За три місяці пленарних засідань Верховної Ради у першому кварталі 2012 року 17 депутатів жодного разу не були присутніми на сесії. Такі дані озвучив на прохання ЗМІ заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.
За його словами, 11 депутатів-прогульників з Партії регіонів, 3 - з БЮТ, 2 позафракційних і один від НУ-НС. Серед них "регіонали" Рінат Ахметов, Юрій Іванющенко, Олександр Пеклушенко, Артем Щербань, "бютівці" Гарегін Арутюнов, Костянтин Жеваго, "нунсівець" Ігор Палиця.
Томенко нагадав, що окрім реєстрації в залі за допомогою електронної системи "Рада" перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться особиста реєстрація народних депутатів. Депутати мають пред'явити своє посвідчення та підтвердити свою присутність власноручним підписом у журналі реєстрації, передає "Новый регион".
Він зазначив, що саме письмова реєстрація є підтвердженням реальної присутності народного депутата. Оскільки ні для кого не секрет, що електронна реєстрація зазвичай відбувається шляхом розміщення карток депутатів уповноваженими представниками фракцій. Однак є і депутати, які не пропустили жодного засідання. Щоправда, їх лише 73 із 450. 26 з них – народні депутати з Партії регіонів, 14 - з БЮТ, 7 - з Народної партії, 4 – з КПУ, 9 – з НУ-НС, 10 - з групи "Реформи заради майбутнього" та 3 позафракційних.
Ще минулого року спікер Володимир Литвин просив керівників фракційзабезпечити явку депутатів на пленарні засідання. "8 днів на місяць всі депутати незалежно від їхнього статусу і незалежно від того, де вони працюють, в яких закордонних округах, вони можуть і повинні бути у сесійній залі", - зазначив спікер.
Литвин обіцяв провести нараду з керівниками фракцій з приводудотримання народними депутатами України регламенту Верховної Ради. Крім того, він вважає необхідним вжити радикальних заходів до тих депутатів, які не відвідують пленарних засідань. "Я взяв сміливість і відповідальність на себе, запропонувавши позбавляти парламентарів заробітної платні за ті дні, коли вони письмово не зареєструються перед початком засідань особисто", - наголосив він. Литвин також заявив, що необхідно забезпечити персональне голосування депутатів парламенту.
Поділитись