Нардеп і колишній сільський голова Гуляєв найбільше грошей "вибив" на своє село

Фото: Нардеп і колишній сільський голова Гуляєв найбільше грошей "вибив" на своє село

2018 року Одещина отримала 206,2 млн грн. Із загальної суми 23 млн надійшли до обласного бюджету або на невизначені округи. Решту, близько 183 млн грн, було розподілено між 7 мажоритарниками, які представляють цей регіон у Верховній Раді. А 4 округи народних обранців Одеської області не одержали торік жодної копійки державних коштів.

Округ Василя Гуляєва з політичної партії "Відродження" отримав 26,1 млн грн субвенцій на соціально-економічний розвиток, посівши друге місце на Одещині після округу Олександра Пресмана. Найбільше коштів дісталося громаді села Молодіжне, де Гуляєв раніше був сільським головою. У 2017-2018 роках нардеп отримував від Молодіжненської сільради матеріальну допомогу. Це зазначено в його деклараціях.

Рух ЧЕСНО дослідив, як нардеп Гуляєв піарився на державних коштах.

Виділення субвенцій на округ можуть ініціювати, зокрема, народні депутати. Мажоритарна виборча система стимулює прямий та непрямий підкуп виборців, у результаті чого до влади в Україні приходять політики, котрі мають особисті бізнес-інтереси й не готові працювати для народу.

1/3 коштів рідній сільраді

Третину всіх державних субвенцій, наданих торік Одещині, а саме 9,4 млн грн, отримала Молодіжненська сільська рада, яку з 2006 року до обрання депутатом ВРУ очолював Василь Гуляєв. Нинішній сільський голова, до речі, теж з команди Гуляєва. Про це йдеться на офіційному сайті Молодіжненської сільради.

Як написано у статті на сайті ради, чинний очільник села Микола Лук'янчук дякує своєму наставникові Василю Гуляєву за підтримку в період передвиборчої кампанії на посаду сільського голови:

"У першу чергу хочу подякувати за високу довіру Василю Олександровичу Гуляєву та обіцяю її виправдати, чого б це не вартувало. Василь Олександрович настільки багато зробив, що може здатись, що його наступник прийшов на все готове. Але працювати належить багато, бо ж рівень досягнутого знижувати неприпустимо".

5 млн грн із цієї субвенції ще в листопаді минулого року передбачили на капітальний ремонт дороги на вулиці Виноградній у селі Молодіжне. Але кошти досі не освоєно, навіть тендер не оголошено.

3,027 млн виділено на послуги з приєднання до електричних мереж індивідуальної забудови та вуличного освітлення житлового масиву "Центральний".

Решту суми спрямовано на ремонти доріг і придбання шкільних меблів.

На офіційному сайті Молодіжненської сільської ради постійно хвалять нардепа Гуляєва й наголошують, що без нього ці питання ніяк не могли розв'язати.

На сайті з гордістю розповідають, як з ініціативи народного обранця, але бюджетним коштом одягнули в уніформу працівників дитячого садочка.

2017 року народний депутат Гуляєв отримав від сільської ради, де він піариться на державних субвенціях, 1000 гривень матеріальної допомоги, а 2018-го – ще 2 тисячі. Про це згадано в його деклараціях за 2017 і 2018 роки.

Як пояснив нардеп, ці кошти він отримував як почесний громадянин села, та вже від них відмовився:

"Ситуация такая случилась. Я почетный житель этого села. И каждый месяц там платят какую-то сумму. И когда я узнал, эти деньги уже получил и обратно не мог их вернуть. Но это было в начале года, потом я отказался".

Також у Молодіжненській сільській раді та комунальному підприємстві одержувала торік заробітну плату його дружина – загалом 27,8 тис. грн.

Хоча сам Василь Гуляєв твердить, що його дружина повсякчас у декретній відпустці:

"Супруга у меня постоянно в декретных отпусках. Я многодетный отец. Моей старшей дочке сейчас 5,5 лет, средней – 3,5 года, а младшей – полгода, и жена из декрета практически не выходит, там на полгода туда-сюда".

