17 лютого в Харкові ініціатори громадського руху ЧЕСНО представили 6 громадських критеріїв доброчесності та презентували свою ініціативу міським громадським організаціям. За результатами презентація в Харкові утворили регіональну платформу ЧЕСНО, до складу якою увійшли 15 активістів, які представляють 13 різних громадських організацій Харківщини.
Регіональними координатором платформи обрано одразу 3 активістів – Юрія Кальченка, Надію Савинську та Тамару Трацевич.
«Єдиний спосіб сьогодні змінити ситуацію в країні – обрати нову владу та відкрити двері в парламент новим, альтернативним людям. Я щодня стикаюся з проблемами звичайних харків’ян та намагаюся їх вирішити. Я бачу і відчуваю їхнє незадоволення тим, що відбувається в країні. Рух ЧЕСНО – це та ініціатива, в якій може взяти участь кожен, яка дає вихід всій суспільній енергії» - коментує Юрій Кальченко, новообраний координатор харківської платформи ЧЕСНО.
Харків став 11 містом всеукраїнського туру ініціаторів ЧЕСНО, де активісти продовжили розбудову національної мережі. Мета туру – об’єднати мешканців усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів. Всього учасники руху планують утворити 25регіональних осередки – у всіх областях України, включно з АР Крим.
Регіональніплатформи руху вже створено в Полтаві, Сумах, Чернігові, Житомирі, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі, Луганську, Одесі, Миколаєві, Херсоні та Харкові. Наступна презентація відбудеться в Сімферополі та Севастополі 20-21 лютого. З графіком презентацій можна ознайомитися на сайті: http://chesno.org/calendar/.
Новостворена регіональна рада долучиться до національної народної люстрації депутатів чинного парламенту та перевірить чинних депутатів з Харкова на відповідність «критеріям доброчесності».
«Вибори не мають бути єдиним інструментом контролю влади громадянами. Це має бути безперервний процес контролю за тим, що декларує політик, що обіцяє і як виконую свою роботу. Це вже робить Владометр, тепер це буде робити ЧЕСНО – і це дасть кожному українцю можливість самостійно перевіряти та оцінювати діяльність свого депутата та політиків в цілому» - розповідає Вахтанг Кіпіані, прихильник руху та учасник презентації в Харкові.
Особливу увагу новостворена платформа ЧЕСНО приділить оцінці тих кандидатів, які балотуватимуться до Верховної Ради в округах Харківської області.
«Чому я тут – бо від нас залежить в якій країні житимуть наші діти і чи буде ця країна – Україною» - розповідає про своє рішення взяти участь у харківській платформі ЧЕСНО Тамара Трацевич.
«Сьогодні ми представили харків’янам критерії доброчесності депутатів та кандидатів. Ці 6 критеріїв підтримують люди, виборці. Від 66% до 80% українців, за даними загальнонаціонального опитування Фонду Демократичні Ініціативи. Поміж них – близько 40% обов’язково збираються йти на вибори. Тому ми вимагаємо від всіх політичних сил не включати у списки та не допустити до виборів тих кандидатів, які не відповідають громадським критеріям, які не достойні представляти наші інтереси у Верховній Раді» - каже Євген Золотарьов, учасник центральної координаційної ради ЧЕСНО.
Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах.
Аналогічні кампанії з очищення парламенту відбулися в Румунії, Південній Кореї, Чехії, Албанії та Косово і скрізь мали позитивний вплив на результати виборів.
В Україні громадський рух ЧЕСНО започаткували активісти спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» рівно за рік до чергових парламентських виборів.
Сьогодні до ЧЕСНО приєдналися більше 80 громадських організацій та активістів в 12 містах у України.
Поділитись