Чернігівщина: На чому піарився Микитась за державні кошти

Фото: Чернігівщина: На чому піарився Микитась за державні кошти

У 2018 році Чернігівщина отримала 228 млн грн.  Із загальної суми частина у 10,86 млн грн пішла в обласний бюджет або на невизначені округи. Решта - близько 217 млн грн - була розподілена між шістьма мажоритарниками, які представляють цей регіон у Верховній Раді. Найбільше виділення коштів на округ називає своєю заслугою "радикал" Олег Ляшко.

Одну з найбільших сум по Україні і другу по Чернігівщині - 51,39 млн грн - отримав округ народного депутата від "Волі народу" Максима Микитася. Рух ЧЕСНО дослідив, як нардепи Микитась і Ляшко піарилися на державних коштах.

Скріншот з Державного реєстру виборців. 206 округ із центром у місті Чернігів, охоплює частину Новозаводського району Чернігова, Ріпкинський і Чернігівський райони.

Виділення субвенції на округ можуть ініціювати самі депутати. Мажоритарна система стимулює прямий і непрямий підкуп виборців, у результаті якого до влади в Україні приходять політики, що мають свої бізнес-інтереси й не готові працювати на народ.

На довиборах у 206 окрузі до Верховної Ради влітку 2016 року Максим Микитась, президент будівельної корпорації "Укрбуд", як самовисуванець обійшов кандидатів від "Батьківщини" і РПЛ.

Протягом 2018 року округ Микитася отримав субвенцій з державного бюджету 51,39 млн грн. Попереднього року в Микитася на округ було виділено 43 млн.

Інфраструктурні об’єкти

Найбільша сума - 20,52 млн грн - пішла на будівництво дитсадка в районі "Масани" міста Чернігів.

Сприяти цьому будівництву під час одного зі своїх візитів обіцяв лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, для якого Чернігівщина є рідною областю.

Що стосується Максима Микитася, то його сторінка розповідає виборцям про сприяння будівництва медамбулаторії в Чернігівському районі.

Також Микитась піариться на окрузі обіцянкою збудувати в Ріпках водогін.

Субвенції на автомобільний піар

До дня Святого Миколая нардеп Микитась попіарився за бюджетні кошти, вручивши ключі від автомобіля марки "PEUGEOT Partner Tepee" для територіального центру соцобслуговування.

Цей автомобіль куплений за бюджетний 1 млн 30 тисяч грн за субвенцією "для перевезення осіб з інвалідністю, у тому числі візочників та людей похилого віку, для територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новозаводської районної у місті Чернігові ради, м. Чернігів, вул. Текстильників, 25".

Зауважимо, що торги відбулися тільки з третього разу: двічі торги не могли відбутися через те, що в них брав участь лише один учасник - ТОВ "Окраїна".

Згідно з інформацією на сайті Прозоро, продавець ТОВ "Окраїна" з третьої спроби таки виграв тендер.

За даними порталу Youcontrol ТОВ "Окраїна" засвітилося у поставці в 2015 році автомобілів Рено Мастер для Міського центру соцдопомоги міста Дніпро. Згідно з інформацією з вироку Бабушкінського райсуду м. Дніпропетровська від 2 травня 2019 року, товариство поставило автомобілі, не пристосовані для користування центром соцдопомоги - автомобілі не були обладнані пандусами для людей на візках.

Зауважимо, в автосалонах базова вартість такого автомобіля (не обладнаного пандусом) стартує від 503 тисяч гривень.

Гончарівська селищна рада за кошти державної субвенції в розмірі 1 млн 300 тисяч гривень оголосила тендер на закупівлю двох автомобілів Renault Duster.

"Це ініціатива депутата Максима Микитася. Оголошено тендер, і закупівля в процесі", - розповідає селищний голова Віталій Рудник.
 

Журналіст ЧЕСНО поцікавився, чи це селищна рада попросила автомобілі, чи депутат сам запропонував. Голова каже, що депутат запропонував автомобілі сам.

Шкільний піар за бюджетні кошти

За бюджетні кошти державних субвенцій нардепи-мажоритарники піаряться на школах і на дітях.

Так, 70 тисяч гривень з держбюджету на оснащення медичного кабінету Добрянської загальноосвітньої школи дозволили депутату Микитасю попіаритися під час поїздки на окрузі і зробити спільні фото з дітьми.


Нардеп чи комунальник?

Попри те, що комунальними проблемами й ремонтами мають займатися органи місцевого самоврядування, а народні депутати повинні займатися законодавчою ініціативою, Микитась часто звітує про вирішення суто комунальних проблем.
Це, зокрема, ремонт під’їздів у будинках, вуличне освітлення, облаштування зупинок громадського транспорту, заміна вікон у школах та дитсадках тощо.

 

Мережа альтанок від Микитася до Великодня


Сторінка громадської приймальні Микитася у Фейсбук рясніє світлинами соснових альтанок, які він, як стверджує приймальня, за власний кошт замовив і подарував громадам сіл.

Про депутатську альтанку в Любечі місцеві журналісти зняли цілий сюжет, у якому ця споруда подається мало не як центральний інфраструктурний об’єкт.

Щоправда, не всім сподобалася сучасна дерев’яна споруда в історичному місці.

"Ближня печера Антонія - це територія, умовно кажучи, монастиря. Туристів буде цікавити історія православ’я. А там, де стоїть альтаночка - там мала бути капличка. Є такий різновид туризму - релігійний. А альтанка - це просто дарунок депутата Микитася. За великим рахунком, немає нічого поганого. Директор музею наполіг, щоб із неї прибрали столи і лавки. Бо воно, ви самі розумієте, перетвориться в "похідний ганделик", - додає краєзнавець, кандидат історичних наук Ігор Кондратьєв.

Чернігівське інтернет-видання "Панорама" присвятило цілу статтю замглайській альтанці Микитася. Там вважають, що соснова альтанка настільки добра, що біля неї робитимуть селфі молодята.

Для порівняння, політичні конкуренти з "Батьківщини" побудували свій піар на привітанні з днями народжень завідувачів дитячих закладів.

Так, "батьківщинівець" народний депутат Валерій Дубіль у Чернігові вітає з днями народжень завідувачів дитячих садків. Такі привітання "батьківщинівці" називають традиційними.


Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, як на Чернігівщині нардепи перевіряють ремонти туалетів і випускають іменні кульки.

Рух ЧЕСНО також фіксував, що ляшківці піаряться на окрузі Тарути на Донеччині і також в Київській області на окрузі Кононенка.

А списочник з "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко хоче відібрати округ у "нарфронтівця" Віктора Романюка, використовуючи субвенції.

Як бачимо, субвенції на соцекономрозвиток залишаються доволі заполітизованою темою, з якої часто намагаються скористатися зацікавлені сторони. Це тільки підтверджує те, що має бути напрацьована прозора формула розподілу субвенцій, аби вони більше не асоціювалися в нардепів з роздаванням "гречки", а отже, не працювали на їхній піар.

Цю проблему також може розв'язати виборча реформа, яка передбачає скасування мажоритарної системи.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував розподіл округів представниками "БПП" на Київщині до того, як стартувала президентська кампанія.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]