Громадські організації можуть впливати на владу - Олег Рибачук

Фото: Громадські організації можуть впливати на владу - Олег Рибачук

14 грудня 2012 року у Луцьку відбулася зустріч з одним із засновників руху ЧЕСНО Олегом Рибачуком.

Захід організувала Волинська обласна громадська організація «Фонд місцевого розвитку» в рамках проекту «Діалог з успішними громадськими діячами» за підтримки Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина». Тема зустрічі – «Стан громадянського суспільства після виборів: куди далі?». 

Олег Рибачук розповів учасникам заходу про розвиток громадянського суспільства в Україні та світі, а також про реалізацію намірів громадянського руху ЧЕСНО. Він наголосив, що громадські активісти й надалі слідкуватимуть за діяльністю депутатів у Верховній Раді, а також за кандидатами, які претендують на посаду Київського міського голови, аби інформувати людей про те, хто є достойним народним обранцем, а хто ні.

«Якщо депутати не змогли виконати обіцянки, то на їхнє місце прийде нова політична сила. Люди дуже хочуть, щоб їх не зраджували у парламенті, щоб там працювали лише професійні і чесні люди, які б змогли пояснити зрозумілою мовою, чого вони хочуть і зробити це. Коли є очікування від громадськості – це доказ того, що нам не можна розслаблятися зараз, бо для громадських рухів міжвиборчий період - найблагодатніший. Люди прокинулись і почали думати – це найголовніша заслуга громадянського суспільства. А для «новоспечених» депутатів все тільки починається. Вони вже наобіцяли багато чого, а ми ці обіцянки зафіксували», - сказав Олег Рибачук.

Також він переконаний, що наступні вибори будуть зовсім іншими. Мовляв, люди робитимуть більш свідомий вибір. «Виборчі кампанії, які є зараз, вже не спрацьовують. Політики не йдуть до людей, все у них стандартно. Система себе вичерпала», - зазначив експерт.

А завдання громадянського руху – максимально висвітлити усі порушення і донести їх до суспільства. Олег Рибачук вважає, що представники громадських організацій можуть досить успішно впливати на владу. Адже коли громадськість впевнено відстоює свою позицію, обов’язково досягне бажаного, і в Україні вже є багато яскравих успішних прикладів цьому.

«Громадськість має вплив тоді, коли політик відчуває, що невиконання обіцянки для нього буде дуже дорого коштувати. Коли в громади з'являється якась проблема і вона піднімається – проблема ліквідовується. Якщо на вулицю виходить декілька тисяч людей з певною метою, вони досягають того, чого хочуть», - додав Олег Рибачук.

Однак, на його думку, не кожен громадський діяч може стати успішним політиком: «Поняття «громадський діяч» зовсім не означає «гарний політик». А громадський діяч, який впливає на політику, – робить її значно іншою. В нас неправильна уява, що справжній вплив – це політичні партії. Але я думаю, що те, що ми з вами робимо, – це значно більша політика, яка зможе увійти в історію. У світі немає такого протистояння, як у нас щодо понять «громадянське суспільство» і «партії». Це дуже пов'язані мають бути речі, але це проблема наших партій, що вони відриваються і «плавають» зверху, і їхнє коріння туди не доходить».

За його словами, за досить короткий термін громадянський рух ЧЕСНО набув популярності не лише в Україні, а й у світі: «Рух ЧЕСНО страшенно зацікавив людей. Я навіть не уявляв собі, що публікації про нього є в Японії, в Кореї. А журналісти з німецької газети «Frankfurter Allgemeine Zeitung» ходять із лейблами ЧЕСНО».

 Після зустрічі з громадськістю Олег Рибачук зустрівся з колективом газети «Волинь-нова» та взяв участь у чат-конференції на сайті інтернет-видання ВолиньPost.

 

ЧЕСНО


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]