ЧЕСНО в Луганську: від чесних виборів до спільних ініціатив

Фото: ЧЕСНО в Луганську: від чесних виборів до спільних ініціатив

11 вересня у Луганську відбулось друге засідання Дебатного клубу ЧЕСНО.

До участі були запрошені усі 11 кандидатів у 105 мажоритарному окрузі, натомість участь взяло лише четверо:

  • Владислав Кривобоков (Народна партія вкладників та соціального захисту),
  • Геннадій Тамашев (партия УДАР),
  • Максим Чаленко (КПУ),
  • Олег Перетяка (Об’єднана опозиція).

Деякі кандидати відмовились через щільний графік,  дехто - через відсутність трансляції дебатів на центральному телебаченні.

Перед початком дискусії, координатор Руху ЧЕСНО в Луганскій області Всеволод Філімоненко розповів присутнім про методологію дослідження кандидатів у депутати: "Активісти руху ЧЕСНО проведуть аналіз близько 2,5 тисяч кандидатів у депутати, які підуть за списками і будуть балотуватися у мажоритарних округах. Дослідження будуть проводитися за вдосконаленою методологією, згідно з якою кандидатів в нардепи досліджують за чотирма з шести критеріїв доброчесності - зрозуміло, що для кандидатів, які зараз не є депутатами, персональне голосування та відвідування парламенту не є актуальними критеріями. Також ми відмовилися від статусу "відповідає критерію", - так як не можемо стверджувати про доброчесності кандидата тільки тому, що інформація про нього відсутня".

Далі модератор проекту Сергій Сакадинскій передав слово кандидатам. "На цих дебатах, які ми зараз проводимо, на мій превеликий жаль, немає кандидата від Партії регіонів", - заявив  кандидат від Об'єднаної опозиції Олег Перетяка, - "У мене є багато питань до пана Горохова. Тому я пропоную кандидатам, присутнім тут, на телебаченні, коли у них буде ефірний час, сказати, що на дебати не прийшов представник Партії регіонів. Нехай усі знають, що він боїться людей, він ховається за бігбордами та газетою «Жовтневка".

Учасники дебатів презентували свої передвиборчі програми, а також відповіли на запитання про те, яким чином вони будуть налагоджувати комунікацію зі своїми виборцями, які законопроекти внесуть на розгляд Верховної Ради в першу чергу і як будуть вирішувати проблеми свого округу.

У цілому, кандидати, незважаючи на розбіжності з окремих питань, зійшлися в одному - в необхідності усунути від влади Партію регіонів і забезпечити персональну відповідальність депутатів за прийняття рішень. Особливо гостро постало питання фальсифікацій на виборах. Максим Чаленко заявив, що ОВК 105-го виборчого округу очолила головний фальсифікатор від Партії регіонів Валентина Зеленська, яка вже "відзначилась" на місцевих виборах 2010 року.

Він запропонував учасникам дебатів звернутися в ЦВК і висловити недовіру голові виборчої комісії в 105-му окрузі Валентині Зеленської. Решта кандидатів підтримали пропозицію комуніста. На завершення заходу всі четверо присутніх кандидатів пообіцяли вести свою передвиборчу кампанію чесно і відправити звернення до ЦВК з проханням замінити голову виборчої комісії 105 виборчого округу Валентину Зеленський.

Засідання відвідали офіційні спостерігачі з Канадської місії "CANADEM" та Румунської організація "ENEMO". Захід проходив за підтримки фонду "Східна Європа".

Третє засідання "Дебатного клубу ЧЕСНО" відбудеться 14 вересня - до участі запрошені кандидати в народні депутати по 104 округу. 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]