Від імені понад 150 організацій-учасників Громадянського руху ЧЕСНО інформуємо про завершення другого етапу кампанії громадського аудиту кандидатів у народні депутати на виборах до парламенту 2012 року "Фільтруй Раду!", а саме - аналізу кандидатів, які балотуються у 225 мажоритарних округах України.
Дотримання принципів достовірності, повноти і точності поширюваної інформації є важливими у роботі Громадянського руху ЧЕСНО. Саме тому, перед інформуванням виборців про результати перевірки, Рух ЧЕСНО надіслав лідерам політичних партій для ознайомлення та коментування профілі з оцінкою кандидатів, висунутих у мажоритарних округах.
Протягом 3-х днів з моменту оприлюднення цієї заяви та отримання партіями профілів, кандидати у народні депутати мають можливість ознайомитися з оцінкою Руху ЧЕСНО та повідомити інформацію, що може вплинути на винесену оцінку, надіславши її на електронну адресу: [email protected].Відкрите звернення громадського руху ЧЕСНО до кандидатів у народні депутати України та лідерів політичних партій, що висунули кандидатів у мажоритарних округах
Відповідь кандидатів буде за загальним правилом опублікована на сайті руху ЧЕСНО поруч із профілем кандидата. Надана у такій відповіді інформація також буде взята до уваги, внаслідок чого оцінку кандидата може бути змінено чи відкореговано.
Хочемо окремо наголосити, що чинним виборчим законодавством не передбачено безпосереднього спілкування виборця з кандидатом-самовисуванцем, окрім як за власної ініціативи самого кандидата - у формі передвиборчої агітації. Так, активістам ЧЕСНО не вдалося встановити контактні дані понад 100 кандидатів-самовисуванців, аби передати їм профілі з оцінкою руху.
Учасники руху ЧЕСНО закликають усіх кандидатів-самовисуванців, чиї контакти відсутні у відкритих джерелах та неможливо встановити у передбачений законом спосіб, звертатися до представників руху ЧЕСНО в своєму регіоні* та отримати профіль з оцінкою руху напередодні оприлюднення, або надіслати відповідний запит на електронну адресу: [email protected].
Перевірка кандидатів у народні депутати здійснювалася аналітичною командою руху ЧЕСНО з метою забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого і вільного вибору майбутньої Верховної Ради України (згідно із ст. 63 Закону України «Про вибори народних депутатів»). Перевірка відбувалася відповідно до Методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, що позбавлена ідеологічної складової чи упередженості по відношенню до будь-якої особи, зокрема, за такими критеріями:
1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
3. Непричетність до корупційних дій;
4. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя.
Із вищезазначеною Методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО можна ознайомитися на веб-сайті Руху: www.chesno.org
Рух ЧЕСНО не робить тверджень щодо доведеності вини кандидата у вчиненні правопорушення, що визначені як такі законом. Ми оцінюємо вірогідність причетності особи до правопорушення, неправомірної або неетичної поведінки, і поширюємо відповідну інформацію лише у випадку, коли така вірогідність, на думку Руху ЧЕСНО, є високою і ґрунтується на фактичних даних, оприлюднених у достовірних, відкритих і загальнодоступних джерелах. Твердження про відповідність чи невідповідність кандидатів у депутати зазначеним критеріям є оціночними судженнями Руху ЧЕСНО.
З повагою, 04 жовтня 2012 р
Координаційна рада руху ЧЕСНО:
ГО Інтерньюз-Україна, ГО Центр UA, Інститут масової інформації, Комітет виборців України,Центр політичних студій та аналітики, Інститут медіа права, Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Фундація “Суспільність”, Антирейдерський Союз України, Всеукраїнська профспілка “Народна солідарність”, ГО “Українська справа”, Холодноярська Ініціатива.
* координати регіональних платформ ЧЕСНО можна знайти на сайті www.chesno.org
Поділитись