З-поміж політичних сил, депутати від яких є в Запорізькій міській та обласній радах, місцевий осередок "БПП "Солідарність" одержав найбільше державних коштів. Протягом 2016-2018 років на його рахунки надійшло 5,2 млн грн держфінансування. Ще 562 тис. грн переказали працівники партії та пов'язані з нею особи. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО за результатами аналізу грошових надходжень, отриманих запорізькими парторганізаціями.
За розміром одержаних з держбюджету коштів запорізька організація "БПП "Солідарність" посіла 15-те місце в Україні з-поміж регіональних осередків партії.
Утім, з-поміж усіх партій на Запоріжжі за обсягом державного фінансування "Солідарність" опинилася на першому місці, отримавши з бюджету 5,2 млн грн. Трохи менше одержав регіональний осередок "Опозиційного блоку": протягом трьох років на його рахунки надійшло 4,91 млн грн.
Окрім державного фінансування, запорізька парторганізація "БПП "Солідарність" упродовж трьох минулих років отримала 562 тис. грн приватних внесків.
Найбільше коштів, а саме 172 тис. грн, партії пожертвував Олександр Леховіцер. 2014-го він висувався від "БПП" до Верховної Ради, а наступного року – до Запорізької міської та обласної рад, проте безрезультатно. На момент балотування працював директором ТОВ "Мотор ТНП".
Зараз він також зазначений як співзасновник ТОВ "Юридична спілка "Парі" й ТОВ "Авіатіка". Основним видом діяльності цих підприємств є посередництво в торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками. А ще Леховіцер є засновником ТОВ "Ленд-Зет", що виробляє електродвигуни, генератори й трансформатори.
Як виявилося, значну частину пожертв партія отримувала від працівників свого штабу. Так, окрім Леховіцера, найбільше коштів на рахунки місцевого осередку "БПП" протягом трьох років вніс Олег Чернов – 109 тис. грн. Наразі він працює помічником народного депутата від "БПП" Ігоря Артюшенка, а також керівником секретаріату Запорізької територіальної організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Чернов офіційно отримує від "БПП" заробітну плату. Приміром, 2017 року він одержав 158 тис. грн зарплати (у середньому трохи більш ніж 13 тис. грн на місяць) та додатково від партосередку – 65 тис. грн за оренду майна. Того самого року він вирішив проспонсорувати партію на суму, що дорівнює приблизно чверті його доходів, – 55 629 грн.
Значну частину "приватних" внесків на рахунок запорізького осередку "БПП" зробили люди, які, власне, там працюють. Так, зарплату від "БПП" отримували такі помітні спонсори, як Олена Ларіна, Інна Польнікова, Дмитро Траілін, Марія Мартинова, Тетяна Панченко.
Загалом на зарплату співробітникам апарату "БПП" у Запорізькій області, кількість яких порівняно з попередніми роками значно зросла, торік витратили 1,8 млн грн. Це понад половина коштів, отриманих минулого року запорізькою організацією партії, що фактично існує за бюджетні гроші.
Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО виявив, що осередки "БПП" на Харківщині та Рівненщині фінансували люди, які навіть не могли пригадати, що переказували партії гроші.
Уже є прецеденти відкриття кримінальних проваджень через порушення правил фінансування політичних партій. Наприклад, поліція розслідує дві справи стосовно Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина". Як показало розслідування Руху ЧЕСНО, для заведення грошей на свої рахунки в партії незаконно використали персональні дані мешканців Київщини.
Поділитись