Під час очолювання сільради Молодіжного Василь Гуляєв неодноразово потрапляв у земельні скандали. Так, 2008 року Молодіжненська сільська рада розширила межі села, зарахувала до них 1,53 га Міністерства оборони України й роздала ці землі у приватну власність, попри те, що на тій території були розташовані об'єкти бази відпочинку "Ювілейний", що належала військовим. 2016 року військова прокуратура подала до суду через захоплення земель на морському узбережжі та повернула їх у державну власність. Про це йдеться в рішенні Овідіопольського районного суду Одеської області від 31 липня 2018 року.

Цікаво, що 2017 року друковане видання "04868. НОВОСТИ Черноморск NEWS" опублікувало статтю, у якій звинуватило нардепа Гуляєва в дерибані не тільки земель Міноборони, а й 130 га землі Одеського державного аграрного університету, де, за даними ЗМІ, були побудовані житлові комплекси.

Гуляєв подав до суду, вимагаючи стягнути з підприємства-власника ЗМІ 100 тис. грн моральної шкоди за неправдиву інформацію, але програв. Згідно з рішенням Іллічівського міського суду від 3 травня 2018 року, у задоволенні позову йому було відмовлено.

Загалом Овідіопольський район отримав 16,75 млн грн, або 65% субвенцій, виділених на округ Гуляєва. Такий нерівномірний розподіл першим зауважив і написав про це головний редактор газети "Альтернатива.орг" Роман Варшанідзе:

"Так, я помітив, що кошти розподіляються на лояльні до Гуляєва громади. Коли я про це написав, одразу вийшла проти мене стаття в "Чорноморській газеті", яка має стосунок до партії "Відродження". Загалом, в Овідіопольському районі за моєю заявою щодо неефективних витрат коштів відкрито вже три провадження. Але, за неофіційною інформацією, розслідування блокуються нардепом Василем Гуляєвим".

Чорноморськ

2015 року Василь Гуляєв балотувався на посаду мера Чорноморська, але вибори програв. Проте навіть після поразки він далі піариться на чорноморській громаді завдяки субвенціям. Торік Чорноморська міська рада отримала майже 2,2 млн грн субвенційних коштів, за що однопартійці Гуляєва з Чорноморська привселюдно його хвалять. Приміром, за виділені з бюджету гроші політику дякує депутат Чорноморської міськради від партії "Відродження" Олег Поліщук. На його сторінці у Facebook чимало дописів про діяльність нардепа.

Цьогоріч напередодні Великодня народний депутат возив безкоштовно людей на кладовище автобусами з написами "Відродження", "Безкоштовний маршрут", "Василь Гуляєв" і навіть допомагав пенсіонерам підносити речі. В інтерв'ю журналістці "Думської" Гуляєв розповів, що транспортні витрати оплачувала партія "Відродження".

Народний депутат також піариться на коштах, виділених на ремонт доріг з обласного бюджету, повідомляючи на своїй сторінці у Facebook, як він з іншими депутатами інспектує перебіг цього ремонту.

У коментарі Громадському руху ЧЕСНО депутат похвалився, що особисто їздив проконтролювати, як придбали альтанки для дитячого садка. Проте, інспектуючи їх розміщення, народний депутат не помітив, як Дальницька сільська рада, порушивши закон про державні закупівлі, роздробила вартість придбання двох альтанок на суми до 200 тис. грн, щоб не оголошувати тендер, а закупити їх безпосередньо в підприємця.

Так, 25 березня 2019 року, згідно з інформацією на сайті публічних закупівель ProZorro, було придбано дві альтанки за 197 500 грн кожна у ФОП Малахова-Зубрій С.А. з міста Чернігова. Укладені напряму угоди можна переглянути за посиланнями 1 і 2.

Як бачимо, субвенції на соцекономрозвиток залишаються доволі заполітизованою темою, з якої часто намагаються скористатися зацікавлені сторони. Це тільки підтверджує те, що має бути напрацьована прозора формула розподілу субвенцій, аби вони більше не асоціювалися в нардепів з роздаванням "гречки", а отже, не працювали на їхній піар.

Цю проблему також може розв'язати виборча реформа, яка передбачає скасування мажоритарної системи.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]