Крим займатиметься «чисткою» Верховної Ради України разом з рухом ЧЕСНО

Фото: Крим займатиметься «чисткою» Верховної Ради України разом з рухом ЧЕСНО

20 лютого ініціатори громадського руху ЧЕСНО разом з місцевими громадськими організзаціями та активістами сформували регіональну платформу в Сімферополі. До платформи долучились 8 громадських організацій. 21 лютого планується формування платформи в Севастополі.

Регіональним координатором платформи обрали Світлану Єрещенко, яка є  членом Кримського Незалежного центру політичних досліджень та журналістів.

«В ближайшее время мы проведем еще одну встречу в Симферополе, куда пригласим всех заинтересованных партнеров принять участие», - відмітила Світлана.

Сімферополь став 13 містом всеукраїнського туру ініціаторів ЧЕСНО, де активісти продовжили формування регіональної мережі. Матою туру є об'єднання всіх громадян України для очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Всього ініціатори ЧЕСНО планують створити 25 регіональних платформ – в кожній області України, включно з АР Крим.

Регіональні платформи руху вже створено в Полтаві, Сумах, Чернігові, Житомирі, Вінниці, ХмельницькомуТернополіОдесі, Луганську, Миколаєві, Херсоні, Харкові З графіком презентацій можна ознайомитися на сайті в розділі "Регіональні презентації".

В найближчий час учасники сімферопольської платформи ЧЕСНО планують оцінити на відповідність критеріям депутатів сьогоднішнього парламенту України, які мають відношення до Криму.

«Крым очень мультикультурный регион, но неважно какую идеологию вы разделяете – ЧЕСТНО может объединить сторонников различных организаций и социальных групп. У нас общая цель – повлиять на качество политики в Украине», - коментує утворення регіональної платформи представник центральної коодинаційної ради ЧЕСНО Олег Рибачук.

Під час презентації  ініціатори ЧЕСНО детально розповіли про шість «критеріїв доброчесності»,  якими виборець зможе керуватись, обираючи кандидата будь-якої політичної сили. Критерії універсальні, їх застосують як до діючих депутатів, так і до кандидатів. 

Основна вимога Руху ЧЕСНО до політичних сил – не включати у списки та не допустити  до виборів кандидатів, які не відповідають «критеріям доброчесності».

Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу, його представники не будуть брати участі у виборах. На сьогодняшній день діяльність руху ЧЕСНО фінансується його ініціаторами — 12 громадськими організаціями, які входять в Центральний координаційну раду ЧЕСНО.

Аналогічні кампанії з очищення парламенту відбулися в Румунії, Південній Кореї, Чехії, Албанії та Косово і скрізь мали позитивний вплив на результати виборів.

Сьогодні до руху приєднались більш ніж 80 громадських організацій в 12 регіонах України.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]