Кілька днів тому Святослав Вакарчук оголосив про створення політичної партії "Голос" і заявив, що йтиме з нею на парламентські вибори. Однак у реєстрі партії з такою назвою на момент оголошення про її заснування не було.
21 травня на партійній сторінці "Голосу" у Facebook повідомили, що реєстрація в Мін'юсті відбулася та що створено не нову, а перейменовано вже існуючу партію.
Ми розуміли, що часу в нас буде небагато і ми можемо не встигнути самотужки зареєструвати свою партію. Тому наші партнери з малого та середнього бізнесу дозволили нам використати свою партію, котру вони зареєстрували 2015 року, щоб іти на місцеві вибори. Ми перереєстрували її у партію "Голос" і йдемо на вибори", – зазначено в дописі "Голосу" з посиланням на керівницю штабу Юлію Клименко.
Того самого дня внесли зміни до реєстру Мін'юсту. Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, перейменована партія була зареєстрована в лютому 2015 року та називалася "Платформа ініціатив". Від моменту створення керівником партії був Олександр Павлюк. Людина з ідентичним ім'ям володіє кількома автотранспортними підприємствами, які здійснюють пасажирські й вантажні перевезення (ТОВ "Праймбус", ТОВ "Пан бус", ТОВ "Авант-транс" і деякі інші). Більшість цих компаній зареєстровано у Броварах Київської області.
Рух ЧЕСНО намагався взяти коментар в Олександра Павлюка, проте той не відповідає на дзвінки.
Від 2016 року підписантом "Платформи ініціатив" був також Олег Ледник. Саме його ім'я зазначалось як керівника партії під час реєстрації регіональних осередків "Платформи ініціатив". Найімовірніше, ані Ледник, ані Павлюк раніше не балотувалися, адже така інформація на сайті ЦВК відсутня. "Платформа ініціатив" також не брала участі ані в місцевих виборах 2015 року, ані у виборах до ОТГ.
У коментарі Руху ЧЕСНО заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин пояснив, яким чином контроль над партією "Платформа ініціатив" перейшов до команди Вакарчука:
Насправді хлопці, які реєстрували партію, якщо я не помиляюся, 2016 року, націлювалися на місцеві вибори. Це представники малого й середнього бізнесу, переважно київського, наскільки пригадую. Славі пропонували дуже багато партій очолювати – від "Народного руху" й далі. А тут просто хлопці прийшли і сказали, що їх цікавили місцеві вибори й вони спілкувалися з різними політичними гравцями. Вони прийшли і сказали: "У нас є політична сила, нас цікавить рівень Києва 2020 року. Якщо ви нас підтримаєте, це буде наш вклад у командну роботу". Хлопці далі працюють з нами й 2020 року працюватимуть по Києву. Тому ніяких фінансових зобов'язань у нас немає".
За словами Ярослава Юрчишина, наразі організаційні витрати партії взяв на себе сам Святослав Вакарчук.
На цьому етапі в нас поки що працівників немає, витрат великих не було. Тому, відповідно, це кошти переважно самого Святослава", – каже Юрчишин.
Однак уже зараз у партії планують бюджет на вибори та ведуть перемовини з потенційними донорами.
Ми вже спілкувалися з малим і середнім бізнесом. У принципі до 10-12 мільйонів (доларів, – прим. ЧЕСНО) зібрати на кампанію не так складно. Плюс ми дуже сподіваємося на краудфандинг, тому що нам дуже важливо продовжувати стратегії, які свого часу починали "ДемАльянс" і "Сила людей". Поки що кампанія не почалася, і я ще не готовий сказати, з ким саме ми ведемо переговори", – зазначає заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин.
Офіційна фінансова звітність партії "Голос" уперше з'явиться вже перед виборами в липні.
Нагадаємо, 16 травня Святослав Вакарчук оголосив про створення партії "Голос" і повідомив, що вестиме її на вибори до парламенту. До команди Вакарчука ввійшли, зокрема, уже колишній виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, екс-заступниця міністра економіки Юлія Клименко, колишня в.о. голови Одеської ОДА Соломія Бобровська.
Поділитись