Учасники руху «Чесно» та лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко підписали угоду про дотримання критеріїв «Чесно» при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах.
Громадські активісти в рамках кампанії «Фільтруй Раду!» проведуть незалежне та чесне дослідження кандидатів зі списку партії та мажоритарників, підтриманих «Громадянською позицією» на предмет відповідності їх критеріям доброчесності кандидата:
1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини
2. Непричетність до корупційних дій
3. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя
4. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
5. Особисте голосування в парламенті
6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів
Останні три критерії будуть застосовуватися до кандидатів, які є чинними народними Політична партія «Громадянська позиція» та учасники громадського руху «Чесно», виходячи зі спільних цінностей щодо важливості проведення чесної виборчої кампанії та формування професійного і якісного складу Верховної Ради, домовилися про наступне:депутатами.
Також рух «Чесно» зобов’язується всебічно інформувати українців про результати дослідження кандидатів від партії.
Зі свого боку, партія «Громадянська позиція» бере на себе зобов’язання дотримуватися критеріїв «Чесно» при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах, відкрити списки до початку реєстрації у ЦВК та виключити зі списків депутатів, які, за результатами громадської перевірки, не відповідатимуть критеріям.
В угоді також йдеться про те, що партія готова забезпечити виконання критеріїв своїми депутатами у наступному парламенті.
Також сторони домовились про організацію спільного форуму лідерів провідних політичних сил та лідерів громадянського суспільства для забезпечення справжнього суспільного діалогу.
Нагадаємо, в квітні понад 150 громадських організацій-учасників руху ЧЕСНО звернулися до провідних політичних сил України з пропозицією співпраці в рамках кампанії громадського аудиту кандидатів у депутати – «Фільтруй Раду!». Громадські активісти запропонували політикам провести консультації щодо формування майбутніх політичних списків та висування кандидатів у мажоритарних округах.
Результатом таких переговорів має стати вироблення дієвих механізмів, за допомогою яких виборці зможуть впливати на формування політичної пропозиції, а політичні сили зможуть убезпечитися від появи корупціонерів та шахраїв у своїх списках, та, відповідно, у наступному складі Верховної Ради.
ДОКУМЕНТ:
Поділитись