Виборчий кодекс можуть ухвалити до позачергових парламентських виборів, які мають відбутися 21 липня. Про це Руху ЧЕСНО заявив один зі співавторів Кодексу – нардеп із фракції БПП Олександр Черненко.
Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада на пленарному засіданні розпочала розгляд у другому читанні проекту Виборчого кодексу України (№3112-1), до якого запропоновано понад 4500 поправок.
Щодо законопроекту доповів голова підкомітету Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко.
У коментарі Руху ЧЕСНО він зазначив, що є всі шанси ухвалити Кодекс до позачергових парламентських виборів, призначених на 21 липня.
"З досвіду розгляду таких законопроектів, з такою кількістю правок це не менш ніж три пленарні тижні. Ми розуміємо, що їх якраз три й лишилося, тому я думаю, що до 10-11 липня нам реалістично пройти всі поправки. Оскільки комітет не підтримав жодної правки, то, за процедурою, ми будемо розглядати й голосувати в сесійній залі кожну поправку", – каже Черненко.
Співавторами законопроекту №3112-1 є голова Верховної Ради Андрій Парубій та народні депутати Леонід Ємець від "Народного фронту" та Олександр Черненко від БПП.
"Так виглядає порівняльна таблиця до другого читання нового Виборчого кодексу", – написав позафракційний нардеп Андрій Іллєнко та опублікував це фото.
У свою чергу депутат від БПП Григорій Шверк пише, що порівняльну таблицю можна отримати на планшет або комп'ютер і зекономити гору паперу.
"Тут некоторые коллеги постят стосы бумаги с правками к Избирательному кодексу. А вот так это выглядит у меня. Удобно, и бумагу экономит. Так может каждый, у кого есть компьютер или планшет и немного желания", – написав нардеп Шверк.
Нагадаємо, що в першому читанні Виборчий кодекс 226 голосами "за" ухвалили ще восени 2017 року. Виборча реформа, крім скасування мажоритарки, передбачає відкриті списки – змогу виборців, а не партійців впливати на формування списку. Громадянин, голосуючи на дільниці, віддає свій голос не лише партії, а й конкретній людині у списку. Таким чином до парламенту потрапляють ті кандидати, які отримають найбільшу кількість голосів.
Зазначимо, що, оскільки Виборчий кодекс 3112-1 не було ухвалено до старту парламентської кампанії, позачергові вибори відбудуться за мажоритарно-пропорційною виборчою системою.
Поділитись