Партію Наливайченка фінансували довірені особи та екс-голова Сумського облвиборчкому

Фото: Партію Наливайченка фінансували довірені особи та екс-голова Сумського облвиборчкому

Партію "Справедливість" і виборчу кампанію Валентина Наливайченка на понад 10 мільйонів профінансували партійці, довірені особи, студент-прес-секретар та екс-голова Сумського облвиборчкому.

2019 року, коли відбуваються дві загальнонаціональні виборчі кампанії, партії б'ють рекорди за розміром отриманого фінансування. Не є винятком і "Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість".

У попередні роки партія отримувала внесків близько мільйона чи двох. А за перший квартал 2019 року "Справедливості" перерахували понад 10 мільйонів гривень. Із них 6,6 мільйона надійшло на рахунок для фінансування президентської кампанії Валентина Наливайченка, ще 4,3 мільйона – на поточну діяльність партії.

У результаті майже всі гроші з обох рахунків витратили на фінансування виборів, на яких за Наливайченка проголосували 43 тисячі виборців.

"Випадкові люди" дали на вибори сотні тисяч гривень

Донорів партії та кампанії Валентина Наливайченка можна поділити на дві категорії: офіційно не пов'язані з партією та партійці чи учасники виборчої кампанії Наливайченка.

До першої групи з-поміж найбільших донорів, зокрема, належать:

-  київський бізнесмен Андрій Сиволоцький, котрий переказав 608,2 тисячі гривень;

-  Галина Калашнікова з Рівного, яка передала у виборчий фонд Наливайченка 260 тисяч;

-  зернотрейдер Олександр Бондаренко, що перерахував 228,5 тисячі;

-  довірена особа кандидата від БПП Сергія Пасхалова на парламентських виборах 2014 року, бізнесмен Вячеслав Голенищев, котрий дав "Справедливості" 208,5 тисячі;

-  тернопільський забудовник Василь Лило, який має комерційні справи із сім'єю депутата Тернопільської міської ради Василя Бліхара, – 149 тисяч;

-  жителька Херсона Марина Гончарук, яка фінансує партію з 2018 року й цього разу пожертвувала майже 104 тисячі.

Серед тих, хто, на перший погляд, не пов'язаний з партією та переказав на її рахунок невелику суму, є, наприклад, Світлана Положій, котра перерахувала партії 10 тисяч гривень. 2015 року вона була головою Сумського обласного виборчкому за квотою "Народного фронту".

Також є групи донорів, які ведуть разом бізнес чи мають у сусідстві офіси. Приміром,  київський підприємець Андрій Горячко, котрий став другим за розміром внесків, перерахував партії 407 тисяч гривень, а його бізнес-партнер Вячеслав Ванюков – 367 тисяч.

"Свої люди"

Партійці та пов'язані з виборчою кампанією Наливайченка донори трапляються у фінзвіті "Справедливості" досить часто. Наприклад, членкиня політради партії чернігівчанка Оксана Голубова профінансувала виборчий фонд Наливайченка на 156,7 тисячі гривень.

Заступник голови партії, довірена особа Наливайченка на виборах Руслан Колєсніков перерахував 119 тисяч.

Партійний прес-секретар, студент Максим Бурдюг передав "Справедливості" 88,6 тисячі гривень.

"Це були кошти, які я отримав окремо. У партії я грошей не заробляю. Я не маю (з партією "Справедливість", – прим. авт.) ані трудових відносин, ні оплати праці", – прокоментував Бурдюг.

А ще серед донорів є лідери місцевих парторганізацій. Так, довірена особа Наливайченка на виборах, член партії Ігор Кобеля передав 552 тисячі. Він не повідомив деталей про ці внески на партійний рахунок.

Імовірний родич очільника вінницького осередку "Справедливості", юрист Анатолій Корченюк перерахував партії майже 158 тисяч. А сам голова парторганізації й довірена особа Наливайченка Роман Корченюк виділив партії лише 13,9 тисячі.

Крім уже названих працівників партії, довіреною особою був і партієць Андрій Биндю з Буковини. Він профінансував партію на 249 тисяч.

У фінзвіті "Справедливості" можна натрапити на цілі "земляцтва" донорів – довірених осіб кандидата в Президенти Валентина Наливайченка.

Приміром, десятою за обсягом внесків є Чернігівська область. Її мешканці переказали на рахунки партії та виборчого фонду Наливайченка майже 485 тисяч гривень.

З-поміж довірених осіб Наливайченка найбільшим донором із Чернігівщини, який не має публічної посади в партії, є екс-заступник голови Козелецької РДА, місцевий депутат Артем Севастьян. Він поділився 55 тисячами гривень, але не прокоментував, як це зробив.

Депутатка Городнянської ОТГ, довірена особа Наливайченка Юлія Радіонова, котра проживає в Козельці, профінансувала партію на 24,8 тисячі.

Працівник Чернігівської ОДА й довірена особа Наливайченка Андрій Шемець, який теж з Городні, перерахував 19,8 тисячі гривень. Рівно стільки ж передали й чернігівчани – слідчий поліції Вадим Пирог та бізнесмен Володимир Березинський.

Як уже писав Рух ЧЕСНО, 81% видатків з виборчого фонду Валентина Наливайченка припав на телерекламу.

Раніше у "Справедливості" виявляли симпатію до ВО "Батьківщина", але заперечили, що мають намір співпрацювати з цією партією.

2018 року партія вскочила у скандал через неоднозначні деталі біографії керівника партійного проекту "Армія гідності" Тараса Костанчука.

Під час цьогорічної президентської кампанії Костанчука звинувачували у спробі підкупу кандидата у Президенти Юрія Тимошенка.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]