Екс-заступник лідера "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігор Мосійчук та відомий журналіст, ведучий програми "Гроші" Олександр Дубінський заявили про намір балотуватися на Київщині. Вони претендують на округ №94, де чинним народним депутатом є "нарфронтівець" Віктор Романюк. Там-таки політичну кар'єру хоче продовжити голова обласного осередку БПП Ігор Кононенко, якого Мосійчук уже зараз підозрює в підготовці фальсифікацій.
Цікава битва за мандат відбуватиметься на 94-му окрузі в Київській області, де чинним нардепом є Віктор Романюк із фракції "Народний фронт".
Останній рік там активно піариться на залученні субвенційних коштів народний депутат Ігор Кононенко, списочник із "Блоку Петра Порошенка". Фігурант журналістських антикорупційних розслідувань також є головою територіальної організації БПП "Солідарність". Про піар на субвенціях свідчать його регулярні дописи в соцмережах.
28 травня було опубліковано пост екс-"радикала" Ігоря Мосійчука, де він написав, що друзі, знайомі та колишні однопартійці з Василькова й Обухова пропонують йому йти на парламентські вибори саме від 94-го округу.
"Я, як ніхто, знаю тих, хто збирається підкупати та фальсифікувати вибори на користь Кононенка", – зазначив Мосійчук.
Нагадаємо, що Мосійчук є фігурантом антикорупційних розслідувань і 2015 року його звинувачували у вимаганні хабара за депутатський запит та лобіювання комерційних інтересів.
Днями з'явився ще один претендент на мандат і недоторканність – ведучий програми "Гроші" на телеканалі "1+1", власником котрого є олігарх Ігор Коломойський, Олександр Дубінський заявив про бажання висуватися в нардепи саме від 94-го округу, на який претендує Кононенко.
У відео на своїй Facebook-сторінці Дубінський пояснив, що, хоча він і підтримує чинного Президента Володимира Зеленського, балотуватися за списком будь-якої з партій для нього є неможливим, тому що за деякий час можуть виникнути розбіжності в поглядах і йому не хотілося б виходити з партії або переходити до інших лідерів. Тому для нього існує лише мажоритарка.
"Бороться я реально готов и хочу только с теми, кто пять лет уничтожал эту страну. Для меня Кононенко – красная тряпка. Он был, является одним из коррупционных столпов режима Порошенко. Человек, который создал все механизмы, чтобы пять лет тупо п#дить деньги из бюджета. Люди хотят перемен, не хотят больше тех, кто украл миллионы, поделился десятью тысячами и считают себя с#ка благодетелями. Ему не место во власти. Кононенко идет во власть, чтобы получить мандат и с помощью этого мандата прикрыть свою з#ницу от всех уголовных преследований..." – пояснив вибір саме цього мажоритарного округу Дубінський.
Також він закликав колег-журналістів спробувати власні сили на майбутніх парламентських виборах саме на мажоритарних округах, де балотуватимуться депутати, причетні до корупційних схем, та оголосив конкурс на посаду політтехнолога.
Для ширшого охоплення електорату він навіть поцікавився в підписників, що, на їхню думку, буде найдієвішим у боротьбі проти Кононенка.
Зауважимо, що у програмі "Гроші", яку веде Дубінський, були сумнівні матеріали з ознаками джинси. Так, коли селище Коцюбинське потерпало через відсутність опалення і прокуратура судилася з монополістом, якого, зрештою, перемогла в судовому порядку, повернувши котельні громаді, Дубінський випустив в ефір сюжет, де замість розкриття теми щодо проблем з теплопостачанням у селищі й висвітлення роботи несумлінного монополіста, котрий забрав гроші в людей і не сплатив за газ "Нафтогазу", показав глядачам заполітизовану, маніпулятивну історію.
"Детектор медіа" підготував огляд випуску новин, де містився саме цей сюжет про те, як мерзли мешканці на Київщині. Ось як вони оцінили роботу над випуском Дубінського та його колег.
Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував розподіл округів представниками БПП на Київщині до того, як стартувала президентська кампанія, розповідав, як Ігор Кононенко, Віталій Ярема та Артур Палатний піаряться на субвенціях і можуть претендувати на округи своїх політичних опонентів, а також про те, як мажоритарний округ нардепа-"свободівця" захоплює Хвича Мепарішвілі. Остаточно прізвища кандидатів у народні депутати будуть відомі наприкінці червня цього року.
Поділитись