці "Тільки разом". А Громадянська мережа "ОПОРА" тоді зафіксувала факти непрямого підкупу виборців.
Попри це, народна депутатка далі "засіває" округ з допомогою фонду Палиці "Тільки разом". Також вона піариться на субвенціях.
Фото: Громадянська мережа "ОПОРА", 2016 рік
30 травня на сайті нардепки та в місцевих ЗМІ з'явилася новина про те, що, як запевнила виборців Констанкевич, вона планує йти до парламенту від 23-го округу.
У коментарі Руху ЧЕСНО в березні народна депутатка теж розповіла, що серйозно замислюється про балотування. І доки вона офіційно не зареєстрована на сайті ЦВК як кандидатка в нардепи, далі активно "світиться" на окрузі.
На сайті Ірини Констанкевич, а також на її сторінці у Facebook є багато інформації про те, як депутатка залучає державні субвенції на різні об'єкти або за підтримки благодійного фонду Ігоря Палиці допомагає в розміщенні дитячих майданчиків, постачає до шкіл комп'ютери й іншу техніку.
Приміром, наприкінці травня для лікарні в смт Колки придбали сучасне медичне обладнання.
Про залучення коштів "соцеконому" йдеться і в її звітах за 2017 та 2018 роки.
Інформаційний бюлетень про діяльність народної депутатки за 2018 рік. Фото: сайт Ірини Констанкевич
Читайте також: Субвенції Волині: найбільше отримали фігуранти антикорупційних розслідувань
Крім піару завдяки субвенціям, Констанкевич має впізнаваність на окрузі за підтримки фонду Палиці "Тільки разом". Наприклад, під час відкриття дитячого майданчика в селі Череваха Маневицького району нардепка у своїй промові згадувала засновника фонду – голову Волиньради Ігоря Палицю.
Фото: Діти біля нового дитмайданчика тримають у руках кульки з назвою фонду "Тільки разом"
"Засновник фонду "Тільки разом", голова Волинської обласної ради Ігор Палиця переконаний, що для дітей у нашій країні повинні бути створені належні умови для їхнього розвитку, необхідно відкривати нові дошкільні заклади освіти, облаштовувати дитячі та спортивні майданчики, забезпечувати можливості для розвитку, бо, лише вкладаючи в дітей, Україна може бути сильною європейською державою, яка матиме майбутнє", – зауважила народна депутатка.
Нагадаємо, уперше Ірину Констанкевич обрали депутаткою Луцької міської ради 2014 року від Української республіканської партії. Незважаючи на формальну партійну належність, вона одразу ж увійшла до групи "Новий Луцьк".
Як зазначають ЗМІ, крім неї, до цієї групи належали деякі представники фракцій "Батьківщина", "Фронт змін" та соціаліст Ігор Поліщук. 2015 року Палиця об'єднав лояльних до нього політиків під брендом УКРОПу, і Констанкевич потрапила до Волинської облради вже від цієї політсили.
На минулих парламентських виборах 2014 року Констанкевич балотувалася на сусідньому 22-му окрузі. Тоді потужна фінансова та медійна підтримка ледь не принесла їй перемогу – лише 28(!) голосів відділили Констанкевич від переможця з "Айдару" Ігоря Лапіна, котрий став нардепом від "Народного фронту". Не допомогла навіть наявність технічного кандидата – "айдарівця" Ігоря Рицка, який таки "відкусив" у Лапіна 5% електорального поля.
Андрій Линдюк – потенційний кандидат у нардепи від 23-го округу
Конкуренцію Ірині Констанкевич на виборах може скласти голова Маневицької РДА Андрій Линдюк. Він має впізнаваність у своєму районі та активно піариться у Facebook.
Після перемоги Зеленського Линдюк публічно повідомив, що написав заяву про звільнення, адже, мовляв, працював у команді Петра Порошенка.
У період роботи на посаді очільника райдержадміністрації він був опонентом Констанкевич у багатьох питаннях, що стосувалися Маневицького району. Пріоритетними для нього були ремонти доріг, шкіл, лікарень.
Під час однієї із суперечок Линдюк звинуватив Констанкевич у тому, що вона не дотримує своїх обіцянок. Ішлося про виділення коштів на добудову маневицького музею.
У коментарі Руху ЧЕСНО Андрій Линдюк підтвердив, що планує балотуватися до парламенту від 23-го округу. Та вирішальне слово – за партією:
"Так, я б хотів іти по мажоритарці від 23-го округу. Але оскільки я в команді "Європейської Солідарності" та працював у команді Порошенка на посаді голови Маневицької РДА, то останнє слово – за з'їздом партії. Якщо мене підтримають, я йтиму. А якщо ні, то я не буду опонентом, а підтримаю рішення своєї команди", – пояснив Линдюк.
2015 року він висувався до Маневицької райради від БПП "Солідарність". 2010-го йшов до Волиньради від "Фронту змін". Також відомий через конфлікт із КП "Волиньприродресурс", створеним з ініціативи Ігоря Палиці. Він не підтримав діяльність підприємства, яке планувало видобувати бурштин на Маневиччині, через непрозорість його роботи. Тоді Ігор Палиця звинуватив Линдюка в тому, що він своїми діями й тиском на громаду, котра вирішила співпрацювати з КП "Волиньприродресурс", дискредитує обласне та вище керівництво держави.
Як уже писав Рух ЧЕСНО, на цьому окрузі може балотуватися й Володимир Бондар – голова фракції БПП у Волиньраді, кандидат на відкликання за кількістю пропущених засідань комісії та сесій у 2017-2018 роках.
Щодо внутрішньопартійної боротьби, то Андрій Линдюк запевнив, що йому про це нічого не відомо.
Нагадаємо, два терміни поспіль за 23-й округ боролася депутатка Волиньради від "Батьківщини" Людмила Кирда, але двічі програла. Вона є депутаткою облради з 2006 року, тобто трьох скликань поспіль, хоча для того, аби потрапити туди 2015 року, їй довелося трохи "посунути" партійний список. 2014-го Кирда теж була очільницею Маневицької РДА, але її звільнили після виборчої кампанії до ВРУ. Від середини 1990-х вона мала транспортний бізнес, із якого офіційно вийшла у зв'язку з переходом на держслужбу.
Поділитись