Учасники руху ЧЕСНО та Львівська обласна організація партії "Батьківщина" підписали угоду про дотримання критеріїв ЧЕСНО при формуванні списків та висуванні кандидатів у мажоритарних округах.
Відповідно до угоди, львівська "Батьківщина" зобов’язалася відкрити списки до початку реєстрації у ЦВК – для громадської перевірки кандидатів від партії на відповідність критеріям доброчесності.
"Чесна виборча кампанія та якісний склад майбутнього парламенту – спільні цінності львівських осередків ЧЕСНО та "Батьківщини". Хоча на центральному рівні керівники партії ще вагаються з рішенням співпрацювати з рухом, така самостійність регіонального управління свідчить про позитивні зміни у внутрішньополітичному середовищі", - коментує підписання угоди Олег Мацех, координатор кампанії "Фільтруй Раду!" громадського руху ЧЕСНО у Львові.
Відповідно до угоди, львівські учасники кампанії "Фільтруй Раду!" руху ЧЕСНО зобов’язалися провести незалежне та неупереджене дослідження кандидатів у депутати, які будуть підтримані партією по мажоритарних округах у Львівській області.
У свою чергу представники львівського осередку партії "Батьківщина" погодилися виключити зі списку тих кандидатів у депутати, які за результатами перевірки, не відповідатимуть критеріям доброчесності.
Окрім того, львівська "Батьківщина" має намір забезпечити виконання критеріїв своїми депутатами у наступному парламенті, про що також йдеться в угоді.
Ще одним з пунктів угоди є домовленість про організацію спільного форуму лідерів провідних політичних сил та громадянського суспільства, що запланований на кінець травня.
Подібні угоди з рухом ЧЕСНО вже підписали лідери двох політичних сил – Віталій Клично, партія «УДАР» та Анатолій Гриценко, партія "Громадянська позиція".
Нагадаємо, в квітні понад 150 громадських організацій-учасників руху ЧЕСНО звернулися до провідних політичних сил України з пропозицією співпраці в рамках кампанії громадського аудиту кандидатів у депутати – "Фільтруй Раду!". Громадські активісти запропонували політикам провести консультації щодо формування майбутніх політичних списків та висування кандидатів у мажоритарних округах.
Результатом таких переговорів має стати вироблення дієвих механізмів, за допомогою яких виборці зможуть впливати на формування політичної пропозиції, а політичні сили зможуть убезпечитися від появи корупціонерів та шахраїв у своїх списках, та, відповідно, у наступному.
ДОКУМЕНТ:
Поділитись