Активісти громадянського руху ЧЕСНО направили чинним народним депутатам 450 звернень щодо надання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік.
Звернення надіслано в рамках громадського аудиту, що здійснюють активісти ЧЕСНО спільно з аналітиками Комітету Виборців України. Мета акції – перевірити, чи відповідає спосіб життя народного обранця його декларації. Таким чином активісти та журналісти проаналізують, наскільки прозорими та підзвітними є народні обранці, та допоможуть виборцям зорієнтуватися – кому варто віддавати свій голос.
Заступник голови правління КВУ Наталя Линник підкреслила суспільну важливість проведеної акції: «Наші звернення з проханням надати декларації – це конструктивна пропозиція до влади бути прозорішою та йти на зустріч вимогам суспільству. Українці очікують нової якості майбутнього парламенту і кампанія ЧЕСНО «Фільтруй Раду!» – це спроба активного громадянського суспільства вплинути на цю якість, - наголосила пані Линник. - З цією метою активісти руху ЧЕСНО промоніторять спочатку діючих депутатів, а надалі й кандидатів, на відповідність 6 критеріям. Комітет Виборців України в рамках ЧЕСНО здійснює цей моніторинг».
Це вже не перша публічна спроба громадських активістів отримати інформацію про фінансове положення парламентарів. У 2011 році після ухвалення Закону України «Про доступ до інформації» журналісти з руху «Стоп цензурі!» та активісти партнерства «Новий громадянин» надіслали народним депутатам 450 звернень з проханням опублікувати свої декларації. Лише 75 народних обранців добровільно відповіли на звернення громадськості.
«Активний суспільний запит щодо прозорості депутатів рано чи пізно призведе до позитивних зрушень, - переконаний журналіст Мустафа Найєм, учасник руху «Стоп цензурі!». – На відміну від минулого року, сьогодні деякі депутати вже без запитів публікують свої декларації – і ця тенденція має охопити всіх парламентарів, аби влада нарешті стала прозорою».
Поділитись